Pan kup Varaždin: Završen prvi krug, slijedi nokaut faza

10:28h
0
Kelme Star, službena lopta turnira

Nakon 87 odigranih i 10 utakmica nažalost registriranih bez borbe (zbog nedolaska ekipa), na kraju smo prvoga kruga po skupinama, i kod seniora i kod veterana.

Ponajprije, evo rezultata utakmica odigranih ovog vikenda:

REZULTATI UTAKMICA – NEDJELJA, 29. prosinca 2013.

VET GROSUPLJE AVTO (SLO) – ELKOM IVANČICA (Ivanec) 0:5 b.b.

CB BOLERO (Varaždinske Toplice) – LOTUS 91 (Jalkovec) 2:1

VET HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) – GROSUPLJE AVTO (SLO) 5:0 b.b.

VET HBR SPORT (Zagreb) – KONOBA TOMIĆ (Brač) 5:0 b.b.

VET AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) – GROSUPLJE AVTO (SLO) 5:0 b.b.

VET HBR SPORT (Zagreb) – PIVNICA MEDONJA (Varaždin) 3:1

VET KONOBA TOMIĆ (Brač) – AGROPROTEINKA (Zagreb) 0:5 b.b.

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – FE LACIO (Varaždin) 7:1

VET HBR SPORT (Zagreb) – AGROPROTEINKA (Zagreb) 1:0

VET PIVNICA MEDONJA (Varaždin) – KONOBA TOMIĆ (Brač) 5:0 b.b.

MAL-GAL GRAĐEVINARSTVO (Krapina) – AUTO MARIO (Đurmanec) 3:2

VET TRC (Ivanec) – VARAŽDINSKI ZUG MP (Varaždin) 3:0

AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) – MIP WEYLAND (Pušćine) 2:2

VET GREEN BAY (Varaždin) – VARTEKS VETERANI (Varaždin) 3:3

CBB NEKRETNINE & KAHLI BEER (Varaždin) – ZUNOG WINUS (Koprivnica) 2:2

CB DOBERMANN (Zagreb) – FURJANTED CB MANUELA (Gojanec) 3:3

REZULTATI UTAKMICA – SUBOTA, 28. prosinca 2013.

VET ZABA – VARTEKS VETERANI 1:5

BAŠKA BOYS (Zabok) – MNK LJUBEŠČICA 2:6

VET PIVNICA MEDONJA – AGROPROTEINKA (Zagreb) 0:1

VET PRODAJNI CENTAR BAT (Čakovec) – LEPOGLAVA 2:5

VET MNE BANFICA (Varaždin) – SRIJEDOM U SEDAM (Žigrovec) 1:2

VET IRISH PUB LENDAVA (SLO) – NK VARTEKS VETERANI (Vž/Jalkovec) 2:2

Slijedi najzanimljiviji dio, kreće „nokaut” faza, na ispadanje, koja već u prvoj fazi nudi niz atraktivnih utakmica i lokalnih „okršaja”.

Podsjećamo, u glavnom turniru dalje su prošli svi prvaci grupa, drugoplasirani i dva „lucky loosera” (trećeplasirana) i to na način da osam naj-prvaka ide izravno u osminu finala, a svi ostali (tri prvaka, 11 drugih i dva treća – ukupno 16 ekipa) igra repesaž (1/16 finala) za mjesta od 9 do 16. Kod veterana, u drugi krug ide 15 ekipa (svi prvi i drugi u šest skupina te tri treća) i to na način da najbolji prvak grupe (Lepoglava) ide izravno u četvrtfinale, a svi ostali (5 prvaka, 6 drugih i 3 treća) igraju za mjesta od 2 do 8.

