2.6 C

Pobjeda Podravke Vegete u Ljubljani u odličnoj utakmici

090930-krim-m

Podravka Vegeta u 3. kolu Regionalne lige pobijedila je u Ljubljani (ovoga puta igralo se na Kodeljevu zbog tehničkih uvjeta za TV prijenos na Sportklubu, umjesto na Galjevici) jakog suparnika Krim Mercator sa 41:43 (20:20).

Iz zapisnika je uoči utakmice morala biti ”skrižana” Ana Lovrak koja je zbog temperature utakmicu odgledala s tribina.

Podravka Vegeta počela je doslovice furiozno, jer je u 5. minuti vodila 1:5 i 2:6, pa poslije 2:8, da bi u 10. minuti bilo 5:10. No, u utakmici punoj obrata, u kojoj se obrane ne mogu pohvaliti velikim učinkom, golovi su brzo padali na obje strane, pa je Krim u 14. minuti izjednačio na 10:10, ali nije poveo.

Tokom cijele utakmice vodila je samo Podravka Vegeta. Do kraja poluvremena zabijalo se ravnopravno, pa je 20:20 rezultat pravedan, ali – nije bio ”normalan”: čak 40 golova u jednom poluvremenu u susretu takvih jakih europskih ekipa.

U 2. poluvremenu Podravka Vegeta opet se odvojila (u 36. minuti 20:24, u 39. 24:28, da bi u 45. bilo 29:30. No, uvijek kad bi se Krim približio, Podravka je napravila razmak. Do kraja utakmice bilo je izuzetno uzbudljivo, ali Krimu nije pomogla ni sjajna potpora organiziranih Krimovaca, ali ni sjajne obrane Grubišić i Stefanišin.

Puno golova Ljubljančanke su dale sa crte i krila, dok je Podravka Vegeta bila ubojita iz vana: Penezić i Pasičnik igrale su sjajno, Kožnjak i Zebić odlično, a Pongrac je s dva gola u drugom dijelu održavala razliku.

Ipak, treba istaknuti iznenađenje utakmice: to je Svitlana Pasičnik, koja je igrala fenomenalno, zabijala golove, dirigirala igrom, nabijala tempo, zabijala golove i sa crte i iz kontri i iz vana i iz sedmeraca. Pravi kapetan.

Ozlijeđena Tatari mogla je danas u Koprivnici mirno spavati: cure su bile sjajne i zabilježile pravu eruopsku pobjedu u ostale vodeće u Regionalnoj ligi i nakon 3. kola.

3. KOLO REGIONALNE LIGE

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 41-43 (20-20)

LJUBLJANA – Dvorana na Kodeljevu. Gledatelja: 300. Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (obje Srbija). Delegat WRHL: Štefan Jug (Slovenija).

KRIM MERCATOR: Grubišić (10+1), Stefanišin (14+1); Zacsik 1, Gros 4, Vergeliuk 3, Mavsar 3, Naglič, Damnjanovič, Vidic, Bodnieva 7, Koren 5, Cvijić 5, Franić 3, Zrnec 3, Iatsenko 2, Lekić 6(1). TRENERICA: Marta Bon.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+1), Jelčić (8+-); Čović 1, Vukojević, Kožnjak 5, Pongrac 2, Petković 4, Zebić 5, Gaće 2, Poljak, Šerić 1, Pasičnik 11(2), Penezić 12(3). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Krim Mercator 2(1), Podravka Vegeta 7(5).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 2 minute (Franić), Podravka Vegeta 8 minuta (Petković, Zebić, Poljak i Šerić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Svitlana Pasičnik (Podravka Vegeta)