9.9 C
nastavak prvenstva

U napetoj utakmici na teškom terenu u Zaprešiću Farmaceuti uzeli bod i ostavili dobar dojam
U

Ove dvije momčadi susrele su se u pripremnom dijelu u Medulinu gdje je završilo 3-3. Vodili su Zaprešićani 3-1, ali se Slaven uspio vratiti i izbjeći poraz.

Nakon odrađenih priprema na red su došle ozbiljnije utakmice. Farmaceuti su danas gostovali u Zaprešiću u sklopu 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Ovom utakmicom otvoren je proljetni dio prvenstva. Ove dvije momčadi susrele su se u pripremnom dijelu u Medulinu gdje je završilo 3-3. Vodili su Zaprešićani 3-1, ali se Slaven uspio vratiti i izbjeći poraz.

Uoči nastavka prvenstva, Koprivničanci su imali 21 bod na ljestvici čime su zauzeli sedmo mjesto, dok je Inter bio pozicioniran dva mjesta više, na petom mjestu s 26 bodova.

Kako je na jučerašnjoj presici izjavio, Ivković je bio svjestan da ih je čekala teška utakmica po teškom terenu, ali obje momčadi igrale su na jednakom terenu. Interov Toplak kroz cijele pripreme počinjao je susrete većinom s istom postavom, uigravajući ih za prvenstvo, dok je Ivković svoju postavu iskušao na generalki u Budimpešti. Slaven je tamo poražen 3-2, ali su ostavili dobar dojam.

Teren u Zaprešiću dva dana je osposbljavan za igru, te treba pohvaliti trud ljudi iz Zaprešića. Igralište je, s obzirom na vremenske uvjete posljednih dana, izgledalo sasvim pristojno. Prvo poluvrijeme bilo je rezultatski izjednačeno, ali Inter je više prijetio golu Slavena, je Slaven bio opasniji, Ivanovski je imao sjajnu priliku koju je Mrmić obranio.

Što se tiče drugog poluvremena, tražili su domaći jedanaesterac u 75.minuti, ali sudac se nije oglasio. Kitanovski je u 76. minuti imao sjajnu priliku dovesti Slaven u vodstvo nakon jedne polukontre, međutim pucao je u vanjski dio mreže. Kako se bližio kraj utakmice, Slaven je bivao sve opasniji. Ipak, u 86. minuti Inter je imao fantastičnu šansu. Nakon centaršuta igrač Intera ostao je sam nečuvan pet metara od gola, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. U 87. Delić je pokušao iskosa, no bio je neprecizan. Završilo je 0-0.

Ivkovićeva ekipa ostavila je sjajan dojam, a više se nije moglo zbog terena. U nekim drugim uvjetima, priča bi bila drugačija. Ovako, Slaven se vraća u Koprivnicu s jednim bodom te sve snage okreću prema idućem vikendu kada u Koprivnicu stiže Cibalija.

NK INTER ZAPREŠIĆ: Mrmić – Bosec, Grgić, Prenga, Mamić – Mazalović, Zulim (od 64. Šarić), Postonjski – Rak, Blažević (od 81. Ljubanović), Vukčević
TRENER: Samir Toplak

SLAVEN BELUPO: Marković – Kitanovski, Katić, Musa, Goda – Puclin, Vidović, Trebotić – Doležal, Ivanovski (od 92. Arap), Delić.
TRENER: Tomislav Ivković.

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, petak 9. veljače

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 0-0

Nezgoda

UPRAVO Policija u centru Koprivnice, provodi se očevid kraj pošte

Lakša prometna nesreća dogodila se maloprije u centru Koprivnice. Policija je na mjestu događaja i provodi očevid, a kako neslužbeno...