Petak, 29. ožujka 2024.
Kup EHF-a kao utjeha

Podravka posrnula u drugom poluvremenu i ostala bez Lige prvakinja
P

Podravkašice su cijelo prvo poluvreme stizali, na kraju i stigle rezultat te na odmor otišle s 12:12, no drugi dio dvoboja donio je neobjašnjiv pad u igri i konačni poraz od 28:19.

Nakon visoke jučerašnje pobjede protiv nizozemskog Sercodak Dalfsena, rukometašice koprivničke Podravke Vegete danas, u nedjelju, u finalnom dvoboju kvalifikacijskog turnira za ulazak u grupnu fazu Lige prvakinja sukobile su se protiv domaćeg Glassverketa.

Iako su Norvaženke imale prednost tijekom cijelog prvog poluvremena, Podravkašice se nisu predavale, a na isteku tridesete minute stigle su i do izjednačenja. Nastavak igre donio je zatajenje Podravkine igre, koja je u drugih trideset minuta rezultirala s tek sedam pogodaka.

Norvežanke su igrale nošene sjajnima Rundbraten na vratima te Christensen i Bjoernsen u napadu, dok kod Podravke vrijedi istaknuti devet obrana Kapitanović i po četiri pogotka Nemaškalo, Vidak i Debelić.

Jučerašnja pobjeda od 13 razlike davale je razloge za očekivanjem nečega više, no ovoga puta sreća je stala na suprotnu stranu. Koprivničanci ove sezone neće uživati u utakmicama najelitnijeg rukometnog natjecanja, no to ne znači da je Podravka izgubila mogućnost igranja u europskom natjecanju.

Drugo mjesto na turniru Koprivničanke vodi u treće kolo kvalifikacija za ulazak u grupnu fazu Kupa EHF-a. Ždrijeb će se održati u listopadu, utakmice odraditi u studenome, a grupna faza počinje tek sljedeće godine. Iako po kvaliteti nešto malo slabije natjecanje, moguće protivnice i više su nego opasne. Spomenimo samo danski Viborg, njemački Metzingen, francuski Fleury ili mađarski Dunaujvaros.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKINJA:

GLASSVERKET – PODRAVKA VEGETA 28:19 (12:12)

DRAMMEN – Dvorana Drammenshallen. Gledatelja: 500. Sutkinje: Cristina Nastase i Simona Raluca Stancu (obje Rumunjska).

GLASSVERKET: Rundbraten (16+0), Langeli (-), Johanesen (-); Leipart 3, Merg 1, Andenaes 3, Bjoernsen 7, Haraldsdottir 3(1), Josendal, Narvesen, Christensen 9, Wolf, Bronsta, Ellertsen, Hovland, Iversen 3. TRENER: Geir Oustorp.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (9+0); Zadravec 3, Dežić 1, Karlovčan, Krsnik 2, Milošević, Džono, Nemaškalo 4, Mrđen, Papac, Vidak 4(2), Pavlović, Petika, Gugić 1, Debelić 4. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Glassverket 1(1), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Glassverket 6 minuta (Merg, Ellertsen, Andenaes), Podravka Vegeta 8 minuta (Vidak 2+2, Krsnik, Džono).

IGRAČICA UTAKMICE: Emilia Christensen (Glassverket).