Održano pojedinačno županijsko kadetsko prvenstvo u šahu

09:13h
0
Koprivnički šahisti

Dana 30. ožujka 2015. godine u Društvenom domu u Novom Virju održano je pojedinačno kadetsko prvenstvo Koprivničko-križevačke županije.

Na natjecanju je sudjelovalo 46 dječaka i djevojčica iz sedam registriranih šahovskih klubova koji djeluju na području županije.

Županijski pobjednici su Antonio Jakrlin (ŠK Stari Graničar), Karlo List (ŠŠK Koprivnica), te Luka Plazek i Viktor Šalamom (obojica iz ŠK Picok Đurđevac).

Kod djevojčica pobjednice su Petra Kovač (ŠK Konaki Novo Virje), Jelena Kokša (ŠK Picok Đurđevac), Lorena Bevanda (ŠK Picok Đurđevac) i Petra Đurasek (ŠK Tomislav- Goran Sveti Ivan Žabno).

Županijski prvaci nastupit će na državnom prvenstvu koje će se ove godine održati u Splitu od 20. do 26. lipnja.

Kod dječaka najuvjerljiviji igrač i najveće iznenađenje natjecanja bio je Luka Plazek u kategoriji do 13 godina, jedini sa stopostotnim učinkom (5 pobjeda iz 5 partija).

Dječaci do 13 godina, u sredini Luka Plazek

Pobjednici u kategoriji 9 i 11 godina, Antonio Jakrlin natjecanje su završili sa po 6 pobjeda i jednim remijem.

Pobjednik u kategoriji dječaka do 15 godina odlučivao se razigravanjem budući su Viktor Šalamom i Marko Đukin natjecanje završili s 4,5 boda iz 5 partija. Nakon dvije dodatne partije pobjednik je postao Viktor Šalamom.

Kod mlađih kadeta najviše uspjeha imali su koprivnički šahisti, a kod starijih su šahisti ŠK Picok.

Kod mlađih kadetkinja najuspješnije su bile šahistice iz Đurđevca i Novog Virja, dok su kod starijih kadetkinja najviše uspjeha imale šahistice iz Sv. I. Žabna.

Jelena Kokša (u sredini) najuspješnija je šahistica

Najuspješnija šahistica je Jelena Kokša iz ŠK Picok iz Đurđevca.

U kategorijama djevojčica do 9 i 13 godina dodatno se razigravalo radi određivanja konačnog poretka.

KONAČNI POREDAK

Dječaci do 9 godina (7 kola):

1. Jakrlin Antonio – 6,5 bodova (ŠK Stari Graničar Cirkvena)

2. Zadro Matej – 5,5 bodova (ŠŠK Koprivnica)

3. Rašan Josip – 5,0 bodova (ŠŠK Koprivnica)

Dječaci do 11 godina (7 kola):

1. List Karlo – 6,5 bodova (ŠŠK Koprivnica)

2. Klobučar Lovro – 6,0 bodova (ŠŠK Podravka Koprivnica)

3. Tomerlin Luka – 4,0 boda (ŠK Picok Đurđevac)

Dječaci do 13 godina (5 kola):

1. Plazek Luka – 5,0 bodova (ŠK Picok Đurđevac)

2. Levačić Benjamin – 3,5 boda (ŠK Konaki Novo Virje)

3. Jakrlin Mihael – 3,0 boda (ŠK Stari Graničar Cirkvena)

Dječaci do 15 godina (5 kola):

1.Šalamon Viktor – 4,5 boda (ŠK Picok Đurđevac)

2.Đukin Marko – 4,5 boda (ŠŠK Podravka Koprivnica)

3.Rabađija Robert – 3,0 boda (ŠK Picok Đurđevac)

Djevojčice do 9 godina:

1.Kovač Petra – 3,0 boda (ŠK Konaki Novo Virje)

2.Habek Ema – 2,0 boda (ŠK Stari Graničar Cirkvena)

3.Hrženjak Lea – 1,5 bod (ŠK Konaki Novo Virje)

Djevojčice do 11 godina:

1.Kokša Jelena – 4,5 boda (ŠK Picok Đurđevac)

2.Bevanda Ema – 3,5 boda (ŠK Picok Đurđevac)

3.Plazek Lana – 3,0 boda (ŠK Picok Đurđevac)

Djevojčice do 13 godina:

1.Bevanda Lorena – 4,5 boda (ŠK Picok Đurđevac)

2.Matiša Monika – 3,5 boda (ŠK Konaki Novo Virje)

3.Turković Petra – 3,5 boda (ŠK Križevci)

Djevojčice do 15 godina:

1.Đurasek Petra – 2,0 boda (ŠK Tomislav Goran Sv. I. Žabno)

2.Mršić Lana – 1,0 bod (ŠK Tomislav Goran Sv. I. Žabno)

3.Čavlović Iva – 0,0 bodova (ŠK Tomislav Goran Sv. I. Žabno)