5.1 C

Pan kup Varaždin // Četiri „drame“ u osmini finala

U nedjelju je odigrana kompletna osmina finala seniorskog i dva četvrtfinala veteranskog turnira, pred opet respektabilnih 680 gledatelja. Uzbuđenja opet nije nedostajalo…

Već u prvoj utakmici dana – drama. Sjajna mlada momčad koprivničkog MTB Inga, koja je osminu finala izborila izravno kao drugi najbolji prvak u skupinama prvoga kruga, morala je na noge Transportima Horvatić iz Ljubeščice, momčadi s kojom se srela i u skupini. Tad je bilo 5:3 za Koprivničance, koji su međutim ovoga puta bili bitno oslabljeni neigranjem izvrsnih Brckovića i Srbljinovića, dok su s druge strane Transporti Horvatić bili lišeni usluga Jendroka i Martana, ali i jači za dobro znanog Koraba Morinu. Momčad iz Ljubeščice je i zaista povela u prvom poluvremenu 2:0 (strijelci Sokser i Kovač), Šestak je početkom nastavka smanjio, a onda su – nažalost ponovo – „zakuhali” suci, konkretno prvi sudac utakmice Nikola Jelić. Neshvatljivo je „zaboravio” dosuditi dva čista prekršaja u korist koprivničke momčadi, iz ovog drugog se razvila i kontra za 3:1 Ljubeščice (strijelac Harmicar), naravno u pitanju su bili peti i šesti prekršaj Ljubeščana. Umjesto kaznenog udarca za potencijalnih 2:2, kontra za 1:3, Koprivničani su do kraja uspjeli tek smanjiti (autogol Jendroka) i ogorčeni – s pravom – napustiti varaždinsku Arenu. Nakon Mi2 & RC Baza 2 večer ranije, još su jednu ekipu „ljudi u crnom” zavili u crno i narušili dobar rejting VŽ-turnira. Zaista neshvatljivo, u oba slučaja u pitanju su bile situacije jasne apsolutno svima u dvorani (što su glasni zvižduci i popratili), samo djeliteljima (ne)pravde ne.

U drugoj utakmici osmine finala Marin Promet je uvjerljivo prošao Buffet Mladost koji je večer ranije izbacio branitelja naslova Črešnjevo. Jertec, Šafarić, Mujanović, Golik i društvo dobro su parirali prvo poluvrijeme, vodili 1:0 i 2:1 (dva gola Jerteca), međutim Kamenar i Lipovac su poravnavali, a kad je Žugaj početkom nastavka pogodio iz slobodnog udarca „kroz” vratara Bartola, bilo je jasno da će se „varteksovci” teško vratiti. Mlada zagrebačka momčad lako je potvrdila pobjedu, novim golovima Kamenara i Žugaja, za konačnih 5:2.

I Kneginečka hiža & Kain-Šestak Junajted je rezultatski uvjerljivo prošla u četvrtfinale (4:1), međutim Sveučilište Sjever je dugo odolijevalo i prijetilo iznenađenjem, sve do pet minuta prije kraja. Gluhak je u prvom poluvremenu doveo Kneginečku hižu u vodstvo, ali je u četvrtoj minuti nastavka Habulan izjednačio i tih 1:1 stajalo je sve do završnih pet minuta. Tad su u istoj minuti Slunjski i Bakšaj „odvojili” Kneginečku hižu, Šimek je dvije minute prije kraja samo potvrdio pobjedu.

Toplički Bolero fantastično je parirao favoriziranom Dobrom danu iz Velike Gorice, u redcovnih 30 minuta nije bilo pogodaka, tek je u produžetku Jančetić progurao jednu loptu iza sjajnog Modrića na golu Bolera, s tih minimalnih 1:0 Velikogoričani su i izborili četvrtzavršnicu.

Utakmica dana neosporno je bila zagrebački derbi Big Bang Teama i Damaged Jeans Teatro Sokola. Finalist Kutije šibica opravdao je ulogu laganog favorita, pri čemu se jako dobro vidjelo koliko ovoj momčadi znači Antun Gaši, neosporno najbolji igrač dosadašnjeg dijela Pan kupa. Dan ranije Gašija nije bilo zbog temperature i Texas je bio nadomak senzacije, a sada je Gaši – inače primarno zadužen za obrambene zadatke – sam uspio s dva pogotka odvesti svoju momčad u četvrtfinale. Damaged Jeans ima za čime žaliti, sad se jasno vidi koliko je ovu momčad skupo koštao nedolazak na treću utakmicu skupine, zbog čega su uzeli lošiji natjecateljski broj od onog kojeg realno zaslužuju i namjerili se – eto – baš na finalista Kutije.

