7.1 C

Počela ljetna košarkaška liga za mlade igrače

Prošlog vikenda odigrano je prvo kolo C- Ljetne lige, koja je zamišljena kao razvojna liga za seniorske igrače starosti do 21 godine. Momčad Koprivnice gostovala je u Virovitici kod istoimenog domaćeg kluba.

Obje pomlađene seniorske ekipe odigrale su vrlo kvalitetnu i nadasve neizvjesnu utakmicu, o ishodu koje je na kraju odlučivala penal završnica, u kojoj je bila bolja domaća ekipa, ubacivši zadnjih sedam slobodnih bacanja bez promašaja (konačni rezultat 76:71).

Prva četvrtina je nagovjestila jako dobru i neizvjesnu utakmicu,a na kraju je završila minimalnom prednošću koprivničke ekipe. I druga četvrina se igrala koš za koš pa se na poluvrijeme otišlo sa tri koša prednosti za domaćina. U trečoj četvrtini se gosti iz Koprivnice na momente odvajaju na desetak koševa razlike, ali domaća ekipa ih lovi, tako da ta četvrtina završava sa košem prednosti za goste.

Zadnja četvrtina je rezultatski neizvjesna, dvije minute prije kraja utakmice Virovitica ima tri koša prednosti, a obje ekipe su u bonusu, tako da na kraju o pobjedniku odlučuje bolje izvođenje slobodnih bacanja domaće ekipe. Najviše problema koprivničkoj obrani zadavao je Ferenčević koji je postigao 24 koša, kod gostiju standardno najbolji Kapusta sa 30 postignutih koševa.

Pobjeda juniora Koprivnice

Dobru i interesntnu prijateljsku košarkašku utakmicu odigrali su juniori Koprivnice i Podravca iz Virja koja je završila pobjedom domaćina 66:64. U prvom poluvremenu bolja je bila domaća ekipa, koj je sa 11 koševa prednosti otišla na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme bolje su odigrali gosti, pa su smanjili rezultat, ali nisu uspjeli preokrenuti utakmicu u svoju korist.

Utakmica je obilovala lijepim akcijama u kojim a su prednjačili kod gostiju Arlović, koji je postigao 16 koševa i Hrženjak sa 14 postignutih koševa, a u domaćoj ekipi izvrstan je bio Kapusta sa 38 postignutih koševa.