Pan kup Varaždin // Ropox osigurao prolaz, blizu i Pucke

Krenule su ključne utakmice raspleta po skupinama, štefanjski je program ponudio njih 11, od toga šest odlučujućih. Najbolju su odigrali Crvena ruža i mlade VŽ-nade iz Ropoxa.

Spomenuti sraz momčadi iz Zagorja (Bednja, Žutnica) i tinejdžera iz varaždinskog sastava Ropox bio je zadnja utakmica skupine. Zagorcima je za sigurni prolaz trebao bod, pobjeda pak im je značila i prvo mjesto u skupini, međutim Ropoxu je igrala samo pobjeda za plasman u 1/16 finala, bod bi značio nadu, poraz sigurno ispadanje. Sama utakmica u potpunosti je opravdala očekivanja, dinamična, tvrda, teška, uz puno kvalitetnih poteza, ali bez previše lepršavosti. Prvo poluvrijeme bez pogodaka, a onda je nakon pet minuta igre u nastavku Neven Đurasek majstorskim potezom donio prednost Ropoxu. Crvena ruža je pokušavala izjednačiti, umjesto toga u posljednjoj minuti Slaven Hlišć je potvrdio pobjedu za veliki prolaz Ropoxa. Ovim raspletom je i Crvena ruža ostala u igri, iako treća četiri bi im osvojena boda trebala biti dovoljna da se uguraju među šest s(p)retnih trećih ekipa u turniru.

Pucke & CB Mistake trebale su uvjerljivi trijumf protiv Kneginca & CB Mimoze za šansu da kao sretni treći prođu dalje, tako je bilo i obratno. Utakmica se ipak okrenula u smjeru Varaždinaca, na poluvremenu su Pucke imale 2:0, u samoj završnici došle i do velikih 5:0. Što još uvijek ništa ne znači, ali daje veliku nadu za prolaz.

Napeto je bilo i u srazu Mi2 & RC Baza Dvojke i Remetinca, 3:0 povela je momčad iz Selnika/Ivanca, na kraju su Remetinčani smanjili na 2:3 i držali završnicu krajnje neizvjesnom. Ugodno je iznenadila slovenska Optika Kiraly iz Lendave, bodom protiv favorita MIP Weylanda, bodove su podijelili i Lexi i Visoko, kao i Jerovec i Višnjica. I Lotus 91 je pružio veliki otpor Pivnici Inn, a sjajne su bile i obje veteranske utakmice – veterani Ivančice su osvojili bod protiv favorizirane Sare iz Pribislavca, mogli su i sva tri, a Strela MP pokleknula je tek šest minuta prije kraja protiv koprivničkih Romantičara.

Turnir se danas (subota) neigra zbog zauzetosti obje dvorane, a nastavlja se sutra – u nedjelju, 28. prosinca – s početkom u 18 sati. Odlučujuće utakmice prvoga kruga igrat će se u ponedjeljak i utorak (dan uoči Stare godine), a na samu Novu (četvrtak) počinje i dio turnira na ispadanje – 1/16 finala kod seniora i 1/8 finala kod veterana.