13.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Pobjeda Podravke u Umagu, sjajno drugo poluvrijeme

090121-umag-m

Rukometašice Podravke Vegete tek što su se vratile iz Rumunjske u utorak u rano jutro, u srijedu su igrale prvenstvenu utakmicu 13. kola 1. HRL s Umagom. Koprivničanke su pobijedile 48:23 (19:12), odigravši sjajno drugo poluvrijeme, u kojem je dominirala raspoložena Maja Kožnjak.

U svakoj Podravkinoj utakmici treneri traže punu ozbiljnost u pristupu, puni angažman. Jasno je da je Umag slabiji suparnik, igra i s vrlo mladim djevojkama, ali je jasno da Podravka Vegeta ne smije nikoga potcjenjivati, i radi gledatelja, koji su je došli vidjeti, mora igrati na razini svog renomea.

Prvo poluvrijeme je išlo kako-tako, bilo je možda previše grešaka u napadu, što su u prvom poluvremenu hitre Umažanke iskorištavale, a istini za volju prolazio im je i šut iz vana, pri čemu se isticala Baksa, dok je na lijevom krilu solidna bila Špoljarić. Jelčić je imala pet obrana. U prvom poluvremenu vanjske igračice Podravke Vegete dale su samo tri gola, ostatak je pripao krilima Todorovskoj i Zebić (svaka po četiri gola) i raspoloženoj, vrlo borbenoj, srčanoj Andrei Šerić (u cijeloj utakmici šest golova). Đokić je u početku ozlijeila leđa, pa je treneri nisu izgalali daljnjim naporima u utakmici. Poluvrijeme je završilo za Podravku sa skromnih 19:12.

U drugom poluvremenu ušle su Kožnjak (osam golova), Lovrak (četiri gola), Gaće (šest golova), Bulath (četiri gola), raspucala se (konačno) Franić (devet golova, pet iz igre, četiri iz sedmeraca), pa i Penezić (3+1). Odigrano je bezbroj ”cepelina” i drugih atraktivnih dodavanja na liniju, a Umag nije mogao parirati brzini i snazi, potpuno su pale, pa je na kraju napravljena velika razlika od 25 golova. Maja Kožnjak zaslužuje pohvale, jer je organizirala igru, dodavala i realizirala. To je pridonijelo tome da se u drugom poluvremenu igrao lijepi rukomet.

Igre koje pruža Podravka Vegeta pozvinica su za gledatelje da dođu u gimnazijsku dvoranu u Koprivnici u subotu i nedjelju, kada se igraju dvije službene utakmice sa zagrebačkom Lokomotivom. SP rukometaša ne bi trebao biti izgovor, jer gotovo svi rukometno zainteresirani Umažani nalaze se u Poreču, ali je ipak Podravku Vegetu došlo gledati oko 700 gledatelja.

Može li Koprivnica potvrditi da stoji uz Podravkine rezultate, koji se mogu mjeriti s onima iz zlatnog razdoblja sredinom devedesetih? S tim da su ovo druge cure i drugačiji rukomet. Brži, ljepši, snažniji. Rukomet za uživanje.

DUKAT 1. HRL, 13. KOLO

UMAG – PODRAVKA VEGETA 23:48 (12:19)

UMAG – Gradska dvorana Stella Maris. Gledatelja: 700. Sutkinje: Helena Crnojević i Emina Kostecki (obje Kutina); nadzornik HRS-a: Darko Tomović (Rijeka).

UMAG: Pandža (1+0), Pavić (4+0); Žuliček, Hodžaj, Rajić 2, Juričić, Tokić, Kogoj 1, Baksa 10(6), Bunić 4, Špoljarić 5(1), Vojić, Mataija 1. TRENER: Valentino Štingl.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (8+0), Ungureanu (-), Jelčić (5+0); Kožnjak 8, Đokić, Todorovska 4, Lovrak 4, Zebić 4, Gaće 6, Franić 9(4), Šerić 6, Pasičnik, Bulath 4, Penezić 4(1). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI. Umag 5(5), Podravka Vegeta 5(5).

ISKLJUČENJA. Umag 8 minuta (Hodžaj, Rajić, Baksa i Mataija po 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Šerić 4, Todorovska i Pasičnik po 2).

IGRAČICA UTAKMCE: Maja Kožnjak (Podravka Vegeta).