ODBOR ZA IZBOR I IMENOVANJA

Objavljen je popis 15 kandidata za Županijski savjet mladih, traži se 11 članova i zamjenika

Članovi i zamjenici članova Savjeta mogu biti osobe koje imaju od 15 do 30 godina s s prebivalištem ili boravištem na županijskom području.

09:29h
0
Foto: Ivan Balija
Ilustracija // Foto: Ivan Balija

Odbor za izbor i imenovanja Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije je na
sjednici održanoj u ponedjeljak sastavio Izvješće o provjeri formalnih uvjeta prijavljenih kandidata za izbor članova i zamjenika članova Županijskog savjeta mladih Koprivničko-križevačke županije te Popis važećih kandidatura za izbor članova i zamjenika članova Županijskog savjeta mladih Koprivničko-križevačke županije.

– Županijski savjet mladih Koprivničko-križevačke županije kao savjetodavno tijelo Županije promiče i zagovara prava, potrebe i interese mladih na područnoj (regionalnoj) razini, a čini ga 11 članova i 11 zamjenika članova koji se biraju na razdoblje od tri godine – poručuje županijsko vodstvo.

Objasnili su kako su kandidature za članove i zamjenike članova predlagale su udruge koje su sukladno svom statutu opredijeljene za rad s mladima i  za mlade, učenička vijeća, studentski zborovi, pomladci političkih stranaka, sindikalnih ili strukovnih organizacija u Republici Hrvatskoj i neformalne  skupine mladih (neformalna skupina mladih mora biti skupina od najmanje 50 mladih).

Članovi i zamjenici članova Savjeta mogu biti osobe koje imaju od 15 do 30 godina s s prebivalištem ili boravištem na županijskom području.

U nastavku pogledajte popis važećih kandidatura za Županijski savjet mladih.

– Popis važećih kandidatura za članove i zamjenike članova Županijskog savjeta mladih Odbor za izbog i imenovanja dostavlja Županijskoj skupštini na prvu sljedeću sjednicu, a kako bi ista tajnim glasovanjem izabrala Županijski savjet mladih na trogodišnji mandat – stoji u dokumentu.

Popis važećih kandidatura za Županijski savjet mladih Koprivničko-križevačke županije:

1. Predlagatelj: VIJEĆE UČENIKA SREDNJE ŠKOLE KOPRIVNICA:

1. Kandidat: LUKA MATIŠA
Zamjenik kandidata: NADAN FABIJANEC

2. Predlagatelj: MLADEŽ HRVATSKE DEMOKRATSKE ZAJEDNICE KOPRIVNIČKO- KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE:

1. Kandidat: FRAN PAPAC
Zamjenik kandidata: FLORIJAN TREMSKI

2. Kandidat: IVAN CAR
Zamjenik kandidata: LOVRO ŠOŠTARIĆ

3. Kandidat: NIKOLA KOVAČEC
Zamjenik kandidata: IVAN ČOLAK

4. Kandidat: IVAN RERIH
Zamjenik kandidata: TOMISLAV EMBREUŠ

5. Kandidat: PAUL LAUŠ
Zamjenik kandidata: DENIS LJUBIĆ

6. Kandidat: JURICA KOLAREVIĆ
Zamjenik kandidata: ANTONIO RAC

7. Kandidatkinja: ANA-MARIA TURI
Zamjenik kandidatkinje: KASIJAN BLAŽEK

3. Predlagatelj: ORGANIZACIJA MLADIH HSS:

1. Kandidat: MATIJA HRUPEK
Zamjenica kandidata: ANDREA PODOLSKI

2. Kandidatkinja: SANELA STRUČIĆ
Zamjenik kandidatkinje: LEONARDO ŠVAGELJ

3. Kandidatkinja: MIHAELA FRANČIĆ
Zamjenica kandidatkinje: LORENA VINCEK

4. Predlagatelj: PODRUŽNICA HDS-a KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE:

1. Kandidat: ZDESLAV INDIR
Zamjenik kandidata: MISLAV INDIR

2. Kandidatkinja: LUCIJA MLINARIĆ
Zamjenik kandidatkinje: MARIJAN ZVONAR

3. Kandidatkinja: VANESA IVANČAN
Zamjenik kandidatkinje: PETAR ZVONAR

4. Kandidatkinja: ANTONELA ŠTIMAC
Zamjenica kandidatkinje: IVANA ZVONAR