11.7 C

Pan kup Varaždin: Prvi prvaci – Varteksovi veterani!

Treći dan 33. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, pod imenom „Pan kup Varaždin 2012″ donio je i prvi rasplet jedne cijele skupine. O skupini 3 je riječ, u kojoj je nositelj bio sastav Automobil Lončar Varteks veterani, skupini koja – kad je izvučena – nije davala previše izgleda varaždinskoj momčadi.

U tu su grupu „upali” naime i odlični krapinski ASO Ponos, aktualni član 1/16 finala Kutije šibica, i dvije zagrebačke ekipe – CB Van Gogh Milman Espresso i Don Feferon, obje također sudionici „Kutije”.

Rasplet je međutim išao na ruku prekaljenim varaždinskim rutinerima, koji su znalački uzeli ponuđeno. Ponajprije, samo koji sat prije termina utakmice, Van Gogh ME je najavio mogućnost nedolaska zbog problema sa sponzorom. Sve je ostalo na 50:50, međutim zle su se slutnje nažalost obistinile i protivnici Van Gogha utakmice su dobili 5:0 b.b. Onda, ASO Ponos – po našoj procjeni prvi favorit te grupe – platio je danak ozljedama Tomice i Danijela Vincelja na „Kutiji”, stigao u Varaždin nekompletan, a onda je u 9. minuti utakmice otvaranja grupe s Automobil Lončar VV-om ostao i bez Josipa Nimca koji je pocrvenio zbog psovanja suca. U tom trenutku krapinski je sastav vodio 1:0.

Sve nakon toga išlo je na ruku, odnosno noge – varteksovcima. Do poluvremena je Toplak poravnao rezultat, u šestoj minuti nastavka Lađević i preokrenuo. ASO Ponos se odmah vratio golom Kovačeca, Kovačević dvije minute prije kraja opet doveo Varteks u vodstvo, ali je Kovačec u samoj završnici svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:3.

ASO Ponos je odmah odigrao i preostalu utakmicu skupine, protiv Don Feferona iz Zagreba. I sjajno otvorio susret, pogotkom već nakon 52 sekunde igre. Međutim, čvrsti zagrebački sastav nije pao, nastojao je svakako izjednačiti i to pokušavao puno poluvrijeme i pol. Međutim, pet minuta prije kraja Kovačec i drugi puta zabija za ASO Ponos, Zagrepčani su uspjeli tek smanjiti u zadnjoj minuti na konačnih 2:1.

Bilo je nakon toga jasno, Automobilu Lončar treba pobjeda od dva razlike za prvo mjesto u grupi, sve drugo gurnut će krapinski sastav na vrh. Don Feferon pak je također tražio pobjedu za drugo mjesto u grupi i plasman u 1/16 finala. Prekaljeni varteksovci bili su uspješniji u svojoj namjeri, odigrali zaista sjajnih 30 minuta, kao da ih je tek sraz s krapinskim sastavom razbudio i razigrao. Dvije lijepe prilike pa ipak pogodak u 4. minuti, u istoj fazi drugog poluvremena Kastel je učvrstio vodstvo. Doduše, Bečirović je šest minuta prije kraja donio nadu Don Feferonu, ali ju je tri minute kasnije Solomun ugasio. U samoj završnici, kad su Zagrepčani preuzeli potpuni rizik izvukavši vratara, Balajić je oduzeo jednu loptu i postavio konačnih, na kraju visokih 4:1. Za prvo mjesto u skupini i osiguravanje statusa nositelja i u 1/16 finala.

Iako je Skupina 3 bila u prvom planu, još su se tri zanimljive utakmice odigrale trećeg dana Pan kupa. U utakmici otvaranja Sloga CB Brlafa stigla je i do druge pobjede u skupini, minimalne, ali tim slađe. Možda i pomalo neočekivane, međutim nakon onog što su pokazali dečki iz Druškovca – potpuno zaslužene. MNK Fotex je bio očekivano raspucan protiv rekreacijske momčadi Svikoncerti.eu, u kojoj je kvalitetom odskakao brazilski internacionalac Eduardo Rangel, u konačnici i jedini strijelac za „koncert-prijevoznike”. Nedeljančane pak je efikasnošću predvodio odlični mladi Matija Đurđek, koji je sa čak šest pogodaka automatski preuzeo i vodstvo na turnirskoj Listi strijelaca. Treći je sraz izvan grupe 3 bio lepoglavski derbi MV Autodijelova i KIMN-a. Klub igrača malog nogometa Lepoglava slovio je za favorita u tom susretu, no s druge ih strane dečki iz MV-a itekako dobro poznaju, pružili su odličan otpor, na kraju i uzeli zasluženi bod.

