9.6 C

Nova pobjeda Podravke Lino
N

Koprivničke rukometne drugoligašice, Podravka Lino, u subotu su u 13. kolu 2. HRL sjever pobijedile Bjelovar 31:28 (20:12). Time su učvrstile svoje vodstvo na tablici lige.

Tokom cijele utakmice Podravka Lino je vodila, u početku i većom razlikom (8:2, 14:6, 17:8, 19:10, 20:11), da bi 1. poluvrijeme završilo 20:12, osam golova u plusu.

U drugom dijelu Bjelovar je došao na minus pet, 21:16, 23:18, a onda je dva puta stigao na minus tri (24:21 i 27:24). Podravka Lino zadnji je gol dala u 58. minuti za 31:26 i osigurala pobjedu. Bjelovar je s dva gola u zadnjoj minuti (Gašparić) samo smanjio razliku.

Monika Beljo i Marijeta Vidak sa 7 golova najviše su zabile u Podravki Lino, a kod Bjelovara Monika Ćenan, Antonija Radeljić i Mirna Gašparić dale su po 6 golova, Ivana Rendulić 5.

Ranije je odigrana utakmica Petrijevci – Pan Đakovo 33:27, zbog nastupa Petrijevaca u kupu.

UTAKMICA 13. KOLA 2. HRL SJEVER ŽENE

PODRAVKA LINO – BJELOVAR 31:28 (20:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 200. Suci: Ivan Belčić (Čakovec) i Alen Marošević (Sveta Marija). Nadzornik HRS-a Jozo Sušilović (Garešnica).

PODRAVKA LINO: Kapitanović, Jukić; M. Beljo 7, Peti 3, Mikolčić 2(1), Vukojević 4, Vidak 7(2), Gašparić, Valent, Oremović, Gvoić 1, Slivar 1, Božić 1, Tvorić 2, Bogdanović, Šenvald 3. TRENER: Mato Matijević.

BJELOVAR: Seretin, Kovač; Jambrešić, Erceg, Tolić 2, Gavrić, Ćenan 6, Rendulić 5, Radeljić 6(1), Maras, Bok 2, Gašparić 6(1). TRENER: Zenon Vidović.

SEDMERCI: Podravka Lino 4(3), Bjelovar 5(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 6 minuta (Beljo, Peti, Vidak po 2), Bjelovar 6 minuta (Radeljić 2+2, Ćenan 2).

U 1/4 završnici kupa zasad Podravka Vegeta, Trešnjevka, Dalmatinka…

Ovaj vikend predviđen je za odigravanje utakmica osmine finala Hrvatskog kupa. Podravka Vegeta i Trešnjevka ranije su obavile posao i plasirale su se u četvrtzavršnicu. U subotu je plasman potvrdila i Dalmatinka iz Ploča, koja je na gostovanju pobijedila Petrijevce 40:21.

U preostalim susretuima igraju ili su igrali Zelina – Arena, Rovinj – Osijek PSC Opel, Zamet – Koka, Sloga (Rude) – Sesvete Agroproteinka, Orijent Presoflex (Rijeka) – Lokomotiva.

Četvrtzavršnica je na rasporedu u srijedu 30. ožujka, igra se samo jedna utakmica.