Pobjeda Podravke nad Krimom s europskim rukometom

080920-rkpodravka-malaU utakmici 4. kola Regionalne rukometne lige Podravka Vegeta je u Zagrebu, kao domaćin u Domu sportova u dvorani II, u subotu navečer pobijedila slovenski Krim Mercator s visokih, ali zasluženih, 36:27 (21:16). Utakmica apsolutno različita od one dan prije s Lokomotivom. Kako će igrati vidjelo se već kod izlaska na teren, prepoznala se žustrina i prije nego je utakmica počela.

Krim Mercator ni u jednom trenutku nije vodio, bez obzira što se rezultatski približavao, naprosto nije postojala opasnost za Koprivničanke. A Podravka je u prvom poluvremenu odigrala europski. Do rezultata vodio je suvereno trener Zdravko Zovko. Nije bilo eksperimentiranja, bilo je ‘ili jesi, ili nisi’, pa je nakon dvije promašene kontre i zicera Todorovsku zamijenio s Gaće, a u drugom poluvremenu odmah Šerić, jer je, slično kao i s Lokomotivom, ušla kao da ne zna gdje je. Zovko ih je tretirao kao profesionalke i zato je miksao igračice za koje je smatrao da u datom trenutku ne daju ono što se od njih zahtijeva.

Toliko o slabostima. Vanjski red djelovao je vrlo moćno: Penezić, Tatari i Franić ‘rasturale’ su svojim udarcima iz vana. Vanjske igračice dale su na ovoj utakmici 22 gola, pivoti 3, krila 11. No, nije se Krim predavao. Zahvaljujući bivšem Podravkinom tandemu Stefanišin na golu i Golubić u kontri, odnosno na krilu, u 2. poluvremenu od početnih 21:16, najviše njihovom zaslugom Krim je u 36. minuti došao do 23:21.

Podravka je opet krenula, tek je svojim visokim skokom i lijevom rukom problem zadavala Varlec, pa je na kraju ‘razmontirala’ Krim. Najveća razlika stvarala se u zadnjim minutama, a predzadnji gol na utakmici dala je Anita Bulath, koja nije igrala puno, jer je oporavljenica, ali bio je red da zabije gol: ona i Tatari 20. rujna imale su rođendan, napunile su ‘srebrnih’ 25 godina. Čestitke!

Iako su odigrale kolektivno i dobro, dvije igračice posebno treba istaknuti. Jer, nakon utakmice s Lokomotivom imenovali smo slaba ‘izdanja’,  pa je red da se istaknu briljantne Andrea Penezić i Ivana Jelčić, koja je branila cijelu utakmicu (Žderić je ušla samo radi sedmerca, Ungureanu je zbog ozljede ramena sjedila na tribini). Penezić je imala sjajnu seriju udaraca iz vana, ali i prolaza na crtu, uz krasne finte u okretu, lijepo je to bilo za gledati.

Od zanimljivih detalja spominjemo da je u 54. minuti tajnica Podravke Vegete Ljerka Vresk dobila obavijest od vozačice autobusa AP Varaždin da je autobus stigao. Točno na vrijeme, ali – dan ranije! Naime, Podravka Vegeta igra u nedjelju u 18 sati prvenstvenu utakmicu 3. kola 1. HRL sa zagrebačkom Lokomotivom, pa prema planu ostaje u Zagrebu. Autobus je, naime, bio naručen za nedjelju, pa će morati u Zagreb – još jedanput. Zanimljiv dan u Zagrebu.

REGIONALNA LIGA, 4. KOLO

PODRAVKA VEGETA – KRIM MERCATOR 36:27 (21:16)

ZAGREB – Dom sportova dvorana II. Gledatelja: 250. Suci: Radojko Brkić i Andrej Jusufhodžić (obojica Austrija), Nadzornik: Dušan Popović (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (- + 0), Jelčić (11+1); Kožnjak, Đokić 1, Palčić 2, Todorovska, Lovrak 2, Zebić 5, Gaće 4, Franić 5(1), Šerić, Pasičnik 1, Tatari 4, Penezić 11. TRENER: Zdravko Zovko.

KRIM MERCATOR: Triffa (-), Stefanišin (7+ -), Šoberl (5+0); Cerar 1, Vergelyuk 2, Mavsar 2, Damnjanović, Vidic 2(2), Bodnieva 5, Golubić 6(1), Gregorc, Lekić, Argenti, Varlec 5. TRENERICA: Marta Bon.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Krim Mercator 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Tatari), Krim Mercator 2 min. (Bodnieva).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Podravka Vegeta).

Tekst i foto: Ivo Čičin-Mašansker

Na slici: Natalija Todorovska, Miranda Tatari, Ljudmila Bodnjeva, Kristina Franić i Ana Đokić

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...