6.8 C

Podravka turnir otvorila porazom od Budućnosti

Budućnost se vrlo brzo odlijepila na veliku razliku, koja je na poluvremenu bila skoro pa podnošljivih šest golova. Naime, Budućnost je puno spremnija, bez obzira što večeras nije igrala ozlijeđena Suzana Lazović i što se u 4. minuti ozlijedila Katarina Ježić.

Podravka Vegeta nije uigrana, olimpijke treniraju tek nepuni tjedan. No, na kraju teret su ipak morale iznijeti sve tzv. starije, ali opet s različitom razinom spremnosti.

Ništa čudno za ovo radzbolje. Na kraju su rezultat 23:26 i pobjeda Budućnosti sasvim prihvatljivi, jer igralo se kontra europskih prvakinja. Uz to, na vratima Budućnosti i ove je sezone čudesna Clara Woltering, koja se držala svog prosjeka i obranila 18 lopti.

Sanja Damnjanović // Foto: Robert ŠoštarićU 2. poluvremenu na vratima Podravke Vegete bila je Ivana Jelčić i imala je nekoliko vrhunskih obrana. Jedan dobar dio igre bio je po receptu: Woltering brani, a Mehmedović iz kontre zabija. Ili neka druga. Istaknula se, osobito pred kraj, i Milena Knežević.

Damnjanović kod Podravke Vegete s najvećim učinkom, Tatari, možda i najbolja u ekipi, iza nje, a Gaće je zabila tri majstorska gola.

Ovom utakmicom počelo je pravo uigravanje, u subotu se očekuju zanimljive borbe, a ”igru skrivača” igrat će već u 9,30 Podravka Vegeta i Krim, suparnici u grupi Lige prvakinja. Krim ima 4-5 igračica koje nisu doputovale zbog ozljeda, pa to neće biti prava slika, ali će biti dobar trening za međusobno upoznavanje.

7. MEMORIJALNI TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO, 1. KOLO 2. UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA – BUDUĆNOST 23:26 (11:17)

Neven Hrupec // Foto: Robert ŠoštarićKOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci Saša Pandžić i Boris Šatordžija (oba BiH).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (2+1), Jelčić (8+-), Kapitanović; Ž. Čović, Pongrac, S. Šenvald, Božić, D. Kalaus, Gaće 3, Damnjanović 8(5), Milanović Litre 4, Vidak, Tatari 5, Horvat, Pušić-Koroljević 2, Bulath 1. TRENER: Neven Hrupec.

BUDUĆNOST: Woltering (18+1), Vukčević (-); Miljanić 1, Trifunović, Mendy 4, Živković 2, Bulatović, Nikolić, Gjorgijevska 1, Ježić 1, Mehmedović 6, Pavičević 2, Knežević 7(1) , Lazović. TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Budućnost 2(1)..

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Milanović Litre, Tatari), Budućnost 16 minuta (Bulatović 2+2+2, diskv. u 60. minuti, Mendy 2+2, Trifunović, Gjrogijevska, Pavičević po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Clara Woltering (Budućnost).

4. Podravka Vegeta 23:26 0

Katarina Ježić ozlijedila se u prvom poluvremenu // Foto: Robert ŠoštarićRASPORED UTAKMICA – SUBOTA, 1. RUJNA