11.7 C
HT PRVA LIGA

Naslovi o bodu Slaven Belupa već su bili napisani, no ukazao se Petković i Dinamu u završnici donio pobjedu
N

Dok se, s jedne strane, odradivši utakmicu kazne u kadar vratio kapetan Goran Paracki, tešku ozljedu koljena protiv Osijeka doživio je Božo Mikulić zbog koje će do kraja sezone izbivati s terena, kao i vratar Ivan Filipović čime je Antonijo Ježina osigurao mjesto između vratnica.

Tri utakmice zaredom Slaven Belupo odigrao je na Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš. Bilo je dobrih i loših trenutaka, no činjenica je da momčad trenera Tomislava Stipića nije stigla do pobjede. Otkako se nogomet vratio, danas su prvi put otišli na put, i to odmah u Zagreb gdje ih je u sklopu 29. kola HT Prve lige dočekao Dinamo, vodeći sastav i budući prvak.

Dok se, s jedne strane, odradivši utakmicu kazne u kadar vratio kapetan Goran Paracki, tešku ozljedu koljena protiv Osijeka doživio je Božo Mikulić zbog koje će do kraja sezone izbivati s terena, kao i vratar Ivan Filipović čime je Antonijo Ježina osigurao mjesto između vratnica. U odnosu na utakmicu protiv Osječana, Stipić je na teren, uz spomenutu promjenu Paracki-Mikulić, umjesto Brkovića u sredinu postavio Glavčića. Dakle, ponovno sada već standardnih 3-5-2, Krstanovićem Limom u vrhu, Bogojevićem Godom kao ofenzivnim bekovima između kojih su Glavčić, Lulić i Bačelić-Grgić, dok su iza također i Božić te Soldo.

Još uvijek svježi trener Modrih Igor Jovičević nema problema sa širinom kadra. Klub je prepun, posebno za razinu domaćeg nogometa, odličnih imena. Ipak, u proteklom kolu poraženi su od Lokomotive, što je Stipić istaknuo ususret današnjem ogledu, rekavši kako će Dinamo to “svim silama htjeti ispraviti”  te će staviti “svoje najbolje igrače kao svojevrstan štit.” Tako se Jovičević odlučio na, barem na papiru, 4-3-3. Ispred Livakovića bili su, slijeva nadesno, Leovac, Gvardiol, Theophile-Catherine Moharrami. Gojak, Ivanušec Franjić držali su sredinu, dok su naprijed prijetili Oršić, Kadzior Petković.

Tomislav Stipić // Foto: Ivan Brkić Brka / NK Slaven Belupo

Podsjetimo, u trima ovosezonskim utakmicama današnjih protivnika Dinamo je na Apašu slavio 0-3 i 0-2, dok je kod kuće bio bolji s 1-0.

Raspoloženi Kadzior i autogol Theophile-Catherinea

Prvi pogodak, koji to nije, nekolicina gledatelja koja od ovoga tjedna s tribina može pratiti zbivanja na terenu, zabilježen je u 13. minuti. Petković je asistirao Kadzioru čija je realizacija poništena zbog velikog zaleđa. Minutu kasnije konkretan je bio i Slaven. Godin prolazak po lijevoj strani te ubačaj u sredini skoro je u pogodak glavom pretvorio Krstanović.

Isti duo, Petković-Kadzior, sudjelovao je u ovoga puta stvarnome pogotku. Napadač hrvatske reprezentacije uzeo je loptu, unio je u polovicu gostiju, pronašao Kadziora, a poljski ofenzivac u 23. minuti postavio jedinicu na semafor. Između prvoga i drugoga pogotka Dinama smjestio se pokušaj Lime u 32. minuti. No, ono što Brazilac nije uspio ispred vratiju Livakovića, za nogom je pošlo Ivanušecu koji je odbijenu loptu nakon još jednog pokušaja raspoloženog Kadziora u 37. minuti pospremio u mrežu za 2-0.

Ipak, prije odmora oko 1600 gledatelja svjedočilo je još jednome pogotku, i to onome Theophile-Catherinea u 45. minuti. Doduše, u vlastitu mrežu nakon ubačaja Lulića čime je poluvrijeme zaključeno s 2-1.

I kada se činilo da će Slaven Belupo doći do boda…

Premda je domaćin imao više pokušaja, koprivnički sastav početkom drugoga dijela, točnije u 49. minuti, došao je do poravnanja. Ponovno je glavnu ulogu imao francuski stoper Dinama. Glavčić je iskoristio ponuđeno, proigrao Limu, a ovaj pogodio za 2-2.

Domaćini su pokušavali vratiti prednost na svoju stranu, no Slaven je dobro stajao na terenu, ne dopustivši stopostotne prilike. I kada su novinari brojnih medija već napisali naslove u kojima je stajalo kako je Slaven Belupo uzeo bod, ukazao se Petković, postigavši pogodak za konačnih 3-2 u 90. minuti na ubačaj Marina. Lima je do kraja dobio još jednu veliku šansu za izjednačenje, ali njegov pokušaj glavom nije pronašao mrežu.

Dinamo je time došao do 71 boda. Slaven je, pak, ostao na 28, produživši niz bez pobjede na četiri utakmice.

HT Prva liga, 29. kolo, srijeda 17. lipnja, Maksimir:

Dinamo – Slaven Belupo 3-2 (2-1)

KOLUMNA

Postizborna matematika i što ćemo od svega toga mi zapravo imati

Živ, živ, živ, nitko nije kriv. A svi su pobjednici. U kratkim bi se crtama upravo tako mogla opjevati još...