9.3 C

Podravka sigurno kroz Varaždin

081010-koka-mU unaprijed odigranoj utakmici 7. kola (u petak umjesto u subotu) Podravka Vegeta je očekivano u Varaždinu pobijedila domaću Koku s 21-40 (11-21) pred malim brojem gledatelja, jer je pomicanje datuma izazvalo malu zabunu, domaće novine su, naime, već objavile da se igra u subotu.

Dileme oko pobjednika nije bilo, a tradicionalno svi Podravkini suparnici igraju s grčom, pogotovo kad se radi o mladim djevojkama. Jasno je, međutim, da upravo takve utakmice s takvim suparnicima pružaju slobodu igre. Svakako da i jači suparnik, u ovom slučaju Podravka Vegeta, onda ne igra punom snagom. Međutim, puno je lijepih obrana imala domaća golmanica Simona Hajduk, pa su domaći barem u tome imali zadovoljstvo. Kao i s nekoliko lijepih kontri. Ipak, u prvom poluvremenzu nezaustavljiva je bila doslovice ”ubojita” serija Natalije Todorovske, koja je dala 8 golova, a Franić do tada 5, ukupno 6. Kako trener Zdravko Zovko u igru šalje sve igračice, to su ”ostale” i završile posao.

Ovoga puta za Podravku Vegetu nisu igrale Tatari, zbog problema s ramenom, i Paula Claudija Ungureanu, koja je već otputovala na okupljanje reprezentacije Rumunjske. Nakon utakmice u Varaždinu u mađarsku reprezentaciju otputovala je i Anita Bulath. Obje su ušle u reprezentacije svojih zemlaja zahvaljujući igrama u Podravkinu dresu. Podravkine hrvatske reprezentativke putuju na okupljanje reprezentacije u Vrbovec u ponedjeljak.

DUKAT 1. HRL, 7. KOLO

KOKA – PODRAVKA VEGETA 21:40 (11:21)

VARAŽDIN – Školska sportska dvorana Graberje. Gledatelja: 60. Suci: Veljko Kordić i Hrvoje Mitrović (obojica Zagreb. Nadzornik HRS-a: Mijo Barinić (Zagreb).

KOKA: Hajduk (15+0), Vrančić (-); Malić 3, Mužek, Karlovčec, Oštarijaš 1, Kocijan, Hrg 5, Zvonar 1, Tomašek 3, Sekelj 2, Sušec 6(2), Horvat. Trener: Željko Golik.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (10+1), Jelčić (-); Kožnjak 4, Đokić 2, Palčić, Todorovska 8, Lovrak 5, Zebić 4, Gaće 2, Franić 6(2), Šerić 1, Pasičnik 2(1), Bulath 2, Penezić 4. Trener: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Koka 4(3), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: Koka 4 minute (Sekelj i Zvonar po 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Lovrak 2+2, Pasičnik i Penezić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Natalija Todorovska (Podravka Vegeta).