KC liga: Nogometašice Repaša prvakinje kolo prije kraja, kod muških odluka za dva tjedna

01:15h
0
Nogometašice Repaša, pobjednice četvrte sezone KC lige // Foto: Mirko Lukavski - Glas Podravine

U 12. kolu KC lige pala je odluka o novim prvakinjama!

ŽNK Repaš je u izravnom ogledu s braniteljem naslova, ekipom Udruge športske rekreacije podravskih studenata (UŠRPS), ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1 i tako kolo prije kraja osigurao naslov u ženskoj konkurenciji!

Cure iz Drnja su pobjedom nad Bregovkama osigurale odličje, samo je pitanje kakvog će ono biti sjaja, srebrnog ili brončanog.

Naime, u posljednjem kolu Tratinčice iz Novog Virja mogu do drugog mjesta ukoliko ostvare pobjedu protiv Podravskih gazela.

Ne uspiju li Tratičnice uzeti sva tri boda, srebro će pripasti Drnjankama, a broncu će osvojiti Toxic Girls.

U muškom dijelu KC lige sjajan derbi prepun uzbuđenja i lijepih golova odigrali su Podravsko sunce i oslabljeni Active Commerce. Zasluženu pobjedu ostvarila je momčad Podravskog sunca, koja je povela s 3:0, no Active se uspio vratiti na 3:2. Dejan Slukić zbog ozljede je morao napustiti gol Activea pri rezultatu 3:0, zamijenio ga je brat Berislav koji je branio „čuda” i zadržao svoju momčad u igri. Active je došao do 4:3, ali to je bilo sve. Kad su krenuli „va banque” i izvadili vratara, u posljednjim sekundama primili su i i peti pogodak.

Drugoplasirani Petgrad/Hangar18 prekinuo je veliki niz Inducte i ostao u igri za prvo mjesto.

Inače, bio je to prvi poraz Activea koji u posljednjem kolu igra s Romantičarima te mu je dovoljan i jedan bod za potvrdu prvog mjesta. Naime, u međusobnom omjeru je izjednačen s Petgradom, ali ima znatno bolju gol-razliku.

Petgrad mora pobijediti Logistiku Lory i čekati poraz Activea kako bi se popeo na prvo mjesto, a na kraju može završiti i kao treći.

Naime, ako Petgrad ne uspije svladati Lory, a UMN Koprivnica uzme puni plijen protiv Bimba, tada zbog bolje gol-razlike (međusobno su odigrali neodlučeno) aktualni prvak UMNK osvaja srebro.

U subotu je najvišu pobjedu ostvario Novigrad protiv Toxica, koji je nastupio sa svega četvoricom igrača i vratarom. Novigradski topnik Tihomir Rumek postigao je četiri pogotka te se na prvome mjestu ljestvice strijelaca izjednačio sa Zoranom Ogrizovićem iz Active Commercea, koji zbog registracije za Podravec iz Torčeca više nema pravo nastupa.

Dakle, Rumek s barem jednim postignutim pogotkom protiv Grada u posljednjem kolu može postati „zlatna kopačka” četvrte sezone KC lige.

Uvjerljiva je sa šest različitih strijelaca za šest pogodaka bila i UMN Koprivnica protiv Forme Legalis, koja će se za ostanak u KC ligi morati izboriti u kvalifikacijama za sljedeću sezonu.

Bimbo je s(p)retno pobijedio Grad Koprivnicu, dok su Romantičari uz četiri pogotka Fusića bili uvjerljivi protiv Potoljika.

Četvrtu pobjedu upisala je Sedma sila, koja je hat-trickom Strbata nadvisila Logistiku Lory.

Posljednje, 13. kolo će se zbog zauzetosti dvorane odigrati za dva tjedna, 23. ožujka.

