5.4 C

Pan kup Varaždin // Bolero iznenadio Automobil Lončar

Ponedjeljak i utorak zadnji su dani utakmica prvoga kruga po skupinama. Skraćeni nedjeljni program pak je obilježila zadnja utakmica večeri i ugodno iznenađenje topličkog CB Bolera.

U toj posljednjoj utakmici Automobilu Lončar trebala je pobjeda, bilo kojim rezultatom, za izravni plasman u osminu finala varaždinskog turnira. Dvije prethodne pobjede uz gol razliku 11:0 značile su u slučaju trećeg troboda uzimanje broja 2 za nastavak natjecanja (eventualno 3 ako bi Kneginečka hiža pobijedila – ali s velikom razlikom – Sveučilište Sjever, što s obzirom na dosad viđeno od studenata baš i neće ići samo tako). Sve u svemu, „automobilistima” bi bio trasiran vrlo povoljan put čak do polufinala, s malim šansama da prije same završnice nalete na nekog od velikih papirnatih favorita.

Bilo kako bilo, CB Bolero iz Varaždinskih Toplica imao je svoju računicu, dobrim rezultatom uzeti što bolji broj za sebe (prolaz su već osigurali), možda čak i pobijediti pa uzeti i prvo mjesto u skupini. I zaista, već u 5. minuti Zlatko Planinc je jedan ubačaj s desne strane prsima ugurao iza leđa Lončarova vratara Hranića – 0:1. Momčad Automobila Lončar htjela je što brže izjednačiti, preuzela u potpunosti dominaciju na terenu, ali Bolero je toj ambiciji suprotstavio odlično organiziranu obranu, pravi bedem ispred svojeg vratara Modrića. Napadi Lončara i udarci prema golu redali su se kao na tekućoj vrpci, međutim u pravilu su završavali ili u bloku ili daleko iznad ili pokraj gola. Sve do osam minuta prije kraja, kad je Bruno Piskać ipak uspio pogoditi s nekih 11-12 metara za poravnanje. I završnica utakmice protekla je u uzastopnim napadima varaždinske momčadi, međutim Bolero se uspio obraniti i skratiti Automobil Lončar za dva zlata vrijedna boda.

Sjajna je bila i veteranska izvedba zagrebačkih ekipa IPA i T. A. Grad, i tu je T. A. Grad tražio treću pobjedu u skupini za izravni plasman čak u četvrtfinale, do sedam minuta prije kraja i vodio 2:0 golovima Bukovca i Cveka, međutim tad je Ivanković smanjio, a tri minute prije kraja Nimac i izjednačio na 2:2, za veliki bod IPA-e, nužan za eventualni plasman te ekipe kao jedne od tri naj-treće u drugi krug.

Krajnje nesportski potez potpisali su juniori MNK Ljubeščice. Jednostavno se nisu pojavili u dvorani na terminu odigravanja utakmice s trnovečkim Auto Florijanićom, izravno gurnuvši svoje sumještane iz ekipe Transporti Horvatić na drugo mjesto skupine i plasman u idući krug. Naime, kako su Transporti Horvatić i Auto Florijanić međusobno remizirali (4:4), a juniori Ljubeščice u petak izgubili od Transporta Horvatić 0:7, Florijaniću je trebala uvjerljivija pobjeda od tih sedam razlike. Nedolazak znači (samo) 0:5 b.b. i Trnovčanci su ostali na trećem mjestu, bez prilike da se bore za drugo mjesto koje sigurno vodi u 1/16 finala. Dakako, iz Ljubeščice nikom nije palo na pamet obavijestiti tehničko vodstvo turnira o nedolasku…

Do kraja prvoga kruga ostala su dva dana. Danas, u ponedjeljak, i sutra (utorak) odigrava se ukupno 16 sjajnih utakmica (po osam dnevno) koje izravno odlučuju o putnicima u drugi krug. Oba dana program počinje u 16 sati.

Turnir se danas (subota) neigra zbog zauzetosti obje dvorane, a nastavlja se sutra – u nedjelju, 28. prosinca – s početkom u 18 sati. Odlučujuće utakmice prvoga kruga igrat će se u ponedjeljak i utorak (dan uoči Stare godine), a na samu Novu (četvrtak) počinje i dio turnira na ispadanje – 1/16 finala kod seniora i 1/8 finala kod veterana.

Rezultati 10. dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – NEDJELJA, 28.12.2014.

MNK FOTEX (Nedjelja) – LOTUS ’91 (Jalkovec) 7:1

AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) – LJUBEŠĆICA JUNIORI 5:0 b.b.

16:00 TRGOVAČKI CENTRI LEXI (Klenovnik) – ŠD REMETINEC

16:40 (VET) KROVIŠTA BOSILJ & CB STARS (Ladanje) – KLUB 45 (Varaždin)

17:20 (VET) HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) – CB BILIKUM DVP (Varaždin)

18:00 MIP WEYLAND (Pušćine) – MNK DRUŠKOVEC

18:40 MNK VISOKO – CB MI2 & RC BAZA DVOJKA (Selnik/Ivanec)

19:20 (VET) NK SLOBODA ŠN VETERANI – OPG RADIČEK PETGRAD NIKO-TRADE (Koprivnica)

20:00 KNEGINEČKA HIŽA & KAIN-ŠESTAK JUNAJTED – SVEUČILIŠTE SJEVER (Varaždin)

20:40 (VET) COJONES (Lepoglava) – STRELA MP (Varaždin)

UTORAK, 30.12.2014. – RASPORED UTAKMICA

16:00 MNK DRVODJELAC (Ivanec) – CB LABAMBA (Beletinec)

16:40 SVIKONCERTI.EU (Varaždin) – UŠR VIŠNJICA

17:20 RIS UGOSTITELJSTVO (Nedeljanec/Gojanec) – PEKARA TOPLICE (Varaždinske Toplice)

18:00 OPTIKA KIRALY (Lendava, SLO) – TEXAS AUTO MAK INTERLAND (Varaždin)

18:40 BUFFET MLADOST (Biškupec) – CB SERMAGE (Varaždin)

19:20 MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – PEKARA TOPLICE (Varaždinske Toplice)

20:00 (VET) LEPOGLAVA – NK VARTEKS VETERANI (VŽ – Jalkovec)

20:40 (VET) CB SARA (Pribislavec) – AUTO GRANDI (Strelec)