Oslabljeni Slaven Belupo u Zaprešiću do prvog remija sezone
O

Uzbudljiva utakmica u Zaprešiću između domaćeg Intera i gostiju iz Koprivnice okončana je podjelom bodova. Rezultat je to koji neće pretjerano zadovoljiti ni jednu ni drugu momčad. Domaći su dva puta vodili, ali ih je neopreznost u obrani stajala osvajanja sva tri boda.

Ovim remijem Inter je ponovno pao u opasnu zonu na tablici. Slaven Belupo već tri kola ne zna za pobjedu te sada za vodećim Dinamom zaostaje četiri boda.

U sastavu Intera nije bilo velikih iznenađenja. Vrata je čuvao Krševan Santini, obrambenu četvorku su činili Plazanić, Bagarić, Batur i Kramarić. Sredinu terena su popuniliMilardović, Mlinar i Šarić, po desnom krilu je napadao Matko, po lijevom Oršić, a u vrhu napada je bio Budimir, strijelac hat-tricka u prošlom kolu.

Gosti iz Koprivnice u Zaprešić su stigli znatno oslabljeni neigranjem čak šestorice igrača. Vrata je čuvao standardni Rodić, u obrani su igrali Bubnjić – budući član Udinesea, Barić, Grgić iGeng. U veznom redu su se našli Gregurina, Batarelo i Čanađija, a u napadu su zaigraliBušić, Glavica i Vugrinec, koji se našao u sastavu iako je njegov nastup bio upitan. Roy Ferenčina nije mogao računati na Delića, Purića, Raka, Šabana, Kokalovića i Marasa.

Utakmicu je daleko bolje otvorio Slaven Belupo. Nogometaši Intera ušli su u utakmicu prilično bojažljivo i u prvih 25 minuta nisu uspjeli opasnije zaprijetiti gostima.

Gosti su u tom periodu imali nekoliko dobrih situacija. Najviše problema obrani Intera radio je Glavica, a upravo je on imao dobru priliku u desetoj minuti, ali je njegov udarac obranio Santini. Vrataru Intera još su opasno prijetili Gregurina i Bušić, ali su njihovi udarci otišli pored desne stative.

Tada se probudio Inter. Nakon 25. minute domaći nogometaši su uspjeli u dužim periodima sačuvati loptu, a u 30. minuti su poveli. Geng je skrivio prekršaj na Budimiru na 18 metara od Rodićevog gola. Iz slobodnog udarca pucao je Tomislav Šarić, prebacio zid i pogodio za 1:0.

Nakon vodstva Inter se potpuno razigrao, a prilike su se pred Rodićem redale kao na tekućoj traci. Mlinar je pogodio gredu iz slobodnog udarca u 35. minuti. Isti je igrač pucao malo preko gola u 40. minuti, a minutu kasnije Budimir je zaobišao Rodića, a siguran pogodak spriječio je Geng.

Nakon prvih 45 minuta Borimir Perković je mogao žaliti što njegova momčad ne vodi s većom razlikom.

U nastavak se krenulo bez izmjena. Treba reći da su gosti na klupi imali tek pet igrača pa Roy Ferenčina i nije imao puno izbora. Nakon pet minuta igre Vugrinec je izborio slobodni udarac na dvadesetak metara. Preko živog zida je pucao Bubnjić, ali Santini odbija u korner. Pet minuta kasnije gosti su izjednačili, a u periodu od 55. do 62. minute gledatelji su mogli vidjeti čak tri pogotka.

Nakon napada po lijevoj strani lopta je došla do Davora Vugrinca koji neometan iz srca kaznenog prostora pogađa gornji kut Santinijevih vrata za 1:1. Odgovor Intera stigao je tri minute kasnije. Oršić je ubacio u kazneni prostor, a Budimir ostao sam na drugoj vratnici i glavom svladao Rodića.

Četiri minute nakon drugog vodstva Intera Batarelo je s desne strane uputio nisku loptu u kazneni prostor, ona je stigla na drugu vratnicu do Glavice koji ju iz blizine šalje u mrežu.

U 71. minuti Budimir je još jednom zatresao mrežu Slavena, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa. Isti je igrač zaprijetio u 80. minuti, ali je njegov volej otišao pored vratnice. Rezultat se više nije mijenjao pa je svakoj momčadi pripao po jedan bod.

INTER – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:0)

ZAPREŠIĆ – ŠRC Zaprešić. Gledatelja 300. Sudac: Vučkov (Rijeka).

INTER: Santini, Plaznić, Batur, Bagarić, Kramarić, Milardović, Mlinar, Matko (od 79. Jurić), Šarić, Oršić, Budimir.

TRENER: Borimir Perković.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Barić, Grgić, Bubnjić, Geng (od 82. Brlek), Batarelo, Gregurina (od 74. Pilipović), Čanađija, Glavica (od 90. Kuprešak), Vugrinec, Bušić.

TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Šarić (31), 1:1 Vugrinec (55), 2:1 Budimir (57), 2:2 Glavica (65).

ŽUIT KARTONI: Milardović, Mlinar (Inter), Geng, Grgić (Slaven Belupo).