9.3 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Pan kup Varaždin: U finalu – Črešnjevo i Avto Grosuplje!
P

Suprotno papirnatim najavama, po kojma su u polufinalu 34. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu kao favoriti slovili (i bili nositelji) varaždinski Automobil Lončar & Fotex u prvom polufinalnom srazu odnosno CB Dobermann iz Zagreba u drugom polufinalu, najveću utakmicu turnira izborili su njihovi protivnici – MNK Črešnjevo & Restoran El te branitelj naslova Avto Grosuplje iz Slovenije!

Oba su polufinala bila baš – prava, neizvjesna i napeta do zadnje sekunde, što uostalom sugeriraju i rezultati kojim su odlučena – 4:3 odnosno 3:2. Lišena su neizvjesnosti bila veteranska polufinala, i Lepoglava i HBR Sport – pojačan Velikim Žutim – Robertom Prosinečkim – uvjerljivo su slavili protiv svojih protivnika, Horvat Productiona i ivanečkog TRC-a.

POLUFINALE – PETAK, 10. siječnja 2014.

VET LEPOGLAVA – HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) 4:1

AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX (Varaždin) – MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL 3:4

VET TRC (Ivanec) – HBR SPORT (Zagreb) 0:5

CB DOBERMANN (Zagreb) – AVTO GROSUPLJE (SLO) 2:3

Krenimo redom, kronološki. U prvom polufinalu vetarana turnira „Pan kup Varaždin 2013″ Lepoglava je već u 6. minuti vodila 2:0, golovima Frketina i Murića. Bilo je već tada evidentno da će Ludbrežani to teško dostići, a kad je u 3. minuti drugog poluvremena Geček podignuo prednost na 3:0, polufinale je bilo odlučeno. Željko Vađunec uspio je doduše smanjiti, ali ništa više od toga nije napravio Horvat Production, štoviše u zadnjim je sekundama utakmice Frketin postigao svoj drugi pogodak na utakmici, za konačnih 4:1.

I onda prvo pravo – seniorsko polufinale. Pred rekordnih 880 gledatelja istrčali su Automobil Lončar & Fotex i MNK Črešnjevo & Restoran El u „finalu prije finala” za domaće ljubitelje (malog) nogometa. Iako je Črešnjevo za ovu utakmicu bilo pojačano dvojcem Margetić/Čurila, počelo je očekivano – Bruno Piskač je već u 1. minuti doveo Auto Lončar u vodstvo. Šest minuta kasnije „eksplodirala” je prvi put tribina na kojoj su bili navijači Črešnjeva, Žganec je glavom zabio za 1:1. Tri minute kasnije Pađen je opet doveo favorita u vodstvo, no u 16. minuti pojačanje Margetić poentirao je za 2:2.

Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Automobila Lončar, Lukavečki je u zadnjoj minuti prvog dijela zabio za 3:2. Međutim, već u 2. minuti nastavka opet je Žganec zabio – 3:3. Automobil Lončar tražio je opet četvrto vodstvo, međutim iz minute u minutu sve nervozniji pa i u žurbi, naime ista je ekipa iz Varaždina jurila u Kozarsku Dubicu (BiH) gdje je također igrala polufinale. S druge strane, Črešnjevo je strpljivo čekalo svoju priliku. I doista, u 37. minuti, slobodan udarac s lijeve strane napada, oštra lopta na drugu stativu i Alen Margetić, iako striktno čuvan od Hercega, uspio je zabiti loptu u mrežu – 3:4! Erupcija oduševljenja među navijačima Črešnjeva, uz čiju su glasnu podršku njihovi ljubimci uspjeli sačuvati mrežu za veliko, najveće finale u klupskoj povijesti!

