6 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
Jalovi prema naprijed

Nedorečeni Farmaceuti lako poraženi od Rudeša u gostima, upitno i sedmo mjesto Prve HNL?
N

Ivković na raspolaganju nije imao Rebernika zbog ozljede, dok je Trebotić počeo na klupi zbog problema s petom koji ga već duže muče. Mjesto u početnih 11 pronašao je mladi kadet Slaven Belupa, Arijan Brković.

Nogometni klub Slaven Belupo danas je gostovao u Zagrebu kod Rudeša. Susret se igrao u Kranjčevićevoj gdje je Rudeš već tradicionalno domaćin. Sjajno igraju Zagrepčani u proljetnom dijelu prvenstva, te su se s nekoliko pobjeda približili i Koprivničancima. Slaven je uoči susreta imao 37 bodova, dok je Rudeš bio na 33.

Ivković na raspolaganju nije imao Rebernika zbog ozljede, dok je Trebotić počeo na klupi zbog problema s ozljede. Mjesto u početnih 11 pronašao je mladi kadet Slaven Belupa, Arijan Brković.

Prva uzbudljivija prilika na utakmici pripala je domaćinima, Boršić je gurnuo loptu iza obrane Slavena, a Kamenarov udarac Marković je odbio u korner. Uzvratili su Farmaceuti kada je Ivanovski u 13. minuti spustio loptu Vidoviću na udarac koji je bio neprecizan, iako je bio nečuvan.

Utakmica je proticala u mirnom, gotovo revijalnom tonu, a Slaven i Rudeš borili su se za sredinu terena. Rudeš je pokušavao preko bokova, dok se Slaven oslanjao na kontre i Ivanovskog. Veliku priliku imao je Puclin kada je Doležal probio desnu stranu i zavrnuo povratnu loptu. Tamo je Puclin pucao iz prve, ali lopta je otišla tik uz vratnicu.

U drugom poluvremenu prvu opasniju priliku imao je Rudeš preko Emanuela koji je pucao ravno u Markovića. Na samom poluvremenu Kitanovski je ušao umjesto Delića, a Trebotić umjesto Brkovića. Rudeš je poveo u 57. minuti preko Kamenara. Turčin je prošao po desnoj strani, pucao, a Marković je obranjenu loptu nehotice poslao na nogu Kamenaru koji je zakucao loptu u mrežu za vodstvo Rudeša.

Pokušavao je Slaven doći do izjednačenja, izvadio je Ivković Katića i postavio obranu s četiri igrača u zadnjoj liniji, četiri u vezi i dva u napadu. Trudi se Ivanovski, a dodatni motiv sigurno mu je bilo nedavno rođenje sina Jakova kome bi posvetio zabijeni gol.

U 77. minuti blizu su poravnanju rezultata bili Puclin i Arap, međutim ostalo je minimalno vodstvo Zagrepčana. Već u idućoj minuti Rudeš je povećao svoje vodstvo. Segado se u 78. minuti ubacio između Gode i Šarlije i nesmetano pospremio centaršut svojeg suigrača za 2-0.

Čini se kako je danas nedostajalo agresivnosti i okomitosti Slaven Belupa. Ivanovski je najčešće bio odsječen kao jedini napadač, a mladi Brković ipak će još pričekati s prvoligaškom afirmacijom. Rudeš nakon ove pobjede ima 36 bodova, Slaven 37. U iduća dva kola Farmaceuti igraju protiv Istre i Osijeka kod kuće, dok će Rudeš ugostiti Dinamo i gostovati kod Istre. Hoće li Farmaceuti ispustiti i sedmo mjesto, saznat ćemo kroz desetak dana.

RUDEŠ: Condrić, Cristian, Borevković, Turčin, Boršić, Emanuel, Franić, Kamenar, Miljanić, Muić, Segado.
TRENER: J. Aira

SLAVEN BELUPO: Marković – Šarlija, Katić, Međimorec – Delić, Puclin, Vidović, Arap, Doležal – Brković – Ivanovski, još su igrali Kitanovski, Trebotić, Goda.
TRENER: Tomislav Ivković