napeta utakmica

Pitomača sjajnim preokretom u posljednji čas upisala bitne bodove za opstanak u Prvoj ligi

Cijelo prvo poluvrijeme ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, da bi rezultatski poravnate otišle i na odmor rezultatom 14-14.

Nakon dvije odgode termina odigravanja utakmice 13. kola 1. HRL za žene protiv riječkih rukometašica ŽRK Zamet, rukometašice ŽRK Pitomača u subotu pitomačkoj školsko-sportskoj dvorani ugostile su Zrinski iz Čakovca.

Nakon velike borbe slavile su domaće rukometašice, savladale rukometašice ŽRK Zrinski rezultatom 27-25. Cijelo prvo poluvrijeme ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, da bi rezultatski poravnate otišle i na odmor rezultatom 14-14. Nakon desetak minuta nastavka gošće su se odvojile na tri pogotka prednosti, bilo je 17-20 i tu su razliku održavale do desetak minuta prije kraja. Tada su domaće djevojke serijom 6-0 okrenule rezultat u svoju korist i privele utakmicu kraju.

Do važne pobjede, koja je Pitomačanke podigla iznad zone ispadanja, domaće je predvodila raspoložena vratarka Melita Jug sa 17 obrana, dok su pitomačke strijelkinje ovoga puta dosta ravnomjerno rasporedile svoj učinak. Rajnović, Pavlović i Kožnjak zabile su 5, Kožarić 4, Ćurić 3, Štefanec 1, Brlas, Kirin 3, Božić 2, Magić 3, Ferić 2 i Šandor 4.

U nastavku borbe za opstanak, idućeg vikenda u Pitomači gostuju rukometašice ŽRK Umag.