Uslijedilo je drugo veteransko polufinale, opet na svoj način spektakularno. Za to se dakako pobrinuo veliki Robert Prosinečki, koji je pojačao ekipu HBR Sporta, koji će i u današnjem finalu s Lepoglavom biti jaka karika i veliki adut za uspjeh, za osvajanje prestižnih 15.000 kuna koliko uz pobjednički pehar iznosi glavna nagrada. Kao i u prvom veteranskom polufinalu, i ovdje je u ranoj fazi (u 9. minuti) već bilo 2:0 za HBR Sport. Šenjug i Perić svladali su vratara TRC-a Gajskog u ta dva navrata, u 4. minuti nastavka Krpan je podignuo prednost na 3:0, do kraja su i Hucika i još jednom Perić tresli mrežu protivnika, dok zagrebački vratar (nekad i vratar Varteksa) Žankarlo Šimunić nije loptu vadio iz gola. Čistih i glatkih 5:0 kao sjajna uvertira za današnje veteransko finale.

Četvrta utakmica programa, drugo seniorsko polufinale, bilo je nova „korpa uzbuđenja”. Zagrebački CB Dobermann, koji je prethodno u osmini finala izbacio aktualnog prvaka Kutije šibica Mal-Gal građevinarstvo pa u četvrtfinalu i lanjskog polufinalista Varaždina ASO Ponos, i protiv aktualnog prvaka Varaždina, slovenske ekipe Avto Grosuplje, poveo je, golom Adela El Saleha u 7. minuti utakmice. Izjednačenje je stiglo samo dvije minute kasnije, Asmir Durgutović je ugurao loptu u mrežu za 1:1. Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a onda je točno na sredini drugog poluvremena Željko Mitraković eurogolom, s 15-ak metara od prečke, zabio za 2:1 i veliko slavlje slovenskog predstavnika. Zagrepčani se nisu predavali, a Slovenci opterećeni prekršajima (peti su akumulirani faul zaradili već u 33. minuti, punih 7,5 minuta prije kraja) nisu smjeli (pre)čvrsto igrati obranu.

Tri minute prije kraja Grosuplje je napravilo i šesti faul, Javornik je stavio loptu na deseterac, međutim slobodan udarac pucao – pokraj gola, ostalo je 2:1. Ipak, minutu kasnije isti se igrač ispravio, na drugoj stativi dočekavši jedan ubačaj s desne strane i zabivši loptu pod prečku – 2:2! Pune dvije minute Dobermann je imao psihološku prednost zbog šest akumuliranih faulova Grosuplja, polako „krojio mrežu” znajući da će se i u produžecima taj pritisak osjetiti jer se prekršaji nastavljaju brojiti. I, kad smo svi već bili sigurni u te produžetke – jer bilo je svega šest sekundi do isteka 40. minute – povratna lopta došla je opet do Željka Mitrakovića, ovaj je još jednom opalio s distance po potpuno istom receptu kao i kod prethodnog pogotka i lopta je završila u istoj strani, samo 10-ak centimetara niže; novi eurogol za velikih 3:2 Avto Grosuplja, za finale!

Uvertira u današnji Dan velikog finala bila je sjajna, od 16 sati poslijepodne bit će „ludo” u Areni Varaždin. Kreću glavne utakmice u lovu na 40.000 kuna, pobjednički pehar i prijelazni pehar u glavnom, seniorskom turniru, odnosno 15.000 kuna koliko iznosi glavna veteranska nagrada, uz dakako pehar pobjednicima. Ukupno će današnji akteri podijeliti 90.000 kuna nagradnog fonda, evo rasporeda Dana velikog finala:

DAN VELIKOG FINALA – SUBOTA, 11. siječnja 2014.

16:00 VET za 3. mjesto: HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) – TRC (Ivanec)

16:50 Glavni turnir – za 3. mjesto: AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX – CB DOBERMANN (Zg)

17:40 Ekshibicija U-8: ŠN FOTEX-VARTEKS (Varaždin) – ŠN MEĐIMURJE

18:15 VET finale: LEPOGLAVA – HBR SPORT (Zagreb)

19:15 Veliko finale 34. ZPV-a: MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – AVTO GROSUPLJE (SLO)

20:15 Ceremonija proglašenja pobjednika

21:00 After party 34. ZPV-a – Pečenjarnica Ris, Nedeljanec

Hrvatski kup

Podravka sutra traži kartu za polufinale Kupa, to će morati izboriti na gostovanju u Bjelovaru

Lokomotiva, Dugo Selo i Split 2010 tri su ekipe koje su već osigurale završnicu, final-four Hrvatskog rukometnog kupa. Traži...