Objavljen je program Renesansnog festivala, evo što vas očekuje

18:05h
0
Foto: Matija Gudlin
Foto: Matija Gudlin

Renesansni festival je upravo objavio program manifestacije.
Ovogodišnja tema je tortura, a evo što vas čeka:

PROGRAM
RENESANSNI FESTIVAL KOPRIVNICA
22. – 25. kolovoza 2019.

Gradski bedemi

TOP manifestacija Hrvatske
Glavna tema: Tortura

ČETVRTAK (22. kolovoza)

19,00 – otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung)
(samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)
• tortura – interaktivan prikaz korištenja sprava za mučenje
• postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)
• viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)
• koprivnički mušketiri– vatreni show
• drveni labirint
• renesansna modna revija
• dječje renesansne igre i plesovi
• svađe kmetova i gubavaca
• dolazak trgovca – košaraša

SVAKODNEVNI PROGRAM

PETAK (23. kolovoza) od 15,00 sati

SUBOTA i NEDJELJA (24. – 25. kolovoza) od 10,00 do noćnih sati:

Glavna tema: Tortura
– interaktivan prikaz korištenja sprava za mučenje
– najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci,
alkemičari…)
– bogata ponuda srednjovjekovnih jela i pića (pečeni vol, vepar, zec, šaran)
Podravkina kraljevska jela i jela od kopriva, pivo Pan, vino i medovina
– srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive
– drveni labirint
– život u srednjovjekovnim viteškim logorima
– izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
– viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz
gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzama
i mušketama, pucanje iz topova)
– gađanje opsadnim spravama
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, muzičari
– srednjovjekovni ragbi
– srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice, …
– srednjovjekovni vrtić – renesansni plesovi
– srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
– srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke,
Češke, Poljske, Njemačke, Austrije, Mađarske, Rumunjske, Ukrajine, Portugala, Izraela, BiH i Hrvatske
– život u selu „gubavaca“
– kmetske igre
– dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
– mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama

Renesansni festival je prva manifestacija bez plastike, a jela i pića bit će posluživana u drvenim i keramičkim posudama. Konzumacija pića bit će moguća samo iz keramičkih krigli koji će se iznajmljivati na info punktovima te ugostiteljskim objektima, a nakon konzumacije moći će se vratiti na iste punktove uz povrat novca. Cijena najma krigle je 25 kn.

23. kolovoza – PETAK

KRALJEVSKA POZORNICA
15,00 – kuhanje piva od koprive
15,30 – dolazak trgovca – košaraša i svađe kmetova
16,00 – okupljanje gubavaca
16,15 – renesansni ples DND Koprivnica
16,30 – Copranitz – koprivnički renesansni ansambl
17,00 – Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
17,15 – Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav
17,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)
18,30 – renesansna modna revija
18,45 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
19,15 – nastup dvorske lude
19,45 – Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav

VITEŠKA POZORNICA
19,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19,30 – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycesrkie (Poljska)
20,00 – viteška skupina Markus M (Češka)
20,30 – koncert Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav
21,00 – OrijentArt – orijentalni ples
21,30 – vatreni show Koprivničkih mušketira

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

18,00 – Renesansni ražanj

24. kolovoza – SUBOTA

PAN vlak – polazak iz ZG u jutarnjim satima, a povratak u večernjim
Dani otvorenih vrata Carlsberg pivovare

ZRINSKI TRG

10,30 – dolazak kralja LUDOVIKA ANŽUVINCA s pratnjom na Zrinski trg
11,00 – dolazak svih domaćih i inozemnih viteških skupina na Zrinski trg
11,30 – svečano postrojavanje Kraljevske svite i vitezova na Zrinskom trgu,
fotografiranje s građanima i posjetiteljima
11,45 – polazak kraljevske povorke prema bedemima

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

12,30 – 18,00 – Natjecanje za naslov Renesansnog kraljevskog kuhara

– Međunarodno natjecanje profesionalnih kuhara

KRALJEVSKA POZORNICA
12,00 – dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje
slobodnog kraljevskog grada građanima Koprivnice
• predstavljanje viteških skupina
• proglašenje Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom
• darivanje Kralja
• predstavljanje natjecatelja za titulu kraljevskog kuhara
• odlazak natjecatelja u renesansnu kuhinju uz pratnju bubnjeva
13,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
13,20 – Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
13,50 – Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD
Tintilinić Ogulin
14,15 – Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
14,20 – plesna skupina Kontea
14,50 – Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav
15,20 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
15,50 – predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive
16,15 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
16,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)
17,10 – Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav
17,30 – dostavljanje hrane „gubavcima“
17,40 – nastup dvorske lude
18,00 – Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav
18,30 – proglašenje Kraljevskog kuhara
19,15 – osuda coprnice Copranitze
19,30 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
20,00 – OrijentArt – orijentalni ples

VITEŠKA POZORNICA

13,00 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
13,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
14,00 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)
14,30 – lov na veprića
14,45 – Nova compania Vis Ferri (Italija)
15,15 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska);
15,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)
16,15 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
17,00 – viteška skupina Markus M (Češka)
17,30 – Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)
18,30 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19,45 – Sons da Suevia (Portugal) – koncert

Večernji sati
• osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
• noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama
• koncert Bohemian Bards (Češka)
• Gutači vatre – Markus M (Češka)

25. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

10,00 – početak manifestacije
10,00 – 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem
renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, kmetske igre

KRALJEVSKA POZORNICA

12,00 – Copranitz – koprivnički renesansni ansambl
12,30 – Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
13,00 – Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
13,30 – Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD
Tintilinić Ogulin)
14,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
14,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
15,00 – renesansni plesovi grofovija Konjski
15,30 – koncert Sons da Suevia (Portugal)
16,00 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
16,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
17,00 – nastup dvorske lude
17,30 – viteška skupina Ursus (Slovačka)
18,00 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)
18,30 – proglašenje Plemenitaškog kuhara
19,00 – dostavljanje večere „gubavcima“
19,15 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
20,15 – osuda coprnice Copranitze
20,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav
KUHINJA KRALJEVIH KUHARA
11,00 – Ukrašavanje renesansnog stola
• Mali renesansni kuhari
14,00 – Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara

VITEŠKA POZORNICA

10,00 – Robin dječji streličarski turnir
11,00 – streličarski turnir Robin- finale srednjovjekovnog kupa Hrvatske
13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)
13,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
14,00 – počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija
14,15 – Nova compania Vis Ferri (Italija)
14,45 – lov na veprića
15,00 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
15,30 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)
16,00 – viteška skupina Ursus (Slovačka)
16,30 – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
17,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav
17,30 – Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)
18,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19,00 – skupina Markus M (Češka)
19,30 – koncert Sons da Suevia (Portugal)
20,15 – koncert Bohemian Bards (Češka)

Večernji sati
• osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
• OrijentArt – orijentalni ples
• vatreni show (Koprivnički mušketiri)

čitam...
Loading...