REZULTATI I STRIJELCI 12. KOLA:

Grad Koprivnica – Bimbo 1:2

(Kovaček / Blažek, Zagorščak – ag)

UMN Koprivnica – Forma Legalis 6:1

(Petričević, Jurenec, Milivojević, Matišić, Cvetković, Dlaka / Kurcinak)

CB Toxic – MNE Novigrad Podravski 1:7

(Punčec / Rumek 4, Šimunić, Borić, Mat. Trnski)

Inducta – Petgrad/Hangar18 1:2

(Peričić / Medenjak, D. Radiček)

Logistika Lory – Sedma sila 2:3

(Virovec, Kuruc / Strbat 3)

Podravsko sunce – Active Commerce 5:3

(Blažeković 2, Samarđić, Borštnar, Kukolja / Petrović 2, Milak)

NK Romantičari – Potoljik 5:2

(Fusić 4, Zrinski / Podoreški, Milojević)

ŽENE:

ŽNK Repaš – UŠRPS 4:1

(M. Varga 2, A. Varga, Lončar / Geršić)

ŽNK Mladost Bregi – ŽNE Drnje 0:1

(Varović)

Toxic Girls – Podravske gazele 3:1

(Lončarek 2, Balaško / Notersberg)

LJESTVICA

1. Active Commerce  12 8 3 1 44:18 27

2. Petgrad/Hangar18  12 7 4 1 25:12 25

3. UMN Koprivnica  12 6 5 1 41:23 23

4. MNE Novigrad P.  12 6 2 4 32:22 20

5. Podravsko sunce  12 6 1 5 25:19 19

6. NK Romantičari  12 5 4 3 30:25 19

7. Inducta  12 6 0 6 30:31 18

8. Potoljik  12 5 2 5 21:28 17

9. Bimbo  12 4 4 4 19:19 16

10. Logistika Lory  12 5 1 6 28:31 16

11. Sedma sila  12 4 3 5 21:27 15

12. CB Toxic  12 3 0 9 16:35 9

13. Grad Koprivnica  12 2 2 8 29:38 8

14. Forma Legalis  12 1 1 10 20:51 4

LJESTVICA – ŽENE

1. ŽNK Repaš  9 4 4 1 15:7 16

2. ŽNE Drnje  9 3 5 1 6:1 14

3. Toxic Girls  9 5 4 0 9:2 13 (-6)

4. ŽNK Prekodravac Ždala  9 2 7 0 5:3 13

5. ŽNK Tratičnice  8 2 5 1 7:3 11

6. UŠRPS  9 3 2 4 12:12 11

7. ŽNK Mladost Bregi  9 1 5 3 5:8 8

8. Podravske gazele  8 1 4 3 7:9 7

9. ŽNK Podravske Sesvete  8 1 4 3 7:10 7

10. Gimnazija „Fran Galović”  8 1 0 7 2:17 3

STRIJELCI

15 – Ogrizović (Active Commerce), Rumek (MNE Novigrad Podravski)

11 – Petrović (Active Commerce)

10 – Marić, Šimunović (Inducta)

9 – Ramljak (Logistika Lory)

8 – Popijač (Petgrad/Hangar18), Harmadi (Podravsko sunce), Dlaka (UMN Koprivnica), Kovaček (Grad Koprivnica), Fusić (NK Romantičari)

7 – Sinković (Sedma sila), Mesić (Active Commerce), Perić, Matišić (UMN Koprivnica), Begić (NK Romantičari), Strmecki (Grad Koprivnica), Dej. Radiček (Petgrad/Hangar18)

6 – Dotov (Sedma sila), Hegedušić (Forma Legalis), Beši (Bimbo), Milojević (Potoljik)

5 – Lukač (Logistika Lory), Mat. Trnski (MNE Novigrad Podravski), Petričević (UMN Koprivnica)

4 – Tušek (Active Commerce), Mar. Trnski (MNE Novigrad Podravski), Marković (Logistika Lory), Obradović (Bimbo), Međimorec (CB Toxic), Peričić (Inducta), Zrinski (NK Romantičari), Cvetković (UMN Koprivnica)