U nastavku donosimo natjecateljske brojeve, na temelju učinka u prvome krugu:

SENIORSKI TURNIR

PRVACI SKUPINA (1-11)

1 DAMAGED JEANS TEATRO SOKOL (Zg) 3 3 0 0 22:1 9 

2 MNK FOTEX (Nedeljanec) 3 3 0 0 22:4 9 

3 SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) 3 3 0 0 11:5 9 

4 AVTO GROSUPLJE (SLO) 3 3 0 0 10:4 9

5 PIVNICA MEDONJA JUNAJTED & GRANDI 3 3 0 0 6:1 9

6 AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) 3 2 1 0 15:3 7

7 AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX (Varaždin) 3 2 1 0 12:4 7

8 CB DOBERMANN (Zagreb) 3 2 1 0 11:5 7 

9 MAL-GAL GRAĐEVINARSTVO (Krapina) 3 2 1 0 7:2 7

10 TRGOVAČKI CENTRI LEXI (Klenovnik) 3 2 1 0 7:2 7

11 VELEUČILIŠTE VARAŽDIN 3 2 0 1 15:8 6

Napomena: Odluka o natjecateljskom broju za ekipe s istim učinkom (9/10 – Mal-Gal građevinarstvo / Trgovački centri Lexi) donijeta je javnim ždrijebom tijekom posljednjeg dana prvoga kruga. Mal-Galu je viši broj izvukao Nenad Kovačić, tehnički voditelj turnira.

DRUGOPLASIRANI U SKUPINI (12-22)

12 CB BOLERO (Varaždinske Toplice) 3 2 0 1 17:5 6

13 CLUB MM (Zagreb/Sesvete) 3 2 0 1 14:4 6

14 MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL 3 2 0 1 16:8 6

15 MNK LJUBEŠČICA 3 2 0 1 9:7 6

16 KOLDING CAFFE (Zagreb) 3 2 0 1 7:6 6

17 ASO PONOS (Krapina) 3 1 2 0 10:5 5

18 ZUNOG WINUS (Koprivnica) 3 1 2 0 6:2 5

19 CB AFRIKA BANFICA (Varaždin) 3 1 1 1 7:5 4 

20 MIP WEYLAND (Pušćine) 3 1 1 1 6:8 4

21 FOTEX MOJA PUTOVANJA (Varaždin) 3 1 0 2 7:7 3

22 AMOZ (Gornja Radgona, SLO) 3 1 0 2 5:8 3

DVA NAJBOLJA TREĆEPLASIRANA U SKUPINI (23-24)

23 DŽANI PROMET (Zagreb) 3 2 0 1 9:9 6

24 CB PRESTIGE (Novi Marof) 3 1 1 1 11:6 4

Shema natjecanja u drugom krugu:

REPESAŽ (1/16 FINALA): 9-24, 10-23, 11-22, 12-21, 13-20, 14-19, 15-18, 16-17.

OSMINA FINALA: 1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10, 8-9.

VETERANSKI TURNIR

PRVACI SKUPINA (1-6)

1 LEPOGLAVA 3 3 0 0 15:4 9 

2 TRC (Ivanec) 3 3 0 0 9:1 9

3 HBR SPORT (Zagreb) 3 3 0 0 9:1 9

4 SRIJEDOM U SEDAM (Žigrovec) 3 3 0 0 9:2 9

5 IPA ZAGREB 3 3 0 0 9:2 9

6 ELKOM IVANČICA (Ivanec) 3 2 0 1 9:2 6

Napomena: Odluke o natjecateljskim brojevima za ekipe s istim učinkom (2/3 – TRC Ivanec / HBR Sport i 4/5 – Srijedom u sedam / IPA Zagreb) donijete su javnim ždrijebom tijekom posljednjeg dana prvoga kruga. TRC-u je viši broj izvukao Ivica Solomun, igrač ekipe Varteks veterani, a ekipi Srijedom u sedam je prednost dobila po papiriću kojeg je izvukao Antonio Franja, igrač HBR Sporta.

