4 C
Srijeda, 17. travnja 2024.

Pan kup Varaždin // U finalu – Automobil Lončar i Big Bang!
P

Stigli smo do Dana velikog finala 35. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, nakon zaista sjajnog polufinalnog dana u kojem su posebno blistali Lončar i Svježa jaja Vuk.

Polufinale je igrano pred nešto više od 600 gledatelja, a otvorili su ga prvom veteranskom polufinalnom utakmicom Krovišta Bosilj & CB Star’s iz Ladanja i varaždinski CB Bilikum. Prekaljene vedete malog nogometa Purgar, Čuljak, Suvajac, Đulvat, Huskić, ovoga puta pojačane i Šajfarom, dominirale su kontra varaždinskog Bilikuma koji se strpljivo branio i prijetio iz kontranapada. Recept uspješan u četvrtfinalu protiv zagrebačke IPA-e preslikao se u potpunosti i u polufinalu – Bilikum je opet jednim jedinim pogotkom riješio pitanje pobjednika, razlika je tek što je kontra IPA-e s(p)retni strijelac bio Mario Medenjak, a sada je utakmicu odlučio pet minuta prije kraja udarcem s 10-ak metara Zvonimir Šol.

Prvo seniorsko polufinale bilo je pak – utakmica za pamćenje! Svježa jaja Vuk iz Čehovca i Automobil Lončar iz Varaždina odigrali su – skloni su mnogi tvrditi – najbolju utakmicu od njih preko 400 odigranih u protekle tri godine održavanja Pan kupa u Areni. Već u 8. minuti Bruno Piskać doveo je Automobil Lončar u vodstvo, a nakon što je Zoran Lukavečki šest minuta kasnije povisio na 2:0 činilo se da imamo riješeno pitanje pobjednika, da će „lončarovci” završiti posao identično osmini finala i četvrtfinalu (tad su s glatkih 4:0 pali Ropox i Marin Promet, u 1/16 je bilo i lakše – 8:2 protiv Pucki). Međutim, Antolek, Habuš, Jarić, Dodlek, Costa, braća Vuk i ostali nisu tako mislili. U četvrtoj minuti drugog poluvremena Antolek je smanjio, a samo dvije minute kasnije Dodlek izjednačio na 2:2. Erupcija oduševljenja za međimursku ekipu uslijedila je 11 minuta kasnije odnosno – tri minute prije kraja – Dejan Lončarić zabio je za 3:2, Svježa jaja Vuk stigla su nadomak povijesnog finala! Izvukli su „lončarovci” vratara, Krasniqi je preuzeo ulogu igrača-vratara, pleli su Varaždinci mrežu oko gola Svježih jaja Vuk, ali je igrač-vratar međimurske momčadi Habuš skinuo dva zicera i vodio svoju momčad kapetanski prema finalu. Ipak, 58 sekundi prije kraja ukazao se Bruno Piskać, opalio s 12-13 metara i uspio probiti Habuša – 3:3, produžeci!

U trećoj minuti produžetka nova majstorija Piskaća za 4:3 vodstvo, a onda je Zoran Lukavečki pokazao kako je lucidan igrač; uzeo je loptu jednom igraču, prebacio lobom drugog pa ispod vratara samo spustio loptu koja je ušetala u mrežu – 5:3, nakon prvog produžetka Lončar opet ima plus dva, kao i nakon prvog poluvremena osnovnog dijela utakmice. Novi potez za notes potpisao je vratar Automobila Lončar Hranić dvije minute prije kraja. Obranio je jednu loptu, gledao koju sekundu kome će je od duigrača baciti, a onda ju je degažirao nogom preko cijelog terena i preko (istrčalog) vratara Habuša – pod prečku za konačnih 6:3! Automobil Lončar prvi je seniorski finalist!

Sve vruće i dinamično u prve dvije utakmice pretvorilo se u dvije partije šaha u drugom dijelu programa. U trećoj utakmici večeri veterani Auto Grandija iz Međimurja (Strelec) i ludbreškog Horvat Productiona nisu tresli mreže ni u osnovnom dijelu utakmice ni u dodatnih 10 minuta produžetaka. Ostalo je 0:0, a onda su odlučivali šesterci – dva ludbreška pokušaja (S. Vađunec, Kosir) zaustavila je prečka, s druge su strane Jakirović i Vidović zabili za plasman Grandija u finale.

U posljednjoj utakmici dana vidno umorne momčadi Transporta Horvatić i Big Bang Teama (dojurili i jedni i drugi izravno iz Križevaca, sa četvrtfinala) također su tempom bile dosta ispod prve dvije utakmice. Ipak, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Vedran Rako doveo je Big Bang u vodstvo, a pravom je majstorijom čim se u nastavku krenulo s centra uzvratio Sokser, pogodivši desni gornji kut nemoćnog Švigira. Međutim, u 29. minuti opet je Rako primio jednu dugu loptu u protivničkom šestercu i progurao je ispod vratara Luketina za 2:1 Big Banga, a onda je u zadnjim trenucima, kad su Transporti Horvatić preuzeli rizik uvođenjem igrača-vratara (Morina), i Mikulić presjekao jednu loptu i pogodio praznu mrežu za 3:1 i plasman u finale.

I tako smo stigli do Dana velikog finala, danas od 15 sati. Sve počinje utakmicama za 3. mjesto, slijedi ekshibicija najmlađih nogometnih nada, pa dva velika finala – vetaransko i seniorsko. Nakon službenog proglašenja najboljih momčadi i pojedinaca, navečer iza 20 sati, slijedi i veliki završni party u samoj Areni, uz Tamburaški sastav Taubeki.

REZULTATI UTAKMICA – PETAK, 09.01.2015.

(VET) KROVIŠTA BOSILJ & CB STARS (Ladanje) – CB BILIKUM (Varaždin) 0:1

(SEN) SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) 3:6 (3:3 pr.)

(VET) AUTO GRANDI (Strelec) – HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) 0:0, 6m: 2:0

(SEN) TRANSPORTI HORVATIĆ (Ljubešćica) – BIG BANG TEAM (Zagreb) 1:3

SUBOTA, 10.01.2015. – DAN VELIKOG FINALA – RASPORED UTAKMICA

15:00 (VET) ZA 3. MJ.: BOSILJ & CB STARS (Ladanje) – HORVAT PRODUCTION (Ludbreg)

15:45 (SEN) ZA 3. MJ.: SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – TRANSPORTI HORVATIĆ (Ljubešćica)

16:45 (EKSHIBICIJA U-6 I U-7) LUMEN (Varaždin) – ŠN MEĐIMURJE

17:45 (VET) FINALE: CB BILIKUM (Varaždin) – AUTO GRANDI (Strelec)

18:30 PAN EKSPERT – finale natječaja za gledatelje

18:45 Ceremonija uoči finala

19:00 (SEN) FINALE: AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) – BIG BANG TEAM (Zagreb)

20:00 Službeno proglašenje najboljih momčadi i pojedinaca

20:30 Veliki afterparty 35. ZPV-a u malom nogometu Pan kup Varaždin 2014