7.9 C

Nino Berta osvojio deveto mjesto na cestovnom Kupu Hrvatske
N

U nedjelju je održana cestovna biciklistička utrka 44. memorijal „Stjepan Grgac” u organizaciji BK Ivanić, koja je ujedno bila i cestovna utrka za Kup Hrvatske.

Na jednoj od najstarijih i najboljih cestovnih utrka u Hrvatskoj nastupio je i najbolji cestovni vozač BK Rotora Nino Berta te u do sad najjačoj međunarodnoj konkurenciji hrvatskih, slovenskih i austrijskih prvaka država ostvario fenomenalan rezultat.

Na stazi dužine 140 km i oko 900 mnv ukupnog penjanja, Nino je u ukupnom poretku ušao u cilj sa drugom skupinom s vremenom 3:15 sati, što je samo pet minuta zaostaka za vodećima, te je tako osvojio 30. mjesto u ukupnom poretku.

Budući da se ova utrka bodovala za Kup Hrvatske, Berta je u najjačoj hrvatskoj konkurenciji u kategoriji elite osvojio odlično deveto mjesto, odmah iza naših profesionalaca Kišerlovskog i Kvasine.
Bila je ovo samo potvrda jedne od najboljih Bertinih sezona i najava predstojećih nastupa u Hrvatskoj i Austriji već idućih tjedana.