Ovo će vas natjerati u smijeh. Majstor je na fotokopirki… Ma, saznajte sami

0
Ilustracija // Foto: Matija Gudlin
Ilustracija // Foto: Matija Gudlin
- Oglas -

Ovaj pametnjaković u 27. je godini života i živi na širem području grada Picoka. No, manje je to bitno. Puno je bitnije to što je ovaj mladić napravio još sedam kopija novčanice od dvjesta kuna na svojoj fotokopirki/printeru.

Ušao je u jedan od đurđevačkih kafića. Sjeo je i naručio piće.

Bilo je to dan prije Valentinova, 13. veljače.

Pa što, čovjek je sjeo i popio, što je tu zanimljivog, pitate se vjerojatno. E, pa, ne samo da je ovaj slučaj zanimljiv, nego je i izrazito poučan.

- Oglas -

Zašto poučan?

Zato što je ovaj mladić odličan dokaz one stare narodne – nema kruha bez motike.

Ajmo više na stvar. Dakle, dan prije Valentinova, bila je to subota, ušao je u taj kafić, popio piće, možda i nekoliko njih (svjedoci nam se još nisu javili, op.a.) i obratio se osoblju.

– Naplatite mi, molim vas – rekao je ovaj naoko vrlo ljubazan mladić.

U redu, priznajemo, nismo bili s njim, ali barem se nadamo da je bio ljubazan jer joj je “uvalio” novčanicu od 200 kuna koju je, pazite sad, majstor doma, u svojoj sobi, fotokopirao.

Ovaj pametnjaković u 27. je godini života i živi na širem području grada Picoka. No, zapravo, manje je to bitno.

Puno je bitnije to što je ovaj mladić napravio još sedam kopija novčanice od dvjesta kuna na svojoj fotokopirki/printeru.

Policija mu je, nakon što ga je “provalila”, a to je bilo, doznajemo, jako teško, oduzela mu je sve krivotvorene novčanice, prijenosno računalo, fotokopirni i printer uređaj.

Zbog krivotvorenja novca protiv ovog mladića je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

- Oglas -
 
 

NEMA KOMENTARA

  1. Zanimljivo da na vasem portalu ima mjesta za ovakve tekstove no nema mjesta za ovakve konstruktivne prijedloge:

    Dječja igrališta u gradu bez obzira na starost, korištenje i brojnost sprava, u lošem su stanju. Razloga za to je mnogo, a najčešće spominjani je, vjerovali ili ne: „briga o djeci“!? A ta „ briga o djeci“, jer sprave na igralištima podliježu strogim sigurnosnim provjerama, je dovela do stanja u kojemu se igrališta nalaze danas. Naime, redovitog pregleda i održavanja sprava nema jer je za ovo, kao i za niz drugih ne-matičnih poslova, zadužen Komunalac.
    Najnoviji primjer nedovoljno promišljenog zahvata jest dječje igralište na Trgu kralja Zvonimira. Ondje je uklonjeno više od desetak sprava da bi ih se zamijenilo s upola manje, modernijih i za djecu zanimljivijih. Problem je što se sprave razmjestilo bez jasnog reda, međusobnih staza poveznica i bez podloga, na zemlju ili u pijesak. Samo jedna sprava ima meku podlogu.
    Nemali novac potrošen je za šest sprava iz nejasnih razloga zašto se nije sve njih objedinilo u senzorički park? Možda je odgovor da odgovorni u gradu nisu čuli za senzorički park?
    Što je senzorički park?
    “Senzorički park je novi koncept dječjih igrališta u kojemu djeca u zaokruženoj sredini postižu iskustveno, cjelovito i socijalno učenja, a senzorički park ili soba kao zatvoreni prostor su idealni za stimulaciju osjetila! Posebno se to odnosi na terapiju djece s raznim teškoćama u razvoju jer omogućuje djetetu učenje svim osjetilima, uz to pojačava raspoloženje za učenje. U senzoričkom parku se postižu bolji rezultati koncentracije i komunikacije. Krajnji cilj je poboljšanje kvalitete života djece i mladih s teškoćama u razvoju te edukacija roditelja o značenju senzornih igara…
    Idealni park odlikuju, na otvorenom ili u zatvorenom prostoru, mreže za igru najrazličitijih oblika i veličine; poligonalne, koncentrične, piramidalne, uokvirene mreže za vježbu, mostovi, kupole i brojne druge konceptualne svjetove igre. Ona obiluju bojama, kvalitetnim drvetom, mrežama i ostalim inovativnim detaljima. Tu su zatim klackalice, vrtilice, visilice, valjci, vrtilica tzv. jaje, trampoline, hodalice, preskakalice, provlačilice, njihalice na opruzi.

    Takav park obiluje ljuljačkama, mostićima, toboganima, kućicama od drva, poligonima i sl., a ne treba izostaviti ljuljačku s košarnom mrežom, koja je idealna za nepokretnu djecu ili djecu s motoričkim smetnjama. Igralište bez pješčanika ili bazena nije cjelovito, a ovi su dijelovi idealni i neophodni u senzoričkom programu i radu sa djecom.
    Budući da se radi o PARKU jasno je da su sve sprave i kutci igrališta spojeni stazama od različitih materijala koji pomažu senzornom doživljaju ali i čuvaju sprave od prljanja i prijevremenog trošenja. Te se staze izrađuju od podnih obloga, taktilnih ploča i raznih materijala (drvo, umjetna trava, plastika, nazubljene, glatke i sl.).

    Da bi doživljaj bio potpun takvo konceptualno cjelovito igralište obvezno se uređuje raznim biljem, žbunjem i drvećem kako bi se upotpunio sam doživljaj i radost igre i učenja te time poboljšala stimulacija djetetovih čula.”

    Građanska inicijativa “Koprivnica kakvu zaslužujemo” predlaže gradu kao najvidljivije i najbolje mjesto za izradu senzoričkog parka igralište u središtu parka i grada. Također predlažemo zapošljavanje jednog senzoričkog terapeuta koji bi radio s djecom u senzoričkom parku i u senzoričkom kabinetu u COOR-u Podravsko sunce.
    Obzirom na broj novorođene djece pretpostavka je da je potreba za ovakvim vidom rehabilitacije za oko 150-tero djece od 1 do 7 godina starosti samo s područja grada Koprivnice.
    Budući da smo Grad prijatelj djece, u kojemu radi Centar za rehabilitaciju djece s poteškoćama, inzistiramo da se povede briga o potrebama te djece tom prilikom!
    Jedan takav senzorički park bi označio početak drugačijeg pristupa djeci, najvrednijoj ostavštini za budućnost!
    Obzirom na brojne mogućnosti projektnog financiranja senzoričkog parka od zaklade za djecu Hrvatske preko RTL pomaže djeci, Zaklade za razvoj civilnog društva te sredstava iz fondova EU izlika za nepoduzimanje aktivnosti nema.
    Građanska inicijativa spremna je gradu Koprivnici pomoći u osmišljavanju i izgradnji senzoričkog parka.

  2. … ” bilo je to 2 mjeseca i 16 dana prije 1.maja , 13. veljače …… netko je nekom nešto svašta nekako onako negdje nigdje skoro pa “… ts ts ….

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Exit mobile version