6.5 C
TREĆA HRL SJEVER

Pitomačanke pregazile Križevčanke i osigurale naslov prvakinja

U idućem, posljednjem prvenstvenom kolu koje se igra nakon Uskršnjih blagdana, Pitomačanke će gostovati u Ivancu kod rukometašica istoimenog domaćina.

Rukometašice Pitomače nakon subotnje domaće pobjede nad ŽRK Radnikom iz Križevaca, rezultatom 37-23 (20-13) i teoretski su osigurale naslov prvakinja Treće HRL Sjever i osigurale povratak među rukometne drugoligašice sjevera.

Gošće su napadima domaćih parirale samo u početnih desetak minuta, nakon čega su Pitomačanke malo stisnule obranu i odvojile se već do poluvremena na sedam pogodaka razlike. Nastavak je ponudio istu sliku kao i prvo poluvrijeme, a prednost domaćih je stalno rasla do konačnih 14. Efikasnošću su kod Pitomačanki prednjačile Magić s 14 i Kirin s deset postignutih pogodaka. Ponovno je dobro branila Krstanović, a svoj su doprinos pobjedi dale i N. Pintarić, Šimić-Kaša s tri, Štefanec pet, Božić tri i Ferić dva pogotka, kao i E. Pintarić, Relić te Martinčević.

Rukometni vikend u nedjeljno poslijepodne zaokružile su mlađe kadetkinje Pitomače nastupom na posljednjem, sedmom krugu Prve HMKRL Sjever u Slavonskom Brodu, gdje su poražene od vršnjakinja Broda (9-25) i Multinorma iz Cerna (9-26). Razlog ovako visokih poraza krije se i u činjenici da su Pitomačanke nastupile bez nekoliko standardnih igračica u ovom godištu i time su svoje ligaško natjecanje završile su na posljednjem, 17-tom mjestu lige.