4.3 C
BK Rotor

Nino Berta odličan u Zagrebu i na Biokovu
N

U kategoriji Master B, nastupila su također dva vozača, Branislav Buhić osvojio je 13. mjesto, dok je Hrvoje Tisaj završio kao 24.

Opet odlične vijesti stižu iz BK Rotor.

BK Rotor vozači odlični na prvom GRANFONDO Zagreb 2017

U nedjelju, održan je prvi cestovni GRANDFONDO Zagreb 2017 na kojem se okupilo preko 130 biciklista i tako su, nakon Tour of Croatia ove godine, ponovo u Zagrebu gledatelji mogli vidjeti najbolje cestovne vozači iz Hrvatske na stazu dugačkoj 90 km i ukupno 1280 metara penjanja.

Vozači BK Rotor: Nino Berta, Branislav Buhić, Alen Rupa i Hrvoje Tisaj odvozili su više nego uspješno utrku i odradili sjajan posao.

Nino Berta, odličnu vožnju okrunio je sjajnim 1. mjestom u kategoriji Master A i ukupnim 4. mjestom, dok je odmah iza njega Alen Rupa osvojio odlično 11. mjesto u istoj kategoriji.

Nino Berta izvrstan 4. na cestovnom usponu na Biokovo

BIOKOVO BIKE UPHILL 2017 DALMATIA CHAMPIONSHIP – službena utrka Hrvatskog biciklističkog saveza kao i utrka za Prvenstvo Dalmacije u usponu za cestovne i MTB bicikliste održana je 6. svibnja 2017.
Utrka je trebala biti održana prije tjedan dana 29. travnja, ali je zbog ekstremne vremenske prognoze (30 litara kiše i temperature, jakog vjetra i što je najgore grmljavine koja je na Biokovu iznimno opasna) po nalogu glavnog nadzornika Parka prirode Biokovo odgođena za iduću subotu, kada je održana po idealnom prekrasnom sunčanom vremenu i ugodnoj temperaturi za ovu tešku utrku.
Ove godine okupilo se 108 biciklista iz 10 zemalja koji su vozili utrku od Podgore (s Rive) do cilja na Sv. Juri – najvišem vrhu Biokova i najvišem vrhu u Hrvatskoj do kojeg se voze biciklističke utrke, sa 1816 m ukupnog uspona na 29.1 km dužine.
Na usponu je nastupio Nino Berta, vozač BK Rotor te s odličnim vremenom 1:45:02 osvojio je 4. mjesto u kategoriji Master A.