7.9 C
biciklizam

Odličan vikend za BK Rotor
O

Najuspješnija vozačica Rotora bila je Kristina Lukačević koja je nakon odlične utrke u Koprivnici pokazala napredak i ponosno stala na postolje - 3. mjesto u vrlo jakoj ženskoj konkurenciji na stazi od 40 kilometara.

Rotorov član Nino Berta kvalificirao se na UCI Gran Fondo World Championship

U nedjelju, u Ljubljani, održan je veliki međunarodni cestovni biciklistički maraton Franja BTC City na kojem je sudjelovalo 1214 natjecatelja iz svih okolnih zemalja.
Među njima su bila i dvojica članova BK Rotor: Nino Berta i Branislav Buhić.

Nino Berta odvozio je svoju najbolju utrku i veliki maraton u duljini od 157 kilometara i ukupno 1683 metara penjanja završio za 3:55:57 sati, vozeći prosječnom brzinom 39,9 km/h, te je osvojio 24. mjesto u svojoj kategoriji i tako ispunio kvalifikacijsku normu za svjetsko amatersko prvenstvo Gran Fondo World Championship koje se ove godine održava u Francuskoj.

Branislav Buhić također je odlično odvozio veliki maraton u vremenu od 4:19:09 i osvojio 72. mjesto u svojoj kategoriji, što zbog jake međunarodne konkurencije nije bilo dovoljno za plasman na  UCI Gran Fondo World Championship.

BK Rotor na XCM TEREZIJANER 2017

U nedjelju održan je 1. XCM TEREZIJANER 2017 te se nakon desetak godina brdsko-biciklistički maraton vratio u Bjelovar.
Potpuno nova staza, puna singlica i lijepe prirode te činjenica da je, nakon pretrpanog početka mtb kalendara, uslijedila pauza od tri tjedna koje je dobrodošla za odmor vozača, rezultirala je velikim brojem vozačica i vozača te je konkurencija bila izuzetno jako uz nekoliko najjačih imena hrvatske mtb scene te je posebno za pohvaliti vrlo brojnu žensku konkurenciju od čak 15 vozačica.

Među njima nastupila je i ekipa iz BK Rotor: Kristina Lukačević, Antonio Vidović, Antonio Ciler, Renato Ciler, Božidar Stručić, Marko Komes, Ivan Kukec, David Repić i Tomislav Lončar.

Vozači su mogli birati dvije dužine staza: kraću 40 kilometara i 650 metara ukupnog penjanja te dužu 70 kilometara i 1450 metara penjanja.

Na dužoj stazi nastupio je Antonio Vidović i osvojio 21. mjesto u vrlo jakoj konkurenciji.

Najuspješnija vozačica Rotora bila je Kristina Lukačević koja je nakon odlične utrke u Koprivnici pokazala napredak i ponosno stala na postolje – 3. mjesto u vrlo jakoj ženskoj konkurenciji na stazi od 40 kilometara.

Na kraćoj stazi najuspješniji vozač bio je Marko Komes i osvojio je odlično 6. mjesto te u finišu utrke samo nekoliko sekundi mu je nedostajalo do postolja.

BK Rotor na cestovnom maratonu Koprivnica-Kalnik 2017

U nedjelju održan je tradicionalni rekreativni cestovni biciklistički maraton Koprivnica-Kalnik 2017 u organizaciji BD Koprivnica koji se vozio od Koprivnice, preko Križevaca do Kalnika u dužini od 50 kilometara.

Standardno brza utrka po valovitom terenu i na kraju teški uspon na sam Kalnik do planinarskog doma bili su mamac za 44 vozačice i vozača da pokažu svoje kvalitete po sunačanom i vrućem vremenu idealnom za jurnjavu.
Među njima bila je i ekipa iz BK Rotor: Lovro Krapinec, Igor Radmilović, Alen Rupa, Vedran Veršić, Ozren Komlenac, Goran Grotić, Miroslav Medvarić i Petra Stručić.

Najuspješnija je bila upravo Petra Stručić koja je, nakon ukupne pobjede na zagrebačkom ceneru, još jednom pokazala da je izvrsna na brdskim dijelovima te pobijedila u ženskoj konkurenciji i ovdje iza sebe ostavila čak i desetak muških natjecatelja.

U muškoj konkurenciji nauspješniji od rotorovaca bio je Ozren Komlenac koji je završio kao 12., dok su ostali s nekoliko minuta zaostatka završili utrku na teškom usponu.