18.7 C
prva hkl

Novak nosio ludbreški Grafičar do pobjede u regionalnom derbiju protiv virovskog Podravca
N

Košarkaški prvoligaš iz Virja, KK Podravac, nakon uvjerljive pobjede u prošlom kolu protiv karlovačke ekipe Šanca, ove nedjelje igrao je podravski košarkaški derbi u Ludbregu protiv domaćeg Grafičara. Igralo se petnaesto kolo, a susret je počeo u 16 sati.

Uoči ovog susreta, obje momčadi bile su u opasnosti ispadanja iz lige, ali su gosti iz Virja bili ipaku malo boljoj poziciji, držali su osmo mjesto s pet pobjeda i osam poraza, dok su Ludbrežani na kontu imali četiri pobjede i deset poraza. Derbi je privukao mnoge znatiželjnike u ludbrešku dvoranu, a prilično kratka udaljenost ove dvije momčadi značila je i velik broj gostujućih navijača.

U košarkaškom derbiju podravskih prvoligaša u prvom dijelu sezone slavio je Podravac s 86-67. Danas, na ludbreškom parketu igrao se pravi košarkaški derbi. Prvo poluvrijeme bilo je puno koševa, a igralo se koš za koš. Posljednji napad prvog poluvremena imali su Ludbrežani koji su zabili i otišli na odmor s minimalnim vodstvom 47-46.

Na kraju četiri četvrtine pobjedu su upisali domaći košarkaši, bilo je 89-83 za Grafičar iz Ludbrega.

Domaće je predvodio Mario Novak s 19 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je glavni igrač gostiju i utakmice bio Stefan Zadravec koji igra u sjajnoj formi. Postigao je 24 poena, imao je 8 skokova i 7 asistencija.