15.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Podravka pala u nastavku i izgubila u Podgorici

U 5. kolu Regionalne lige, rukometašice Podravke Vegete poražene su u Podgorici. Domaća Budućnost iskoristila je pad gošći u nastavku i preokretom ostvarila pobjedu od četiri gola razlike.

Zvuči pomalo nemoguće da su Koprivničanke prokockale prednost od 1:7 iz prve minute, ali to je na njihovu žalost istina. Dok su u igri bile glavne igračice (Pasičnik, Penezić, Zebić) sve je izgledalo dobro, a pad je stigao oko 40. minute, kad je trener Zovko odlučio dati priliku Kožnjak, Lovrak, Gaće i golmanici Žderić.

Na parketu su ostale Đokić, Tatari i Bulath, ali su hrvatske prvakinje u drugom dijelu uništile sve dobro što su napravile u prvom poluvremenu. Obrana je bila vrlo slaba i propusna, golmanice su u nastavku skupile tek dvije obrane, dok je u napadu bilo previše nesporazuma i tehničkih pogrešaka.

Poraz u Podgorici nije tragedija, ali je sasvim sigurno veliko upozorenje uoči kvalifikacijskog turnira za Ligu prvakinja, koji je sljedećeg vikenda na rasporedu u španjolskoj Navarri. Leipzig i Ixtako znat će kazniti sve Podravkine slabosti, ukoliko Koprivničanke i u Španjolskoj ponove drugo poluvrijeme iz Podgorice.

Podravkašice se iz Crne Gore vraćaju u četvrtak na večer, a u Španjolsku odlaze sljedećeg četvrtka.