8.5 C

Podravka primila gol u zadnjoj sekundi i oprostila se od izgleda za prolaz

Podravka Vegeta nije uspjela ostvariti pobjedu u Ljubljani te je ispala iz svih kombinacija za osvajanje trećeg mjesta.

Koprivničanke su odigrale hrabru i borbenu utakmicu koja je završila neriješenim rezultatom. Opet nije bilo sreće…

111105-navijaci

U dramatičnoj utakmici ravnopravnih suparnika Podravka Vegeta je izgubila bod, jer je pred sam kraj imala idealnu priliku da osvoji oba boda: 25 sekundi prije kraja Horvat je zabila svoj treći gol, Podravka Vegeta povela je s 21:22.

A onda je izjednačila Bille Hansen s desnog krila u zadnjoj sekundi utakmice. Zato je igračica utakmice: vratila je Krim iz ponora. To je značilo da Podravka Vegeta ispada iz Europe, a Krim će tek u zadnjem kolu znati kamo će: u daljnje natjecanje ili u Kup kupova.

Prije utakmice stigla je vijest da je Viborg pobijedio Larvika 20:19 i tako i Larvik i Viborg imaju po 6 bodova. Plasmani svih ekipa u B grupi Lige prvakinja ovisili su od rezultata utakmice Krim Mercator – Podravka. Računica je bila jasna: pobjeda Krim ostavlja u igri za četvrtfinale, a Podravku Vegetu izbacuje iz europskih natjecanja. Sada, nakon utakmice, situacija je takva da se Krim sa 6 bodova priključio vrhu, a Podravka Vegeta s dva osvojena boda (oba na gostovanju) ne može učiniti ništa više, osim u susretu s Viborgom u nedjelju pobijediti i skrojiti tablicu.

Podravka Vegeta igrala je požrtvovno, junački, mogla je s Krimom, jer je vodila do 22. minuti 1. poluvremena, ali uvijek s jedan razlike. Krim se krajem poluvremena odvojio na dva, ali uz debelu pomoć poljskih sutkinja. Nisu dosudila očiti sedmerac nad Tatari, a u kontri je dosuđen sedmerac i postignut gol za Krim. Bilo je još nekih sintica, koje su i utjecale na rezultat i nervirale trenere i klupe. EHF je podcijenio značaj utakmica i delegira sutkinje bez iskustva u utakmicu u kojoj se znalo da će frcati iskre, da će biti borba ”na noževe”.

Jelena Grubišić obranila je svoj dio, 13 lopti, ali Jelčić je dobro izgledala na golu, obranila je od 22. minute 9 lopti, prije toga Žderić 3. Kristina Franić i Gorica Aćimović, uz dodatak Penezić bile su one koje su zabijale golove, ne tako lagano kao što se moglo pomisliti s obzriom na jačinu i rejting klubova. Kod Podravke Vegete sjajna je bila Nikica Pušić-Koroljević na krilu, 6 golova puno je, proradila je Horvat, dala je tri gola, Tatari četiri, a možda se očekivao koji gol više od Damnjanović.

Uvijek se mlade iskažu, ovoga puta Pongrac s dva i Čović s jednim golom. To su u tom trentuku, pred kraj 2. poluvremena, bili izuzetno važni golovi: Čović u 48. minuti za 17:19, Pongrac za 18:20 u 50. minuti. I gaće je svoj jedini gol dala za vodstvo 20:21 u 59. minuti. Samo malo više koncentracije, malo manje izgubljenih ili pogrešno dodanih lopti moglo je promijeniti Podravkin svijet. Hrupec je inače igru započeo s Petković na desnom vanjskom, ali to nije bilo dobro. Puno želje, ali bez rezultata.

No, Podravka Vegeta je igrala u najjačoj skupini i pokazala je potencijal. Može se plakati, ali se ne može ništa promijeniti: ekipa nema dovoljno zamjena. Vjerovali ili ne u drugom poluvremenu nekoliko igračica samo je tražilo izmjene, Hrupec nije dao. Igralo se do zadnjeg atoma snage. To treba honorirati, ali greške otvoreno priznati, krenuti u formiranje ekipe za iduću sezonu, možda već i za iduću godinu.

Na kraju: u dvorani je bio navijački pakao, a zdušnu potporu dali su i koprivnički organizirani navijači, plus oni drugi: 50-ak Koprivničanaca je pokazalo kako se voli sport i svoj klub. Čujemo da je i Slaven Belupo doživio da ga publika prihvaća. To je za Koprivnicu kvaliteta više.

Idemo dalje.

LIGA PRVAKINJA, 5. KOLO

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 22:22 (13:11)

KrimPodravka1LJUBLJANA – Arena Stožice. Gledatelja 5.000. Sutkinje: Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek (obje iz Poljske). Delegat EHF-a: Vlado Pendić (Srbija).

KRIM MERCATOR: Grubišić (13), Stefanišin; Guberinić, Mehlmann, Mavsar 1, Šon, Šerić, Bodnjeva 1, Bille Hansen 2, Koren 2, Janković, Gregorc, Penezić 3, Franić 6(2), Šoberl, Ačimović 6(3). TRENER: Tone Tiselj.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (3), Jelčić (7+1), Kapitanović; Čović 1, Kožnjak, Pongrac 2, Petković, Gaće 1, Damnjanović 3, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 4, Horvat 3, Pušić-Koroljević 6. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Krim Mercator 6(5), Podravka Vegeta -.

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 8 min. (Penezić, Šerić, Ačimović, Koren), Podravka Vegeta 8 min. (Damnjanović 2+2, Milanović Litre, Havić).

IGRAČICA UTAKMICE: Kristina Bille Hansen (Krim Mercator).

SKUPINA B – LJESTVICA

1. Larvik 5 3 0 2 139 : 119 (20) 6
2. Viborg HK 5 2 2 1 134 : 133 (1) 6
3. RK Krim Mercator 5 2 2 1 124 : 129 (-5) 6
4. HC Podravka Vegeta 5 0 2 3 118 : 134 (-16) 2

Parovi 6. kola: Krim Mercator – Larvik (13.XI. u 17:30). Podravka Vegeta – Viborg (13.XI. u 18:00).

PRAZNIK RADA Grah, koncerti i veliki sajam spremni su za Prvi svibanj u Koprivnici, evo cijelog programa

Bliži nam se Praznik rada, a u Koprivnici će građani moći nekoliko dana uživati u pripremljenom programu. U subotu počinje...