6.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
liga prvakinja

Podravka u Rumunjskoj istrčala bez čak devet igračica, kući se vraća s osam golova minusa

Podravka se dobro držala, ali samo prvih desetak minuta

Rukometašice Podravke upravo su u Bukureštu upisale 11. europski poraz u 12 odigranih kola te su i dalje na začelju svoje skupine u Ligi prvakinja. Rumunjke su slavile 29:21, s time da su već na poluvremenu vodile 19:10.

Znalo se i uoči utakmice u kojem će se smjeru susret razvijati, jer je Podravka vrlo oslabljena zahvaljujući brojnim ozljedama. Da stvar bude još gora, uoči dvoboja korona se uvukla među ekipu i u hotelu ostavila vratarku Dumansku i Tinu Barišić. Dakle, Podravka je bila bez čak devet igračica. Osim Dumanske i Barišić, nedostajale su abecednim redom Buljan, Ilyina, Kalaus, Karlovčan, Milošević, Popović i Zadravec. I s njima bi bilo teško, a kamoli bez njih.

Dakle, Antonia Tucaković bila je jedina vratarka, a i vanjska linija bila je itekako prorijeđena, s time da je debi imala Andrea Pavković, koja se sredinom tjedna pridružila koprivničkom klubu.

U takvoj situaciji, Podravka se dobro držala desetak minuta. Odnosno, do rezultata 5:5, nakon čega su Rumunjke ubacile u višu brzinu i svako malo povećavale prednost. Zanimljivo, svih pet Podravkinih golova zabila je Milosavljević.

Već na poluvremenu bilo je 19:10, a velika prepreka koprivničkim napadima bila je hrvatska vratarka Jelena Grubišić, koja je nakon 30 minuta imala čak 10 obrana.

U nastavku su domaće cure, ipak,malo stale na kočnicu, a Podravka je igrala koliko je mogla, odnosno, koliko je snage bilo, jer je klupa bila prilično kratka. Na njoj su sjedile mlade snage Megerle, Međurečan i Strugar.

Na kraju, Bukurešt je slavio s prihvatljivih 29:21. Kod Podravke najviše je zabila Mugoša (7), Milosavljević je dala jedan manje, a Tucaković je imala 11 obrana.

Do kraja Lige prvakinja ostala su još dva kola. Za tjedan dana u Koprivnicu dolazi FTC, nakon čega slijedi gostovanje u Podgorici kod Budućnosti, s kojom je Podravka bodovno poravnata.