Festival mladih

Odličan nastup đurđevačkih šahista u Zagrebu
O

U ukupnom klupskom poretku Picok se plasirao na drugo mjesto.

Članovi đurđevačkog šahovskog kluba Picoka nastupili su proteklog vikenda na Šahovskom festivalu mladih u Zagrebu. Turnir je okupio 98 natjecatelja iz Hrvatske i susjednih zemalja, a održan je pod pokroviteljstvom šahovske legende i nekadašnjeg svjetskog prvaka Garija Kasparova.

U kategoriji do 12 godina Jelena Kokša s ukupnih pet bodova osvojila je prvo mjesto, dok je Ema Bevanda, s četiri boda, bila peta. 17. i 18. pozicija pripala je Matku Balali i Lani Plazek.

Viktor Šalamon s četiri i pol boda bio je drugi u kategoriji do 16 godina, a osmo mjesto zauzeo je Luka Plazek. Lorena Bevanda bila je 25. Đurđevčani su predstavnicu imali i u dobnoj skupini do dvadeset godina u kojoj je 11. poziciju zauzela Ruža Purkić.