PONEDJELJAK, 17.12.2012. – REZULTATI I STRIJELCI

SLOGA CAFFE BAR BRLAFA (Druškovec) – TEXAS (Varaždin) 1:0 (0:0)

1:0 V. Eršegović (17)

ASO PONOS (Krapina) – CAFFE BAR VAN GOGH MILMAN ESPRESSO (Zagreb) 5:0 b.b.

MNK FOTEX (Nedeljanec) – SVIKONCERTI.EU (Varaždin) 14:1 (5:1)

1:0 D. Melnjak (2), 2:0 M. Đurđek (5), 3:0 J. Golubar (8), 3:1 Eduardo Rangel (11), 4:1 T. Medved (12), 5:1 M. Đurđek (15), 6:1 M. Đurđek (18), 7:1 M. Đurđek (23), 8:1 P. Rog (24), 9:1 D. Melnjak (25), 10:1 M. Rog (26), 11:1 D. Melnjak (28), 12:1 M. Đurđek (29), 13:1 M. Đurđek (30), 14:1 M. Đurđek (30)

AUTOMOBIL LONČAR & VARTEKS VETERANI (Varaždin) – ASO PONOS 3:3 (1:1)

0:1 J. Gavranović (6-ag), 1:1 S. Toplak (14), 2:1 B. Lađević (21), 2:2 D. Kovačec (21), 3:2 M. Kovačević (28), 3:3 D. Kovačec (29)

CAFFE BAR VAN GOH MILMAN ESPRESSO (Zagreb) – DON FEFERON (Zagreb) 0:5 b.b.

ASO PONOS (Krapina) – DON FEFERON (Zagreb) 2:1 (1:0)

1:0 D. Kovačec (1), 2:0 D. Kovačec (26), 2:1 B. Golubić (30)

MV AUTODIJELOVI (Lepoglava) – KIMN LEPOGLAVA 1:1 (0:1)

0:1 R. Murić (13), 1:1 M. Cerovčec (26)

AUTOMOBIL LONČAR & VARTEKS VETERANI (Varaždin) – CAFFE BAR VAN GOGH MILMAN ESPRESSO (Zagreb) 5:0 b.b.

AUTOMOBIL LONČAR & VARTEKS VETERANI (Varaždin) – DON FEFERON (Zagreb) 4:1 (1:0)

1:0 J. Gavranović (4), 2:0 Z. Kastel (19), 2:1 E. Bečirović (24), 3:1 I. Solomun (27), 4:1 A. Balajić (29)

UTORAK, 18.12.2012. NAJAVA

Danas (utorak, 18.12.2012.) na rasporedu je novih sedam utakmica Pan kupa Varaždin. Predstavljaju se redom „domaće” ekipe, iz tri sjeverozapadne županije, atraktivnosti će svakako doprinos dati i činjenica da igra 14 različitih ekipa (nitko neće igrati dvije utakmice tijekom večeri). Evo rasporeda:

18:00 CB KITRIS (Nedeljanec) – TEXAS (Varaždin)
18:40 LOTUS 91 (Jalkovec) – ENVY BAR PP (Varaždin)
19:20 VELEUČILIŠTE VARAŽDIN – AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec)
20:00 SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – MNK LJUBEŠČICA
20:40 MV AUTODIJELOVI (Lepoglava) – CB FENIX (Remetinec)
21:20 MOD (Koprivnica) – CB AFRIKA (Varaždin)
22:00 SD MAKOJIŠĆE – KLESAR BRATKOVIĆ ZEITGAIST (Čakovec)

KOLUMNA

Postizborna matematika i što ćemo od svega toga mi zapravo imati

Živ, živ, živ, nitko nije kriv. A svi su pobjednici. U kratkim bi se crtama upravo tako mogla opjevati još...