4.6 C
Utorak, 16. travnja 2024.

FOTO Uspješan start // Mladi Hrvati u Koprivnici otvorili kvalifikacije pobjedom nad Gruzijom

Mladi Vatreni uoči početka utakmice s Gruzijom u Koprivnici: Kolinger, Milić, Ćaleta-Car, Radošević, Livaković, Pašalić (gornji red), Halilović, Kolar, Ćorić, Mikanović, Rog (donji red) // Foto: Mario KosKoprivnica je u lijepom sportskom ozračju i s vrlo dobro ispunjenom trubinom dočekala mladu reprezentaciju Hrvatske na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Nije bilo organiziranog navijanja, no publika je znala nagraditi svaki dobar potez te je na kraju mogla biti zadovoljna jer su mladi Vatreni pobjedom otvorili novi kvalifikacijski ciklus.

Hrvatski izbornik Nenad Gračan postavio je momčad u formaciji 4-1-4-1 s Radoševićem kao korektorom veznog reda, dok su ispred njega zaigrali Halilović, Ćorić, Pašalić i Rog.

U početnom dijelu susreta malo se toga događalo na terenu, uglavnom se vodila bitka na sredini terena. A onda prva prava akcija i pogodak za vodstvo Hrvatske.

Igrala se 23. minuta kad su kombinirali Rog i Kolar, a na pravome mjestu našao se Antonio Milić koji je zakucao loptu pod gredu i izazvao oduševljenje među hrvatskim navijačima.

Ubrzo nakon vodstva, hrvatski izbornik promijenio je sustav u 4-4-1-1, sa Ćorićem u ulozi polušpice te Halilovićem i Rogom na bočnim veznim pozicijama, dok su Radošević i Pašalić bili u središtu veznog reda.

Hrvatski kapetan Pašalić u 27. minuti gurnuo je u priliku Ćorića, ali je gruzijski vratar obranio njegov udarac. Dvije minute kasnije veznjak Chelseaja na posudbi u Monacu krasno je proigrao Halilovića koji se odlučio za udarac umjesto dodavanja i Kurdadze je upisao još jednu obranu.

Mikanović i Kolar povukli su kontru u 40. minuti, Mikanović je srušen na rubu kaznenog prostora, ali Halilović iz slobodnog udarca prebacuje okvir vratiju.

Marko Rog bio je vrlo aktivan u pobjedi protiv Gruzije // Foto: Mario Kos

Gruzijski izbornik nakon odmora je u igru ubacio dvojicu novih igrača, a jedan od njih, desetka Karaišvili, opasno je zaprijetio u 48. minuti, iz blizine je poslao loptu malo pokraj lijeve vratnice Livakovića koji je već bio svladan.

U 50. minuti lijepi solo-prodor Pašalića, no izostao je završni udarac. Mijenjao je i Gračan, izašli su Ćorić i Halilović (zaradio i zvižduke za prikazano), ušli Krovinović i Vlašić. Između dvije izmjene u 65. minuti lijepa akcija Krovinovića i Roge te na kraju neprecizan udarac Halilovića.

Krovinovićevim ulaskom dobila je naša reprezentacija na kreaciji, novi igrač Rio Avea imao je nekoliko dobrih proigravanja. Iako su se mladi Vatreni u drugom dijelu uglavom branili, u nekoliko navrata opasno su zaprijetili Gruzijcima, no na kraju je rezultato ostao 1:0. Hrvatskoj je to za početak bilo sasvim dovoljno, a igra će se valjda popraviti u budućnosti, ipak je ovo bila prva utakmica u ovom sastavu.

– Mislim da smo zasluženo pobijedili, iako je bilo teško igrati protiv organiziranog i brzog suparnika. Mogli smo postići još koji pogodak i mirnije privesti utakmicu kraju, izostala je realizacija. Postoji prostor za pomake – rekao je hrvatski izbornik Nenad Gračan.

Mlada reprezentacija Hrvatske u ponedjeljak će odigrati i drugu kvalifikacijsku utakmicu u novom ciklusu, i to na gostovanju u Estoniji.

Slavlje mladih reprezentativaca Hrvatske nakon pogotka Antonia Milića // Foto: Mario Kos

KVALIFIKACIJE ZA EP, 1. KOLO

HRVATSKA – GRUZIJA 1:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Svein Erik Edvartsen (Norveška).

HRVATSKA (4-1-4-1): Livaković – Mikanović, Kolinger, Ćaleta-Car, A. Milić – Radošević – Halilović (od 65. Vlašić), Pašalić, Rog, Ćorić (od 56. Krovinović) – Kolar (od 89. Brlek). IZBORNIK: Nenad Gračan.

GRUZIJA (4-1-4-1): Kurdadze – Gardani (od 79. Endeladze), Snobiladze, Divali, Ubilava – Sintsadze – Papunašvili, Aburjania, Kiteišvili (od 46. Karaišvili), Kvirkvia – Kačarava (od 46. Goshteliani). IZBORNIK: Alkesandre Čivadze.

STRIJELAC: 1:0 A. Milić (23).

ŽUTI KARTONI: Divali (30), Snobiladze (40), Aburjania (49), Halilović (53), Radošević (58), Karaišvili (70).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Milić (Hrvatska).

Igrač Barcelone na posudbi u Sporting Gijonu Alen Halilović istaknuo se promašajima // Foto: Mario Kos

USPJEH

Antonio Kolar i Borna Bojkić opravdali očekivanja na državnom natjecanju iz informatike

Učenici Strukovne škole Đurđevac i ove su godine na državnom natjecanju iz informatike bili uspješni. U kategoriji razvoj softvera...