Subota, 20. travnja 2024.
na aldo drosini

Novi remi Sertića i Slavena kod Istre u Puli, Farmaceuti oštećeni za penal
N

Istri je ovo bio prvi ovogodišnji prvenstveni susret, a kako to obično biva, promijenili su velik broj igrača u prijelaznom roku što Slavenu, otkrio je Sertić, uzrokuje dosta nepoznanica jer ni oni ne znaju s kojim će sastavom krenuti.

Nogometaše Slavena danas je čekao novi prvenstveni izazov, susret protiv pulske Istre. U slučaju poraza, Istra bi pobjegla s pretposljednjeg mjesta ljestvice i prestigla Slaven. No, nešto se pitalo i Sertićevu momčadi. U odnosu na utakmicu protiv Rijeke u prvih jedanaest upao je Puclin, a Plantak je završio na klupi. Isto tako, novopridošli Menalo iz Dinama čekao je šansu s klupe.

Prvih 45 minuta proteklo je bez golova, a spomenuti Menalo ušao je u 41. minuti unjesto Doležala.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu sve dok nije sijevnula polukontra Istre. Grujević je probio desnu stranu, oštro ubacio pred gol gdje Arnaud s(p)retno matira Filipovića. Odmah za nekoliko minuta, u 68.-oj istra trese prečku preko Perić-Komšića i nastavlja raditi pritisak.

Farmaceuti su se tome sjajno othrvali, Menalo je okrenuo svog igrača, ubacio u sredinu gdje iskusni Krstanović zabija za poravnanje, 1-1, 73. minuta. Nevjerojatno je bilo ono što je glavni sudac napravio u 75. minuti. Prekršaj u 16 metara na igraču Slavena, za čisti penal, izvadio je van na čuđenje i protest svih igrača koprivničke momčadi.

Sjajnu priliku za dovesti Slaven u vodstvo imao je Vidović u 79. minuti, ali pucao je neprecizno glavom. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Sertić je sa svojim Slavenom upisao svoj peti neriješen ishod.

U idućem prvenstvenom kolu Slaven kod kuće dočekuje Goricu. Utakmica se igra u subotu 9. veljače u 15 sati.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Goda, Šarlija, Nowak, Karamarko – Puclin, Vidović, Bačelić-Grgić – Doležal, Krstanović, Bongongui, još su igrali Menalo, Mladen, Plantak.
TRENER: Ivica Sertić