kraj studenog

Pet rukometašica Podravka Vegete pozvano u reprezentaciju za Europsko prvenstvo u Francuskoj, tri u pričuvi

Stručni stožer, uz izbornika Nenada Šoštarića, čine trenerica Snježana Petika, trener vratarki Matija Bilušić, fizioterapeuti Vesna Hodić i Goran Krušelj, tehnička menadžerica Ljerka Vresk i tehnički direktor Ivica Udovičić.

21:00h
0
Rk Podravka Vegeta - Rk Split
Foto: Ivan Brkić

Kako piše HRS, hrvatska ženska seniorska reprezentacija kreće u posljednju fazu priprema za Europsko prvenstvo koje se od 29. studenog do 16. prosinca održava u Francuskoj. Hrvatska igra u skupini C u Montbeliardu sa Španjolskom, Nizozemskom i Mađarskom. Izbornik Nenad Šoštarić odredio je 18 igračica koje će povesti na pripreme i Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Reprezentacija se okuplja 19. studenog u 11 sati ispred hotela Panorama u Zagrebu odakle će krenuti prema Ivanić-Gradu gdje će odrađivati pripreme sve do 21. studenog. Tog 21. studenog uputit će se u češki grad Cheb gdje će sudjelovati na 45. izdanju turnira Štit Cheba. Uz Hrvatsku na turniru sudjeluje i domaćin Češka koja također igra na Europskom prvenstvu, te Slovačka i Švicarska. Hrvatske rukometašice turnir će otvoriti 22. studenog protiv Slovačke, a dan kasnije očekuje ih susret sa Češkom. Posljednjeg dana turnira, u subotu 24. stuenog, susret će se s reprezentacijom Švicarske.

Nakon turnira reprezentacija se vraća u Ivanić-Grad gdje će sve do polaska u Francusku (30. studenog) odrađivati pripreme.

Rk Podravka - Rk Krim
Foto: Ivan Brkić

Izbornik Nenad Šoštarić na pripreme i Europsko prvenstvo povest će sljedeće igračice:

1.Ivana Kapitanović – Metz Handball
2. Tea Pijević – RK Lokomotiva Zagreb
3. Antonija Tucaković – RK Podravka Vegeta
4. Paula Posavec – RK Lokomotiva Zagreb
5. Kristina Plahinek – RK Lokomotiva Zagreb
6. Ana Turk – RK Podravka Vegeta
7. Lea Vukojević – ŽRK Zrinski
8. Katarina Ježić – Siofok KC
9. Ana Debelić – RK Podravka Vegeta
10. Dora Krsnik – RK Krim Mercator
11. Stela Posavec – RK Lokomotiva Zagreb
12. Valentina Blažević – SPR Pogon Szczecin
13. Selena Milošević – RK Podravka Vegeta
14. Larissa Kalaus – RK Lokomotiva Zagreb
15. Marina Glavan – RK Lokomotiva Zagreb
16. Kristina Prkačin – RK Lokomotiva Zagreb
17. Dejana Milosavljević – RK Podravka Vegeta
18. Ivana Dežić – SPR Pogon Szczecin

Na popisu pričuvnih igračica našle su se:

1. Nikolina Zadravec – RK Podravka Vegeta
2. Korina Karlovčan – RK Podravka Vegeta
3. Sara Šenvald – RK Lokomotiva Zagreb
4. Dora Lukić – RK Sesvete Agroproteinka
5. Dora Kalaus – RK Lokomotiva Zagreb
6. Magdalena Ećimović – RK Podravka Vegeta
7. Ivana Dragišić – ŽRK Bjelovar
8. Ines Domjan – ŽRK Koka
9. Katarina Mrazović – ŽRK Koka
10. Anamarija Boras – RK Lokomotiva Zagreb

Rk Podravka - Rk Gyori
Foto: Ivan Brkić

Stručni stožer, uz izbornika Nenada Šoštarića, čine trenerica Snježana Petika, trener vratarki Matija Bilušić, fizioterapeuti Vesna Hodić i Goran Krušelj, tehnička menadžerica Ljerka Vresk i tehnički direktor Ivica Udovičić.

Raspored turnira “Štit Cheba”, 22.-24.11.2018:

22.11.2018., 19:00: Hrvatska – Slovačka
23.11.2018., 19:00: Češka – Hrvatska
24.11.2018., 13:00: Švicarska – Hrvatska

Raspored EHF EURO 2018, skupina C – Montbeliard:

1.12.2018., 18:00: Španjolska – Hrvatska
3.12.2018., 18:00: Hrvatska – Mađarska
5.12.2018., 18:00: Nizozemska – Hrvatska

Loading...