5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.

Podravka na +20 protiv Zameta
P

090107-koznjak-mJoš jednu rutinsku pobjedu ostvarile su rukometašice Podravke Vegete u srijedu na svom terenu, u unaprijed odigranoj utakmici 12. kola prvenstva s riječkim Zametom, uoči puta u Rusiju na utakmicu 5. kola Lige prvakinja s Ladom. Gošće nisu imale baš nikakvih izgleda, već u 12. minuti gubile su sa 11:2, na poluvremenu je bilo 18:10, a na kraju visokih 20 razlike za Koprivničanke.

Domaći trener Zovko nije mogao računati na ozlijeđene Tatari i Gaće, a ubrzo se ozlijedila i Đokić, koju je na poziciji pivota dobro zamijenila Šerić. Ungureanu je vrlo dobro branila u prvom dijelu, Žderić u nastavku, a najefikasnija je kod domaćih bila Todorovska sa 7 golova, dok su Kožnjak, Šerić i Penezić postigle po 6 pogodaka. Ipak, najefikasnija igračica susreta bila je Linić iz Zameta sa 10 postignutih pogodaka. DUKAT 1. HRL-Ž, 12. KOLO

PODRAVKA VEGETA – ZAMET 42:22 (18:10)

PODRAVKA VEGETA: Žderić (12+1), Ungureanu (7), Jelčić; Vukojević 1, Kožnjak 6, Đokić 2, Todorovska 7, Lovrak 4, Zebić 2, Franić 4(2), Šerić 6, Pasičnik 3(2), Bulath 1, Penezić 6(3). TRENER: Zdravko Zovko.

ZAMET: Smoljo (2+1), Piršl (7); Brčić, Vuković 5(2), Džafić, Baljak, Havić 3, Iskra, Stojković 3, Tus, Linić 10(4), Vučić 1, Šuster, Muratagić. TRENER: Edo Šmit.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 8(7), Zamet 8(6).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Franić), Zamet 6 min. (Stojković, Šuster, Linić).

IGRAČICA UTAKMICE: Natalija Todorovska (Podravka Vegeta)