DRUGOPLASIRANI U SKUPINI (7-12)

7 PRODAJNI CENTAR BAT (Čakovec) 3 2 0 1 13:6 6

8 AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) 3 2 0 1 8:3 6

9 AGROPROTEINKA (Zagreb) 3 2 0 1 6:1 6

10 VARAŽDINSKI ZUG MP (Nedeljanec/Vž) 3 2 0 1 7:7 6 

11 GREEN BAY (Varaždin) 3 1 1 1 10:6 4

12 CAFFE BAR BILIKUM (Varaždin) 3 1 1 1 9:5 4

Napomena: Ekipe CB Bilikum i MNE Banfica su u Skupini 3 prvoga kruga imale POTPUNO identičan učinak. Od prvaka skupine, ekipe Srijedom u sedam, obje su izgubile s identičnih 1:2, bez borbe dobile CB Leu (5:0 b.b.), međusobno odigrale 3:3. Stoga je sukladno Propozicijama ždrijeb presudio o drugom/trećem mjestu u skupini, javno obavljen tijekom posljednjeg dana prvoga kruga. Bilikumu je drugo mjesto (i viši broj) izvukao Mario Posavec, voditelj ekipe Srijedom u sedam.

TRI NAJBOLJA TREĆEPLASIRANA U SKUPINI (13-15)

13 HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) 3 2 0 1 7:4 6

14 MNE BANFICA (Varaždin) 3 1 1 1 9:5 4

15 VARTEKS VETERANI (Varaždin) 3 1 1 1 9:6 4

Shema natjecanja u drugom krugu:

Najbolji prvak izravno u ČF.

OSMINA FINALA: 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10, 8-9.

ČETVRTFINALE: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

Sukladno svemu navedenom, parovi daljnjeg natjecanja su sljedeći:

SENIORSKI TURNIR

REPESAŽ (1/16 FINALA):

9-24     MAL-GAL GRAĐEVINARSTVO (Krapina) – CB PRESTIGE (Novi Marof)

10-23   TRGOVAČKI CENTRI LEXI (Klenovnik) – DŽANI PROMET (Zagreb)

11-22   VELEUČILIŠTE VARAŽDIN – AMOZ (Gornja Radgona, SLO)

12-21   CB BOLERO (Varaždinske Toplice) – FOTEX MOJA PUTOVANJA (Varaždin)

13-20   CLUB MM (Zagreb/Sesvete) – MIP WEYLAND (Pušćine)

14-19   MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – CB AFRIKA BANFICA (Varaždin)

15-18   MNK LJUBEŠČICA – ZUNOG WINUS (Koprivnica)

16-17   KOLDING CAFFE (Zagreb) – ASO PONOS (Krapina)

OSMINA FINALA:

1-16     DAMAGED JEANS TEATRO SOKOL –

2-15     MNK FOTEX (Nedeljanec) –

3-14     SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) –

4-13     AVTO GROSUPLJE (Slovenija) –

5-12     PIVNICA MEDONJA JUNAJTED & AUTO GRANDI –

6-11     AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) –

7-10     AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX (Varaždin) –

8-9       CB DOBERMANN (Zagreb) –

VETERANSKI TURNIR

Lepoglava izravno u ČF.

OSMINA FINALA:

2-15     TRC (Ivanec) – VARTEKS VETERANI (Varaždin)

3-14     HBR SPORT (Zagreb) – MNE BANFICA (Varaždin)

4-13     SRIJEDOM U SEDAM (Žigrovec) – HORVAT PRODUCTION (Ludbreg)

5-12     IPA ZAGREB – CB BILIKUM (Varaždin)

6-11     ELKOM IVANČICA (Ivanec) – GREEN BAY (Varaždin)

7-10     PRODAJNI CENTAR BAT (Čakovec) – VARAŽDINSKI ZUG MOJA PUTOVANJA

8-9       AGROPROTEINKA (Zagreb) – AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin)

Turnir se nastavlja u srijedu, na Novu Godinu od 16 sati poslijepodne, a točan raspored utakmica bit će objavljen danas tijekom dana. Možete ga pratiti na službenim stranicama turnira www.pan-kup.com