5.1 C

Nedostajao jedan gol // Podravka pobijedila, ali Zvezda prošla u četvrtfinale
N

Podravka Vegeta nije uspjela, u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa pobjednica kupova svladala je Zvezdu iz Zvenigoroda 28:25, ali je zbog većeg broja pogodaka postignutih u gostima dalje prošla ruska ekipa.

Početak uzvrata bio je kao po dobrom secanriju za Koprivničanke. Bilo je 3:0 u početku i držanje i povećavanje razlike do 5:1 i 10:5 u 15. minuti i 15:10 pred kraj poluvremena. Ali uvijek je neka tehnička greška presudila u približavanju Ruskinja na pristojnu razliku, pa je poluvrijeme završilo 12:9.

Do 35 minute 2. poluvremena vodstvo Podravke Vegete popelo se (37. minuta) do 21:14, pa u 42. minuti 23:15. U 49. minuti još uvijek je bila sjajna razlika, 24:18.

I da preskočimo ta stizanja rezultata: u 59. minuti imamo 28:25, potom u zadnjoj loptu i 45 sekundi. Nakon prekršaja Zvezde ostalo je sedam sekundi koje su iskorištene za forsiranja prekršaja, umjesto jednostavnog juriša prema golu.

Živković, Nemaškalo, Trifunović održavale su pozitivni rezultat i diktirale tempo, ali bilo je previše izgubljenih i pogrešno dodanih lopti. Također, nije se uspjelo zaustaviti Moskovljanke iako su igrale brzopleto i s istim šablonama na iste igračice koje su zabijale iste golove.

Tako već treću sezonu Podravka Vegeta ne može se maknuti od osmine finala Kupa kupova. Analiza može pokazati – vlastitom krivicom.