9.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Oproštaj od europskih snova: Slaven samo neriješeno s Rijekom
O

100501-juric-mSlaven Belupo i Rijeka odigrali su 1:1 u utakmici 28. kola T-Com Prve HNL odigranoj u subotu u Koprivnici. Farmaceuti su nakon ovog remija definitivno izgubili izglede za plasman u Europu.

Vodeći pogodak za domaće postigao je Dalibor Poldrugač u 32. minuti, a izjednačio je Sandi Križman u 73. minuti.

U derbiju su Dinamo i Hajduk odigrali 0:0, što je zagrebačkoj momčadi bilo dovoljno za potvrdu naslova prvaka.

Cibalia je potvrdila Europu pobjedom u Čakovcu, dok je Šibenik napravio velik korak prema Europi osvojivši sva tri boda u Karlovcu.

Slaven je uoči utakmice imao dosta problema. Izostao je Kokalović zbog kartona, Posavec i Marčić zbog ozljeda, a zbog bolesti su na klupu morali Delić i Gregurina, pa je od prve minute neočekivano startao Vojnović.

U prvih pola sata igra Rijeke bila je bolja, stvorili su i nekoliko šansi, uglavnom preko agilnog Fernandeza, ali Pelin se nije dao iznenaditi.

Slaven je poveo, a pogodak je stigao iz prekida. Prvo je Jurić tražio jedanaesterac nakon starta Čejvanovića, ali dobio je samo korner. Loptu je ubacio Čaval, a Poldrugač je zabio glavom s pet metara.

Mance je u nastavku spašavao Rijeku, u 52. minuti odlično je udarcem iznad glave pokušao Jurić, ali je vratar Riječana obranio. Odbijena je lopta stigla do Vojnovića, čiji je udarac na crti gola blokirao Fernandez. Kasnije je prijetio i Šafarić, udarcima iz daljine, ali drugi gol domaći nisu postigli, već su ga dobili, u 73. minuti.

Križman se prošetao kroz domaću obranu i lagano uputio loptu u Pelinov desni kut za konačnih 1:1.

– Zadovoljan sam igrom koju su pružili moji igrači, a čestitam i Slavenu na fer i korektnoj utakmici – kazao je trener Rijeke Nenad Gračan.

– Imali smo puno problema s bolesnim i ozlijeđenim igračima, a prilike koje smo stvorili nismo pretvorili u pogotke. Nismo bili sposobni održati nadu za plasmanom u Europu, očito je da neke stvari za drugu sezonu moramo drukčije posložiti – izjavio je Slavenov trener Zlatko Dalić.

T-COM PRVA HNL, 28. KOLO

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.200. Sudac: Proleta (Opuzen).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Pelin – Purić (od 79. Poredski), Poldrugač (od 84. Jakšinić), Rogulj, Maras – Šafarić, Nynkeu, Vojnović – Mujanović, Čaval (od 76. Tepurić) – Jurić. TRENER: Zlatko Dalić.

RIJEKA (4-4-2): Mance – Ljubović, Čejvanović, Čagalj, Yourassowsky – Pamić, Landeka, Fernandez (od 70. Štrok), Kreilach – Križman, Đalović. TRENER: Nenad Gračan.

STRIJELCI: 1:0 Poldrugač (32), 1:1 Križman (73).

ŽUTI KARTONI: Rogulj (15), Jurić (32), Pamić (57), Ljubović (71), Križman (90).

IGRAČ UTAKMICE: Sandi Križman (Rijeka).

OSTALI REZULTATI 28. KOLA: Croatia Sesvete – Zagreb 1:4, Karlovac – Šibenik 0:2, Istra 1961 – Inter 2:0, Zadar – Lokomotiva 1:1, Osijek – Varteks 1:1, Međimurje – Cibalia 0:2, Dinamo – Hajduk 0:0.

Čestitamo!

[FOTO] BRAVO! Ludbreške mažoretkinje s Državnog prvenstva vratile se s čak šest medalja

Prekrasne vijesti stižu nam iz Ludbrega! Naime, ludbreške mažoretkinje ostvarile su izvrsne rezultate na Državnom prvenstvu u mažoret plesu održanom...