5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.

Podravka preokretom dobila Budućnost, Tatari ozlijedila koljeno
P

090916-buducnost-mRukometašice Podravke Vegete uspjele su preokrenuti rezultat i u završnici doći do pobjede protiv podgoričke Budućnosti u 2. kolu Regionalne lige.

Budućnost je bila bolja u prvom dijelu, dok su hrvatske prvakinje značajno poboljšale igru u nastavku i zadržale maksimalni učinak u ovom natjecanju.

Utakmicu je obilježila ozljeda koljena Mirande Tatari, koju su u 54. minuti morali iznijeti s terena. Težina ozljede bit će poznata sljedećih dana.

U prvom dijelu odlično je branila bivša Podravkina golmanica na golu gošći Sanela Knezović, domaće ni u obrani ni u napadu nisu bile na razini, i Budućnost je to naplatila u posljednjih pet minuta te na odmor otišla sa četiri pogotka prednosti.

Zapaženu ulogu u igri Crnogorki ima Ana Đokić, donedavna kružna napadačica Koprivničanki, a dobro su odigrale i Radičević te Bulatović.

090916-djokic-mPodravka je u nastavku prikazala znatno bolju igru, odlično je branila Marta Žderić, a preokret su kreirale Kožnjak, Tatari, Penezić i Petković. Serijom od 5:0 sredinom drugog dijela hrvatske prvakinje došle su do vodstva od 26:25 u 53. minuti.

Samo minutu kasnije s terena je morala Tatari, ali podravkašice se nisu predavale te su u posljednjim trenucima susreta osigurale i drugu pobjedu u Regionalnoj ligi. Šerić je prvo promašila zicer, ali je u istom napadu iskoristila asistenciju Penezić i zabila za 31:30, a pobjedu je pogotkom sa svoje polovice sekundu prije kraja potvrdila Lovrak.