5.4 C

Osmina finala Kupa // Četvrtoligaš Vinogradar razbio Slaven Belupo u Mladini!
O

Težak poraz doživjeli su igrači Slavena Belupa na gostovanju u Mladini u utakmici osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Četvrtoligaš Vinogradar pobijedio ih je rezultatom 3:0 i izborio plasman u četvrtfinale.

Farmaceuti su loše ušli u utakmicu, njihova je igra bila slaba, bez okusa i mirisa i, što je najvažnije, bez stvorene prilike.

Na odmor se otišlo netaknutih mreža, a onda je u nastavku motiviraniji domaćin, koji u svojim redovima ima i nekoliko igrača koji su ranije igrali u Prvoj i Drugoj ligi, došao u vodstvo.

U 49. minuti Domjančić je sam po sredini prošao polovicu terena, nitko ga nije ni pokušao blokirati, te je s ruba kaznenog prostora pogodio Picakov donji lijevi kut za 1:0.

U 54. minuti opet je loše reagirala obrana Slavena Belupa, što je iskoristio Lončar i postavio 2:0.

Konačnih 3:0 bilo je u 75. minuti, kad je Vukić lijepo pogodio lijevom nogom s 20-ak metara.

Slaven je jedine prilike imao kod rezultata 2:0 za domaćina, ali ih Delić nije uspio iskoristiti u 56. i 73. minuti.

Može se pričati da međužupanijski ligaš Vinogradar ima kvalitetnu momčad i da je teren bio težak, da Slaven nije bio kompletan jer je Scoria nekoliko igrača čuvao za važniju utakmicu s Rijekom u subotu, ali ako pitate prosječnog navijača, reći će da su sve to slabi izgovori i da je ova predstava u Mladini bila – sramotna!

SCORIA: MOJA SUDBINA JE U RUKAMA UPRAVE KLUBA

Na konferenciji za novinare nakon utakmice Slavenov trener Elvis Scoria bio je deprimiran te je između ostalog izjavio:

– Napravio sam sedam-osam promjena u odnosu na zadnju utakmicu računajući da će svježi igrači donijeti prevagu, ali oni su posve razočarali. Raspali smo se nakon prvog primljenog gola i preuzimam odgovornost za ovo, iako se igrači trebaju zapitati smiju li se na ovakav način predstavljati u dresu Slavena Belupa – izjavio je Scoria i dodao kako je njegova sudbina u rukama uprave kluba.

OSMINA FINALA HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA

VINOGRADAR – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)

MLADINA – Stadion Mladina. Gledatelja 600. Sudac: Vučemilović (Osijek).

SLAVEN BELUPO: Picak – Plazanić (od 52. Purić), Fuštar, Edson, Melnjak – Ozobić, Barišić (od 62. Glavina), Brlek, Delić – Novinić (od 55. Vugrinec), Cesarec. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Domjančić (49), 2:0 Lončar (54), 3:0 Vukić (75).

REZULTATI OSMINE FINALA KUPA: Istra 1961 – Šibenik 2:0, GOŠK – Rijeka 0:3, Novigrad – Hajduk 2:3, Opatija – Dinamo 2:4 (produžeci), Lokomotiva – Cibalia, Split – Osijek, Zadar – Varaždin (17.00).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...