2.6 C

FOTO Nova Slavenova pobjeda: Maras i Vugrinec srušili Zadar

Slaven Belupo nastavio je pobjednički niz na domaćem terenu te je nakon Athletica u Koprivnici pao i Zadar.

Gosti se nisu došli braniti, nastojali su aktivnom igrom doći u prigode za pogotke, a najopasniji su bili iz prekida. Iako su se predstavili u dopadljivom izdanju, Zadrani na kraju ipak nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat.

S druge strane, Farmaceuti nisu bili u svom uobičajenom, lepršavom izdanju, ali su i bez velike igre ostvarili sigurnu pobjedu.

Već u ranoj fazi utakmice Slaven Belupo je poveo. Sa 25 metara slobodan udarac izveo je Alen Maras i preko živog zida pogodio lijevi kut vratara Gluića.

Domaćin nije iskoristio još dvije dobre prilike, a u većem dijelu prvog poluvremena više od igre imao je Zadar, ali nije došao do pogotka, ponajviše zahvaljujući nepreciznosti svojih igrača i raspoloženom vrataru Rodiću. Banović i Begonja bili su najraspoloženiji pojedinci u redovima momčadi iz Stanova, no gosti svoju dominaciju nisu konkretizirali.

– Čestitam Slavenu Belupu na zasluženoj pobjedi. U nekim situacijama mogli smo i bolje reagirati, ali realizacija nam ostaje problem, čeka nas teška borba za opstanak – rekao je trener Zadra Dalibor Zebić.

U drugom dijelu Slaven je uspostavio terensku ravnotežu i sve više prijetio, a Zadar je stvorio samo jednu priliku, ali je pokušaj Ivančića obranio Rodić.

Maras je u 67. minuti snažnim udarcem uzdrmao gredu, a konačnih 2:0 postavio je u 74. minuti Davor Vugrinec iz kaznenog udarca kojeg je zaradio nakon što ga je u šesnaestercu srušio Bilaver. Prije toga Vugrinca je preciznim proigravanjem uposlio Bubnjić.

– Pobjedu sam želio ostvariti na bilo koji način, znao sam da nemamo svježinu i da vjerojatno neće biti neke velike igre. Zadar je bio bolji tridesetak minuta, ali smo ih u nastavku zaustavili. Moram biti zadovoljan svojim igračima – rekao je Roy Ferenčina, trener Slavena Belupa.

MAXTV PRVA LIGA, 4. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZADAR 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Gerek (Zabok).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Grgić, Maras – Gregurina (od 84. Bušić -), Čanađija, Batarelo – Rak (od 46. Bubnjić), Glavica (od 71. Delić) – Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina .

ZADAR: Gluić – Šimurina (od 66. Jolić), Jerbić, Prahić – Bilaver, Begonja, Surać (od 61. Ćurjurić), Banović, Vasilj – Tokić (od 66. Brnadić) – Ivančić. TRENER: Dalibor Zebić.

STRIJELCI: 1:0 Maras (6), 2:0 Vugrinec (74 – 11 m).

ŽUTI KARTONI: Šimurina (30), Bilaver (45), Ćurjurić (89).

IGRAČ UTAKMICE: Davor Vugrinec (Slaven Belupo).

{vsig}sport/nogomet/08-2012/slaven-zadar{/vsig}

REZULTATI 4. KOLA MAXTV PRVE LIGE: Slaven Belupo – Zadar 2:0, Dinamo – Split 4:2, Hajduk – Zagreb 5:1, Rijeka – Lokomotiva 2:2, Inter – Osijek 0:3, Cibalia – Istra 1961 0:1.