5.4 C

Podravka odigrala neriješeno s Budućnosti

Podravka Vegeta i Budućnost u unaprijed odigranom 18. kolu Regionalne lige podijelile su bodove, 24:24 (15:12), ali ne i sreću. Domaće su vodile skoro cijelu utakmicu, da bi u 55. minuti Budućnost povela sa 23:24. Od tada je trajao mali rat na terenu.

Podravka je izjednačila, Kapitanović obranila napad Budućnosti, ali je to učinila i Žderić na gostujućem golu i bod je osvojen. Ovo osvojen objektivno odnosi se na Budućnost, jer ga ja Podravka Vegeta izgubila.

Izgubila ga je i u prvom i u drugom poluvremenu u napadu. Jer obrana se nema čega postidjeti, a ono što se nije uspjelo u agresivnom zaustavljanju podgoričkih plavih, to je zaustavila Ivana Kapitanović. U napadu konačnica bi bila drugačija da je bilo manje grešaka u dodavanju ili bolje reći manje nerezonskih dodavanja, podbacivanja pivotkinjama koja na prolaze (pivotkinje stoga daju malo golova, a često imamo osjećaj da ih se ne vidi kad su same).

Sve ovo tim više što je Budućnost doputovala bez osam igračica, a naknadno se razbolila i treća golmanica P. Vukčević i nije bila u zapisniku. U svakom slučaju trener Adžić imao je manje igračica za miksanje. U početku su mu kola išla nizbrdo o kod 6:2 u 10. minuti pozvao je minutu odmora i dobro se razgalamio na svoje igračice. Čuli smo i ”sram vas bilo”. Budućnost je, dakle, igrala ozbiljno, da ne bi netko pomislio da se u Koprivnicu došla predati.

Takav odnos obje ekipa donio je tempo, a bržim razmišljanjem domaćih u napadu taj tempo bi bio i silovitiji.
U polju kod Koprivničanki apsolutno najbolja bila je Jelena Živković, a Havić se golovima ”izvukla” za ono što bismo joj zamjerili u dodavanju. Može i skok-šut, lijepo za vidjeti. Da je u 1. poluvremeno iskorišten barem dio prosipanih prigoda, ne bi se na kraju drhtalo za konačni rezultat.

Budućnost je hrabro odigrala koliko je mogla. Petrović je iskoristila loše čuvanje na krilu, a raspucala se i Knežević. Žderić na golu uvjerljivija od Woltering, a s nekoliko obrana iskazala je svoj ogromni talent.

Kao i Ivana Kapitanović, koja je valjda prvi puta branila cijelu utakmicu i pokazala da se isplati mukotrpno školovanje i vježbanje u raznim selekcijama, klupskim i državnim.

Idućeg tjedna, u petak, 20. rujna, u Koprivnici u 4. kolu gostuje slovenski GEN-I Zagorje. Utakmica počinje u 18 sati, a ulaz je besplatan. To je i poziv za publiku koja je na ovoj utakmici bila dobro raspoložena, a tome j pridonio i jasni izričaj novog voditelja razglasa Hrvoja Ružića, poznatog nam iz porograma Radio Drave.