4 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Podravka ostvarila visoku pobjedu u Banja Luci

Podravka Vegeta u 7. krugu Regionalne lige pobijedilla je u Banja Luci domaći Borac s visokim rezultatom 19:51 (7:27).

Borac je ekipa skromnih mogućnosti, razlika u kvaliteti je velika. Zato iz ove pobjede ne treba izvlačiti velike zaključke, ali je bila impresivna snaga i brzina Podravke Vegete, a prvo poluvrijeme bio je odličan trening za kontru, pri čemu su neke igračice nakon svih bolesti i nedaća došle k sebi.

”Vratila” se Pušić, s njom i Gaće, a svu snagu pokazala je i Petković. Jelčić solidna na golu (11 obrana u 1. poluvremenu). U igru nije ulazila neoporavljena Pasičnik.

U drugom poluvremenu trener Hrupec postavio je sasvim drugu postavu s povremenim ubacivanjem Havić, Nikčević, Petković. Tako su se sve upisale u listu strijelaca.

Posjetitelja malo, kao, recimo, u Koprivnici. Ženski rukomet u BiH na niskim je granama, ali lijepo je da Borac igra u Regionalnoj ligi – ovo mu je bila šesta utakmica, doduše bez pobjede, ali s puno volje.

Podravka Vegeta tako je uspješno završila jednodnevni izlet u BiH. u subotu je čeka prvenstvena utakmica u Koprivnici, dolaze Sesvete Agroproteinka.

UTAKMICA 7. KRUGA REGIONALNE LIGE

BORAC – PODRAVKA VEGETA 19:51 (7:27)

BANJA LUKA – Dvorana Borik. Gledatelja: 200. Suci: Radojko Brkić i Andrej Jusufhodžić (obojica Austrija). Delegat WRHL-a: Zahid Crnkihć (BiH).

BORAC: Gudelj (4+0), Tatar (2+-), Babić (3+-); Prusina 3(2), Kekić 5(2), Zrnić, Joldžić 2, Bradić, Bogojević, Rajilić 4, Marić, Knežević 5, Kovačević, Majstorović, Arsić, Radanović. TRENER: Rade Unčanin.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6+1), Jelčić (11+0); Čović 5, Vukojević 3, Kožnjak 6, Pongrac 1, A.M. Beljo 1, Petković 7, Zebić 4, Gaće 5, Milanović Litre 4, Pasičnik, Havić 1, Tatari 3, Nikčević 3, Pušić 8(1). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Borac 6(4), Podravka Vegeta 1(1).

ISKLJUČENJA: Borac 6 minuta (Kekić, Rajilić, Knežević po 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Čović, Kožnjak, Milanović Litre, Havić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Nikica Pušić (Podravka Vegeta).