6.5 C

Podravka bez strankinja pružila dobar otpor Hypu na turniru u Mađarskoj

090809-podravka-mPodravka Vegeta bila je blizu osvajanja prvog mjesta na međunarodnom turniru u mađarskom gradu Vacu. Nakon pobjeda nad Duslo Šalom i Vacom, koprivničke su rukometašice, bez otpisanih strankinja, pružile dobar otpor austrijskom Hypu te su bile nadomak pobjede i naslova pobjednika turnira.

Podravka Vegeta vodila je s dva razlike do 26. minute. U 2. poluvremenu Hypo je u 52. minuti vodio sa šest golova razlike (23:29), ali se Podravka vratila na 28:29 u 56. minuti i 29:30 u 59. minuti. A 45 sekundi prije kraja Tatari je izjednačila na 30:30. Hypo je poveo sa 30:31 i 14 sekundi prije kraja Podravka Vegeta je imala sedmerac, ali je Sanko obranila udarac Penezićeve.

PODRAVKA VEGETA – HYPO 30:31 (17:18)

VAC – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6+0), Jelčić (1+0); Čović, Vukojević, Kožnjak, petković 4(2), Lovrak, Zebić 8, Gaće 1, Poljak, Šerić, Pasičnik, Franjić, Tatari 7, Penezić 9(2). TRENER: Zdravko Zovko.

HYPO NÖ: Sanko (16+1), Blažek (-), Pedersen (-); Do Nascimento 12 (3), Piedade 3, Kirsner 2, Lerant, Oh 4, Limal 6, Plach, Gomes 2, Mesquita 2, Kuridza. TRENER: Gunnar Prokop.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Hypo 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Šerić, Tatari i Penezić po 2), Hypo 8 minuta (Limal 2+2, Kirsner i Gomes po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Do Nascimento (Hypo).

U drugoj utakmici turnira u mađarskom Vacu Podravka Vegeta pobijedila je domaći Vaci NKSE s 32:26 (19:15). Prije međusobnog susreta i Hypo je odigrao dvije utakmice. U obje je pobijedio: Vaci NKSE – Hypo 27:33 (14:18) i Hypo – Duslo Šala 33:28 (19:12)

PODRAVKA VEGETA – VACI NKSE 26:32 (15:19)

VAC – Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Gabor Marko i Gabor Hargita (Mađarska).

VACI NKSE: Juhasz (16+0), Nadelek (-), Sipeki (2+0); Uhrakova, Barjov 2, Farum 4, Vaszari 3, Bagocsi, Barosy 4, Meszaros, Toth 7(2), Klivinyi 4, Mezei, Schmidt, Feher, Temes 2. TRENER Andras Nemeth.

PODRAVKA VEGETA:Žderić (-+2), Jelčić (12+3); Čović 1, Vukojević 1, Kožnjak 1, Petković 3(1), Lovrak 5, Zebić 3, Gaće 5, Poljak, Šerić, Pasičnik 1, Franjić, Tatari 5, Penezić 7(1). TRENER: zdravko Zovko.

SEDMERCI: Vaci NKSE 8(2), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Vaci 10 minuta (Temes 2+2, Uhrakova, Juhasz i Barjov po 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Šerić 2+2, Čović, Lovrak, Zebić, Gaće i Penezić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).