3 – Horvat, Budaj (NK Romantičari), Toth, Coi, Kovač (Grad Koprivnica), Dombaj, Kukolja, Blažeković (Podravsko sunce), Prvčić, Bukvić (Potoljik), Gaži, Milivojević, Jurenec (UMN Koprivnica), Benčak, Kurcinak (Forma Legalis), Lončarić (Active Commerce), Mežnarić, Punčec (CB Toxic), Žužul (Logistika Lory), N. Radiček (Petgrad/Hangar18), Šimek (Forma Legalis), Strbat (Sedma sila)

2 – S. Kokša, B. Martinušić (NK Romantičari), Šepec, Milak (Active Commerce), Šumiga (Sedma sila), Omrčen-Čeko, Sertić (CB Toxic), Maljak, Kuruc (Logistika Lory), Cikač, Borštnar (Podravsko sunce), Cestar, Šimunić, Medenjak (Petgrad/Hangar18), Drvenkar (Forma Legalis), Vugrin, Krstitović (Bimbo), Jakupić (Grad Koprivnica), Jazvec, Šimunić, Borić (MNE Novigrad Podravski), Lazić, Podoreški (Potoljik)

1 – G. Čičin-Mašansker, Ledinko, Wolf (Sedma sila), Kunštić, Prka (Forma Legalis), Šandor, Babić, Gregurek (Grad Koprivnica), Knapić, Sitarić, Virovec (Logistika Lory), Andrašić (Potoljik), Jozić, Samarđić (Podravsko sunce), Fulir, Kovaček (CB Toxic), Lokotar, Fičko, Kelek, Blažek (Bimbo), Sremec (Petgrad/Hangar18), K. Trnski (MNE Novigrad Podravski), Rukavina, Perošić, Široki, Suvalj, Polančec (Inducta), Golenja (NK Romantičari)

Autogol – Coi, Zagorščak (Grad Koprivnica), Dlaka (UMN Koprivnica), Zalar (Inducta), Mar. Trnski (MNE Novigrad Podravski), Fulir (CB Toxic)

STRIJELCI – ŽENE

6 – Prečko (ŽNK Repaš)

5 – Geršić (UŠRPS), Lončarek (Toxic Girls)

4 – Molnar (ŽNK Tratinčice), Vadla (UŠRPS)

3 – Horvat (ŽNK Prekodravac), Škriljak, Ferić (ŽNK Podravske Sesvete), Lončar (ŽNK Repaš), Varović (ŽNE Drnje)

2 – Amon (ŽNE Drnje), Gabaj, Notersberg (Podravske gazele), Mel. Milojević, L. Šegrc (ŽNK Mladost Bregi), Ciglar (Toxic Girls), Horvat (Gimnazija „Fran Galović”), A. Varga, M. Varga (ŽNK Repaš)

1 – Vedriš, Novak (ŽNK Repaš), Šimek, Kancijan, Mihac (UŠRPS), Senjan, P. Kopljarević (ŽNK Tratinčice), Ritoša (ŽNK Mladost Bregi), Posavec, Balaško (Toxic Girls), Švegović, I. Grčić (ŽNK Prekodravac), Zadro, Martan (Podravske gazele), Dolenec (ŽNE Drnje), Đipalo (ŽNK Podravske Sesvete)

Autogol – Posavec (ŽNK Podravske Sesvete), Horvat (Gimnazija „Fran Galović”)

PAROVI 13. KOLA (subota, 23. 03. 2013.)

16:00 Forma Legalis – Podravsko sunce

16:40 Potoljik – Inducta

17:20 MNE Novigrad Podravski – Grad Koprivnica

18:00 Petgrad/Hangar18 – Logistika Lory

18:40 Active Commerce – NK Romantičari

19:20 ŽNK Podravske Sesvete – Gimnazija „Fran Galović” (žene)

19:50 Bimbo – UMN Koprivnica

20:30 Podravske gazele – ŽNK Tratinčice (žene)

21:00 Sedma sila – CB Toxic