5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.

VIDEO Nogometni praznik u Koprivnici: Slaven pobijedio Bilbao 2:1 (1:0)
V

Malo je reći – svečanost. Na Gradskom stadionu u Koprivnici nogometni je praznik, u 3. pretkolu Uefa Europske lige suparnici Slaven Belupo i Athletic Club Bilbao iz Španjolske. Prva utakmica završila je pobjedom Athletica 1:3. Gledatelji su stadion ispunili, puno je plavih majica: znak da su ti gledatelji kupili ulaznice uz koje su dobili i majicu.

Slaven Belupo je pobijedio 2:1. Kako dobar rezultat! Bez obzira na ispadanje iz Europe.

1:0 MARAS U 28. MINUTI

Kapetani Maras i Gurpegi: 26. minuta poslije Maras zabija gol // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 26. minuti prekršaj na rubu šesnaesterca Athletica. Iturraspe dobiva žuti karton. U 28,. minuti Maras namješta loptu na 20-ak metara i pogađa u gornji lijevi golmanov ugao. 1:0, ili ako hoćete 2:3.

Goool // Foto Robert ŠoštarićPrije toga: u 5. minuti Iturraspe u opasnoj situaciji puca preko gola. Uzvraća u istoj minuti Čanađija, lopta je izbijena, Čanađija dobiva pljesak. U 8. minuti opet je bilo opasno pred Rodićem, a u 9. minuti Bubnjić  puca slobodni udarac sa 30 metara pokraj gola, opet uz veliki pljsak. U 10. minuti ubačaj s aut linije na glavu Kokalovića pred golom, u 14. minuti Rak je s lijeve strane uposlio Delića, a on je sjajno pucao iznad gornjge lijevog golmanovog ugla. O pljesku više nećemo pisati: on je stalan. Bravo gledatelji!

Obrana Slavena Belupa je dobra. U 15. minuti sudar Rodića i napadača sudac ne doživljava kao prekršaj. U 22. minuti Rak puca korner, skače Bubnjić, loptu šalje u gol aut. U 25. minuti ispred Batarela Iraizoz nogom izbacuje u aut.

Foto Robert ŠoštarićOnda je slijedio gol, ali to je bio tek početak silovitih napada Slavena Belupa koji su slijedili.

U 33. minuti ubačaj Delića s lijeve strane i zamalo gol nakon gužve. U 37. minuti nakon slobodnog udarca Marasa dosuđeno je zaleđe. U 38. minuti opet prigoda Slavena: Maras-Delić, a pucao je Glavicać

Kruna svega bila je stativa Purića u 42. minuti.

Ispraćaj Slavena Belupa na odmor bio je nešto najljepše što smo doživjeli na Gradskom stadionu dosad. Slaven Belupo je za prikazanu igru zaista zaslužio više od pljeska, jer ovo je bilo više od igre, vjerujte starom novinaru.

2. POLUVRIJEME, HLADAN TUŠ – U 47. MINUTI IKER MUNIAIN 1:1,  68. GREGURINA 2:1

Trener Bielsa obavio je čak tri izmjene u poluvremenu i jedan od novodošlih igrača izigrao je zajedno s novopridošlim Llorenteom tandem – Kokalović-Bubnjić pa i Rodića i plasirao loptu u mrežu za 1:1 u 47. minuti. Muk na stadionu.

Foto Robert ŠoštarićU 59. minuti uz pljeska je izašao Delić, a ušao Davor Vugrinec.

U 66. umjesto Batarela ušao je Gregurina i u 68. minuti zabio je za 2:1, nakon akcije napadačkog reda Slavena. Lopta je ispod gostujućeg golmana završila u mreži. Vruginec je dodavao, Gurpegi odbio do Gregurine, a on je svladao golmana, koji je izrazito loše intervenirao. Odmah iza toga u 70. minuti dobra akcija Slavena za gol, ali nije ga bilo. U 80. minuti opasna akcija završila je s loptom u Rodićevim rukama.

Sudac nije dosudio igranje rukom u šesnaestercu gostiju i počeo ”voditi” Alhletic prema idućem kolu. Da je bio jedanaesterac, pa gol, još bi se igralo: bilo bi ukupno 4:4. Iako je Bilbao pritiskao u drugom dijelu, puno je promašivao, a Slavenova obrana je rješavala sve kritične trenutke. U produžetku slobodni Athletica nije iskorišten.

MALO RIJEČI O OSJEĆAJIMA

Publika i dalje sjajna, sjajna, puno nam je srce bilo nogometa. Ti ljudi zaista vole svoj klub.

Utakmica je završila pobjedom Koprivničanaca. Publika na nogama, svi plješću, sretni su zbog izvedbe. Dolje se mijenjaju dresovi, a s tribina odjekuje ”Slaven, Slaven”. Sportski trenutak za spustiti suzu, Pao je još jedan velikan, a pali su i Bastia, i Aston Villa, i Belenenses, i Aris. Athletic je ipak veći od svih.

Slaven Belupo tehnički u Euroligu nije ušao, ali je ušao u srca Koprivničanaca. Počeli smo izvještaj s rečenicom da je ovo nogometni praznik. Tako je i završilo. Europa je odigrana profesionalno, vrlo dobro i lijepo.

Odat ću reportersku privatnu tajnu: za ovu utakmicu obukao sam majicu klupske boje. Vlastitu plavu. Vjerovao sam u svoj klub. Mogu to valjda reći nakon 52 godine izvještavanja o Slavenu. Ma velim vam, praznik za svakog čovjeka dobre volje.

VIDEO SAŽETAK

UTAKMICA 3. PRETKOLA UEFA EUROPSKE LIGE

SLAVEN BELUPO – ATHLETIC 2:1 (1:0)

(prva utakmica u Bilbau 1:3,ukupno 3:4)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 3200. Sudac: Danny Desmond Nakkelie; pomoćnici: Rib Vanden Ven i Davie Goossens; četvrti sudac: Jeroen Sanders (svi Nizozemska). Delegat Uefe: Charles John Grundie (Sjeverna Irska).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović, Bubnjić, Maras – Čanađija (od 74. Grgić), Batarelo (od 66. Gregurina) – Glavica, Rak, Delić (od 59. Vugrinec) – Bušić. TRENER: Roy Ferenčina.

ATHLETIC (4-2-3-1): Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Ekiza (od 46.Muniain), Inigo Perez – Iturrasre, De Marcos – Ibai Gomez (od 46. De Galarreta), Toquero (od 46. Llorente), Isma Lopez – Susaeta. TRENER: Marcelo Bielsa.

STRIJELCI: 1:0 Maras (28.), 1:1 Muniain (47.), 2:1 Gregurina (68.)

ŽUTI KARTONI: Purić, Čanađija, Maras (Slaven Belupo), Iturraspe, De Marcos,Susaeta, Perez (Atlhletic).