TC Lexi iz Klenovnika i krapinski Aso Ponos potpisali su druge produžetke seniorske osmine finala. Bilo je 1:1 nakon osnovnih 30 minuta, Darko Kunšetk je doveo krapinski sastav u vodstvo, Kristijan Kresonja izjednačio, a onda su u produžecima Danijel Vincelj i Marko Pavić ipak odveli Aso Ponos u četvrtfinale, na noge pobjedniku prve utakmice dana, Transportima Horvatić.

I u međimurskom derbiju – produžeci. MIP Weyland iz Pušćina i Svježa jaja Vuk iz Čehovca odigrali su 2:2 nakon 30 minuta igre, uz dva preokreta. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u drugom su postignuta četiri – Bobičanec je doveo MIP-ovce u vodstvo, Jarić izjednačio pa Antolek preokrenuo na 1:2, ali je i Bobičanec opet bio strijelac za 2:2. Sve je riješeno tek u zadnje dvije i pol minute drugog produžetka – Dodlek je odveo Svježa jaja Vuk na 3:2, a onda su u zadnjoj minuti Antolek i Ricardo Costa potvrdili trijumf Čehovčana za na kraju (pre)uvjerljivih 5:2.

U zadnjoj utakmici večeri – varaždinski derbi. Iskusni Automobil Lončar i mladi Ropox i utakmica – upravo takva. Mladi Ropoxovci naivno su otvoreno napali momčad Automobila Lončar, kojoj – pokazala su to i izdanja na Kutiji šibica – upravo to najviše odgovara. I uspješno su „automobilisti” takav pristup kažnjavali, Ribić i dva puta Lukavečki već su do odmora stvorili 3:0 prednost, koju je Ister početkom nastavka još malo pojačao, na konačnih 4:0.

Uz utakmice osmine finala seniora odigrane su i prve dvije četvrtfinalne kod veterana. I obje – sjajne! U prvoj je izvrsni zagrebački TA-Grad, pojačan Dervišagićom i Miljkovićom, inače i aktualni polufinalist Ožujsko kupa u Sesvetama, tražio prolaz kao favorit protiv ludbreškog Horvat Productiona, oslabljenog neigranjem vratara Crnkovića, ali i Željka Vađunca i Dalibora jagića. Međutim i jačeg za Nikicu Škerbića što se uvelike pokazalo značajnim faktorom. Utakmica sjajna, dramatična, TA-Grad je na poluvremenu vodio 1:0 (strijelac upravo Dervišagić), izjednačio je u nastavku Kočiš, s tih 1:1 se otišlo u produžetke. Bukovac je u produžetku opet odveo TA-Grad u prednost, a onda se u junaka pretvorio „pričuvni” vratar Ludbrežana Damir Piljak. Prvo je jednom dugom bačenom loptu zbunio vratara TA-Grada koji se sudario sa svojim suigračom i kroz prste ispustio loptu u mrežu za 2:2, a onda je i u raspucavanju šesteraca obranio udarce Relji i Abazu i odveo svoju momčad u polufinale, u kojem Ludbrežani čekaju pobjednika utakmice Auto Grandi – Avto Grosuplje (SLO).

U drugom veteranskom četvrtfinalu opet su presudili – suci. Ili bolje rečeno – usmjerili utakmicu Lepoglave i Krovišta Bosilj & CB Starsa. U 9. minuti je Gladović krenuo u čistu kontru, sam prema vrataru Martinčeviću, Đulvat ga je doslovno sruđio „hrvačkim zahvatom” međutim umjesto prekršaja i klasičnog crvenog kartona – kojeg su opet vidjeli svi u dvorani -sudac Babić je Gladovića počastio žutim kartonom za – prigovor. Samo dvije minute kasnije povela je momčad iz Ladanja, Huskić je zabio za Bosilj & Star’s, uskoro je Suvajac povisio na 2:0, Lepoglavčani su uspjeli smanjiti (strijelac baš Gladović), prijetili poravnanjem, ali su iz kontra udara Bosilj & Star’s s dva gola Čuljka izborili polufinale, u kojem čekaju boljeg iz sraza IPA Zagreb – CB Bilikum.

Četvrtfinale seniora i preostale dvije četvrtfinalne utakmice veteranskog turnira igraju se sutra (utorak), na blagdan Sveta tri kralja, s početkom u 15 sati.