5.4 C

Osveta za Kup // Koprivnica Podravcu utrpala čak devet komada, šest golova Jambrušića!
O

Najavljivali su igrači Koprivnice kako se žele osvetiti Podravcu za nedavni poraz u četvrtfinalu Županijskoga kupa u Virju, kad je domaćin slavio sa 4:0, ali malo tko je očekivao da će Zeleni sprašiti čak devet komada u suparničku mrežu u županijskom derbiju!

Koprivnica je rano povela pogotkom Martinčića, a u 45. minuti na 2:0 povisio je Jambrušić.

U 55. minuti domaći kapetan Tucaković s bijele točke je pogodio za 3:0, a tri minute kasnije vratar Koprivnice Sokač obranio je anaesterac Hrvoju Hrženjaku.

A onda su u posljednjih 15 minuta Virovci inkasirali čak šest pogodaka, od kojih je pet postigao junak utakmice Damir Jambrušić, a jednog je dodao Herent.

Koprivnica je ovom pobjedom opet preuzela vodstvo na prvenstvenoj ljestvici sjeverne skupine Treće lige, a Bjelovar ima priliku vratiti se u vodstvo jer u nedjelju gostuje kod Croatije u Grabrovnici.

Odluka o prvaku po svemu sudeći past će u pretposljednjem kolu sljedećeg vikenda, kad Koprivnica gostuje kod Bjelovara kojeg odnedavno vodi bivši Slavenov igrač Petar Bošnjak.

TREĆA HNL-SJEVER, 28. KOLO

KOPRIVNICA – PODRAVAC 9:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Špoljarić (Virovitica).

KOPRIVNICA: Sokač, Tucaković, Brzoja, Senić, Šimunić, Takač (od 72. Đurec), Martinčić, Herent, Jambor (od 80. Bukovac), Jambrušić, Haračić (od 34. Brcković). TRENER: Goran Mikolaj.

PODRAVAC: Vlašiček, Šehić, Bradvica (od 77. Šklebar), Carek, Križanović, H. Hrženjak, Grivić, Vukasović (od 64. Aganbegović), A. Hrženjak, Njegač, Rukelj (od 77. Sočec). TRENER: Mladen Karan.

STRIJELCI: 1:0 Martinčić (8), 2:0 Jambrušić (45), 3:0 Tucaković (55-11 m), 4:0 Jambrušić (75), 5:0 Jambrušić (80), 6:0 Jambrušić (86), 7:0 Jambrušić (87), 8:0 Herent (89), 9:0 Jambrušić (90).

ŽUTI KARTONI: Šimunić (13), H. Hrženjak (87).

IGRAČ UTAKMICE: Damir Jambrušić (Koprivnica).

REZULTATI 28. KOLA: Virovitica – Polet 0:2, Koprivnica – Podravac 9:0, Croatia – Bjelovar (18. V.), Međimurje – Slatina 10:2, Graničar – Nedelišće (18. V.), Podravina – Čakovec 21:0, Mladost (Ž) – Varaždin 2:0, Rudar – Mladost (P) 5:3.

POREDAK: 1. Koprivnica 61, 2. Međimurje 59, 3. Bjelovar 59 (-1), 4. Mladost (Ž) 55, 5. Croatia 48 (-1), 6. Podravina 46, 7. Varaždin 46, 8. Podravac 43, itd.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...