Utorak, 19. ožujka 2024.
mreže se nisu tresle

Novi veliki bod: Slavenaši u Osijeku zaustavili moćnu Bjeličinu konjicu
N

Nakon što su na otvaranju sezone matirali Dinamo usred Maksimira i priredili jedno od najvećih iznenađenje posljednjih sezona, a tjedan dana nakon toga neugodno nas sve iznenadili domaćim porazom od Lokomotive, nogometaše Slavena Belupa večeras je u sklopu trećeg kola Prve HNL čekalo novo, super teško iskušenje. Ovaj put na Gradskom vrtu, gdje je kao puška napet čekao Osijek.

Domaćini su odlično ušli u sezonu. Zaredali su dvije pobjede u HNL-u, prošli u sljedeću fazu europske Konferencijske lige, a sukladno tome istrčali su protiv Farmaceuta u ulozi favorita. Međutim, to nisu opravdali. Slavenaši su ih uspjeli zaustaviti i odigrati utakmicu bez pogodaka.

Dean Klafurić, trener slavenaša, postavio je večeras prilično obrambenu momčad. Bili su tu Zirdum, Božić, Paracki, iznenadio je Bosecom na lijevoj strani, a Nizozemac van Bruggen pomagao je Marini u sredini terena razbijati protivničke napade. Drugim riječima, orijentirali su se Koprivničanci na čvrstu obranu i brze kontre, a zgusnuta postava otežavala je Osijekove napadačke planove. Unatoč tome, imali su domaćini dvije solidne prigode, no Fiolić u 11. i Mance dvije minute kasnije nisu bili najprecizniji.

Imao je Mance dobru priliku i dvije minute prije odmora, ovaj put glavom nakon ubačaja Bočkaja, no lopta je otišla malo iznad grede. Tako je čistih mreža završilo prvo poluvrijeme,  iako treba naglasiti da je Osijek dominirao, dok Slaven, s druge strane, nije stvorio nijednu konkretnu priliku. Štoviše, ostao je bez ijednog udarca.

No, i to se brzo promijenilo. Pomalo iznenađujuće, u drugo poluvrijeme bolje su krenuli Farmaceuti, a domaćine je mogao šokirati Krstanović u 52. minuti, kada je glavom pucao malo pored lijeve vratnice Ivušića. Imao je još jedan, možemo reći, polu-pokušaj minutu-dvije kasnije, nakon čega su se Osječani trgnuli i vratili loptu u svoje noge.

Ubrzo je i Bjelica reagirao te punim gasom krenuo naprijed. Uveo je prvog topnika Miereza i veznjaka Pilja, nešto kasnije Bohara i Miloša, što je označilo dodatni pritisak na prilično organiziranu obranu Slavena. Klafurić je, s druge strane, odgovorio uvođenjem Lulića, koji se vratio nakon neugodne ozljede, no te silne promjene nisu urodile plodom.

Farmaceuti su se i dalje odlično branili, a Osijek je praktički bio bez prilike sve do pet minuta prije kraja. Tada je Nejašmić tresao mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije, a isti je igrač odlično tukao i u trećoj minuti nadoknade, ali je Čović vrhunskom paradom spasio svoju momčad.

Slavenaši su, tako, priredili još jedno iznenađenje. S dva najteža gostovanja, Maksimira i Gradskog vrta, vratili su se s četiri velika boda i samo potvrdili tezu da u posljednjih godinu dana kud i kamo bolje funkcioniraju izvan Koprivnice nego u njoj. Nadamo se da će se to promijeniti već u subotu, kada u 18:55 na Apašu dočekuju Šibenik, momčad bez osvojenog boda u tri dosad odigrana kola.

Slavenaši su trenutno šesti na ljestvici, sa četiri osvojena boda. Rijeka, Osijek i Lokomotiva vode kolo sa po sedam bodova, dok su na začelju Šibenik i Dragovoljac.