6.8 C

Podravka se pobjedom nad Ikastom oprostila od Lige prvakinja

090321-franic-mRukometašice Podravke Vegete pobijedile su danski Ikast sa 36:26 te se na lijep način pred svojom publikom oprostile od ovosezonske Lige prvakinja. Gošće su doputovale bez glavnih zvijezda Nyberg i Hammerseng, a izostale su i golmanica Odegaard te pivot Blanco.

Iako Podravka u prvom dijelu nije odigrala ništa naročito, razlika u kvaliteti morala se osjetiti i na rezultatu. Na poluvremenu je bilo +8, na kraju +10, s tim da je u nastavku bilo i atrakcija, poteza za publiku.

Od samog početka utakmice Podravka je imala vodstvo, dobro je branila Ungureanu, Đokić je u ključlnim trenucima bila na visokoj razini, a lako je s lijevoga krila poentirala Lovrak. Franić je u početku igrala samo obranu, u napadu ju je mijenjala Kožnjak, no osim dva efektna pogotka nije se osobito istaknula. Minutažu su u prvom dijelu dobile i Pasičnik, Penezić i Todorovska, u obranu je pak ulazila Šerić.

090321-ikast-mOslabljene Dankinje skromnom kvalitetom nisu mogle parirati Koprivničankama, koje pak nisu briljirale, iako je i slabija igra bila dovoljna za visoko vodstvo nakon prvih 30 minuta. Ikastova golmanica Eriksen sačuvala je svoju ekipu od težeg stradanja, a u nastavku se Podravka razigrala i ponudila par atraktivnih poteza koji su izazvali oduševljenje publike.

Priliku su u drugom dijelu dobile Bulath i Tatari u vanjskoj liniji, Franić je zaigrala i u napadu i prometnula se u prvom ime susreta, dok je na desnom krilu indisponiranu Todorovsku zamijenila Gaće, a na crti je u napadu djelovala Šerić.

– Zadovoljan sam što smo se pobjedom oprostili od Lige prvakinja, iako sam očekivao da ćemo na kraju drugog kruga imati šest bodova, a ne četiri. Sad se okrećemo završnici Regionalne lige, u petak ćemo ugostiti Hypo u utakmici za prvo mjesto, a čeka nas i završnica Kupa i domaćeg prvenstva – rekao je Podravkin trener Zdravko Zovko.